Pax Britannica – minimalistická strategie

aktualizováno 
Souboje vesmírných letadlových lodí mezi až čtyřmi hráčů, a to celé v unikátním systému ovládaném jedinou klávesou? Pax Britannica opět dokazuje, že v jednoduchosti je krása.
70

Pax Britannica

Platforma: Freeware
Výrobce: No Fun Games

  • Grafika
  • Ideální pro rychlý multiplayer
  • Nevyužitý koncept (není úplně strategie)

Stáhnout

pax_01Videoherní indie scéna se sice vyznačuje řadou unikátních kousků, které svou originalitou mohou konkurovat i leckterým komerčním hrám, ale také se v ní objevuje mnoho přešlapů a omylů, které nám tak maximálně ukáží, že tudy cesta nevede. Výpravou do neprobádaného teritoria je i Pax Britannica, vesmírná real-timová strategie ovládaná – chvíle napětí – jediným tlačítkem! Díky vychytralému game designu vývojářů No Fun Games se ale Pax Britannice podařilo s novým konceptem více než uspět.

Hry ovládané jednou klávesou samozřejmě nejsou žádnou novinkou, příkladem budiž nedávný Saut, nicméně řízení bitvy je přeci jen něco jiného, než poskakování po plošinkách. V Pax Britannica svou jedinou klávesou tedy můžete ovládat pouze produkci jednotek. Jak si lze všimnout na okolních obrázcích, oba bitevníky mají na sobě kruhové zařízení podobné hodinám. V závislosti na tom, jak dlouho držíte klávesu, v něm lze vytvořit stíhačky (klávesu stačí stisknout), bombardéry (musíte dojet do první čtvrtiny), fregaty (musíte dojet do poloviny) či můžete upgradovat rychlost produkce (musíte ukázat 45 minut).

pax_02Bitva i manévrování obou mateřských lodí přitom probíhá zcela autonomně. Klíčové je tedy zvolit správnou strategii a včas zareagovat na tu soupeřovu. Opět dochází na osvědčený systém kámen-nůžky-papír, byť v dostatečném počtu může každá složka letectva vyhrát sama a hráč není přespříliš limitován nedostatky jednotek. Zatímco při hře proti počítači se jedná spíše o trénování schopností kombinovat jednotlivé lodě, proti živým lidem jde už o jiné kafe.

Kromě leckdy příliš originálního nápadu má indie scéna také další neduh, a to časté upozadňování grafické a hudební stránky. I zde ale Pax Britannica drží čestné skóre. Je příjemné pozorovat všechny ty jednotky v pohybu, jedna pronásledujíc druhou, a do toho v pozadí fregaty střílející salvy raket. Člověk až zalituje, že v Pax Britannice není obsáhlejší kampaň...

pax_03Ačkoliv se tedy nejedná o příliš trvanlivé dílo, je Pax Britannica ideální relaxační hrou pro menší skupinky přátel, kterým se zrovna nechce propojovat více počítačů do sítě či si procvičovat svoje reflexy až na pokraj možností.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz