Pig pen - odkdy kuře honí vepře?

  12:00aktualizováno  27. května 9:06
Předělávek starších her bychom našli na internetu mraky. Spousty, kvanta, ba přímo hromady klonů Tetrisu, Pongu, Moorhuhnu, Arkanoidu a ... a PacMana, který se dnes převtělí do kůže starého, smrdutého čuníka. Navíc je celá hra jakoby oblečená do westernového kabátku a úspěšně tak navozuje atmosféru Divokého západu.

Pig Pen

Platforma: Freeware
Výrobce: Wild Tangent

Stáhnout

Pig Pen

Ano, je to zase recenze ode mě a je to zase hra od týmu Wild Tangent. Ani přesně nevím proč, ale cítím k tomuto týmu velké sympatie. Pro ty, co na rozdíl ode mě hry od nich nemají v lásce, mám potěšující zprávičku, zatímco pro nás, kteří jejich hry máme rádi, zprávičku smutnou - zásoba her, které vyrobili, pomalu, ale jistě klesá a určitě jednou dojde. Říkám jednou, ale vím, že to bude v rozmezí několika málo dalších článků, a pak budu muset najít nějaký další zdroj her. Bohužel si v žádném případě nedovedu představit hry bezvadnější a bezproblémovější než hry od nich, ale snad se někdo další takové kvality najde.

Na internetu se v současné době množí předělávky starších her, ať už se jedná o vylepšené klony Tetrisu, Pongu, Arkanoidu nebo taky Pacmana. Škoda jen, že se může pouze o několika z nich říci, že jsou kvalitní. Většinou totiž za moc nestojí a stačí vám, když si je zahrajete jednou, ale u Pig pena je to něco jiného. Odvažuji se tvrdit, že Pig pen rozhodně nepatří mezi ty typy her, které jsou horší než jejich letití předchůdci, a myslím si, že je ještě mnohem lepší. V poslední době se vynořilo mnoho Pacmanů i ve 3D zpracování. Pig pen sice nějaké extra zpracování nemá, ale zato se může pyšnit jinými a mnohdy i lepšími trumfy, kterých si nechal dostatek.

Pig Pen

Celá hra je jakoby oblečená do westernového kabátku a autoři se snažili navodit atmosféru jako z Divokého západu. Navíc tentokrát se autoři vyhnuli dolnímu, k tohoto prostředí absolutně se nehodícímu banneru a místo toho jsou tam vykreslena všechna zvířata, co jen jich tam je. Místo Pacmana budete mít k dispozici… doufám, že z toho nebudete moc naměkko, ale už je to tak - prasátko, čuníka či chcete-li vepříka s vrtícím ocáskem, který vždy, když získá bod, vydá onen charakterizující spokojený zvuk "chrocht". No a vašimi spoluhráči nebude nikdo jiný než ostatní zvířata ze statku. Příběh u hry nebyl žádný, což je podle mého názoru škoda, hned by mě nějaký vtipný napadl.

Takže vás budou honit rychlí oři, tlusté a přemnožené ovce, kuřata hopsající za svojí mámou, a krávy, které vyhazují jakési bílé hroudy, které vám uberou po životě. Doufám, že všichni z vás již Pacmana někdy hráli, a tak nemusím vysvětlovat princip, prostě jen na jedné lokaci složené z mnoha zídek a záhybů sbíráte takové žluté tečky a když sesbíráte i poslední, jdete do dalšího kola. V cestě vám stojí nepřátelé, v této hře je to ostatní zvířectvo ze statku, které když vás chytnou, uberou vám jeden život. Abyste to neměli tak těžké, je v každém kole umístěno několik extra kuliček, které změní ona zvířata na poddajná - zabarví je trochu do modra a oni vás pak nějakou chvíli neobtěžují; pokud je tentokrát chytíte vy, tak se zapípání, zabečením, či zafrkáním zmizí a vy dostanete body - za určitý počet bodů lze potom získat život. Ještě musím poznamenat, že toto se netýká krav, na ty to Pig Pentotiž neplatí. Zvířata se při hře stále rozmnožují, je jich čím dál víc a projít nějakou uličkou dá někdy problém. Existují úrovně, kde vás honí jen určité druhy zvířat - rychlí koně nebo přemnožené ovce, ale vcelku to vyjde nastejno. Kolik levelů přesně ve hře je, to vám neřeknu, hru jsem stále ještě nedohrál. Životů máte na začátku pět a žádné vám nepřibývají, pouze za určitý počet bodů, ale to se stane tak jednou, dvakrát za hru.

Ovládání je velice jednoduché. K pohybu vepře si vystačíte pouze se šipkami a žádné další klávesy nepotřebujete. Pokud jste nasbírali za hru dost bodů, tak budete mít příležitost se zapsat o tabulky High score.

Grafika ve hře je celkem ucházející, tedy u těchto typů her se to sice nedá moc dobře hodnotit, ale mně se celkem líbí. Efektů je zde na logického rychlíka opravdu dost. Hudba ve hře žádná není, ale vše je doplňováno charakteristickými zvuky, které bezvadně doplňují atmosféru. Celkově zrekapitulováno se jedná o opravdu dobrý titul, který by bylo určitě škoda nechat si ujít…

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz