Peter Morphose – roztomilá plošinovka

  12:00aktualizováno  18. března 7:26
Pěkná německá arkáda obsahující hromadu kol i nepřeberné množství skákačkových prvků, včetně hledání klíčů, zachraňování krásných dam a dalších. Budete muset rychle jednat, logicky postupovat a vše zvládnout dříve než se k vám dostane stoupající žhavá láva.

Peter Morphose

Platforma: Freeware
Výrobce: Julian Raschke

Stáhnout

Peter MorphoseNěmečtí programátoři již mnohokrát dokázali, že tvořit hry prostě umí. Dokladem může být například oblíbená série Moorhuhn, která si získala po celém světě miliony příznivců. Dnes už je možné na toto téma najít na internetu nejen klasické střílečky, ale roztomilé slepičky se objevují i v adventurách, skákačkách, logikách nebo různých arkádách.

Mnou dnes představovaná hra Peter Morphose sice s výše uvedenými slepičkami žánrově nemá nic společného a ani ji nevytvořili stejní autoři, přesto by se pár společných vlastností spojujících obě hry našlo. Kromě toho, že jsou obě gamesy vytvořeny u našich západních germánských sousedů, jsou totiž i precizně provedeny. Dalším zajímavým prvkem je zábavnost, která u obou her bezpochyby plní základní funkci - získat si hráče.

Peter Morphose A nyní už k recenzované gamesce Peter Morphose. Jedná se vlastně o takovou veselou skákačku, která je však navíc spojena s mnoha logickými prvky a rychlou akcí. Ale o tom níže. Hlavní postavou je Peter, malý nenápadný človíček. Který je neustále stresován stoupající lávou a proto před ní musí lézt a skákat po plošinách pryč směrem vzhůru. Přitom však po cestě potkává a nalézá spousty artefaktů, které na něho nějak působí a nebo na ně naopak musí určitým způsobem působit on tak, aby mu byly ku prospěchu.

Jsou tu snad všechny prvky, které lze od akční skákačkové hry očekávat - různá propadla, bodáky, miny, přepínače, sbírání bodů, střídání oblečků u hlavní postavy, hledání klíčů, odemykání zámků, teleporty, skákání po plošinách, likvidování nepřátel, plavání pod vodou, vyhýbání se nebezpečným úsekům (například v podobě děr v cestě), skákání přes ohnivá pole, zachraňování krásných dam a mnoho dalších. Dokonce si zalétáte i s andělskými křídly.

Peter Morphose Ve hře Peter Morphose nepostupujete z jednoho kola do druhého. Členění levelů je zde řešeno jinak. Ten, který chcete navštívit si totiž na začátku vyberete ze seznamu. Zde máte navíc u každého uveden i popis toho, co je vaším úkolem a je popsána samozřejmě také jeho obtížnost a informace o tom, kdo daný level vytvořil.

I když tedy můžete začít v kterémkoliv z připravených kol, stejně se budete muset nakonec vypracovat od těch nejjednodušších. Zvládnout složitější level vyžaduje totiž nemalý trénink a ten získáte právě v úrovních s obtížností označenou jako "leicht" (= německy lehká).

Celková obtížnost hry je poměrně vysoká, ale na druhou stranu lze říci, že vše se lze naučit a že čím víc jakékoliv z kol procházíte, tím ho lépe zvládáte. Víte už totiž, kde je na vás nastražena padající podlaha nebo kde a jak sebrat klíče potřebné k odemknutí úžiny s teleportem.

Grafika je jemná a postavičky i vše kolem malé. Což však není na škodu. Peter MorphoseKromě toho je daná velikost nutná k tomu, aby hráči viděli, co na ně čeká po cestě a aby se mohli předem připravit na případné nástrahy.

Hudba hráčské snažení příjemně doplňuje a zvuků je také poměrně dostatek. Hraní pak doplňují různá nastavení, která jsou k dispozici v hlavním menu a celkově vzato, hra působí velmi rozsáhle.

Ke hře je navíc přiložen snadno pochopitelný editor. Ten umožňuje vytvořit si pohodlně vlastní levely. Stačí si vždy vybrat stavební prvek a pak klikat tam, kde jej chceme položit.

Co tedy říci na závěr? Peter Morphose je pěkná zábavná arkáda, která určitě zaujme příznivce tohoto žánru a navíc dokáže pobavit vždy, když máte trochu volného času. Můžete si díky ní zahrát jakékoli z připravených kol, aniž by jste se museli prokousávat těmi, které jste již absolvovali a to v dnešní uspěchané době není na škodu.

Proto se dlouho nerozmýšlejte a downloadujte!


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz