Parallel Horizons je krásně kreslená a chytrá plošinovka

  13:00aktualizováno  13:00
Nebýt několika chybek v designu úrovní, nebyla by hra Parallel Horizons daleko od nadšeného poplácání po ramenou. V této překrásně kreslené a pohádkově vypadající puzzle plošinovce dokážete procházet portály, které vás přenášejí mezi spodní a horní částí obrazovky, které působí jako dva spojené a přesto oddělené světy.
80

Parallel Horizons

Platforma: Freeware
Výrobce: kebabskal

  • krásná kreslená grafika
  • chytrý koncept dvou světů
  • nepřesné ovládání a s tím související zasekávání se
  • úrovní mohlo být víc

Stáhnout

Parallel Horizons | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Parallel Horizons

Nehledejte nějaký děj, v této hře jde jen o koncept a zábavu. Vaším hrdinou se zde stává malá svítící kostka, která se chová trochu jako želatina. Úkolem je dostat se do též svítícího bodu, který znamená východ z úrovně. Jenže to není tak jednoduché, protože na poměry jiných plošinovek nemůžete tak vysoko ani daleko skákat. Přitom překážek je po cestě poměrně dost.

Parallel Horizons

Ale v rukávu máte tajnou zbraň. Tedy spíš vám ji poskytuje prostředí. Na některých místech se totiž nacházejí jezírka podivné svítící kapaliny, což jsou ve skutečnosti portály, mezi nimiž můžete libovolně proplouvat. Tím přeskakujete mezi spodní a horní vrstvou mapy na obrazovce, což jsou v podstatě dva oddělené světy. V každém navíc funguje vlastní gravitace, takže občas doslova visíte hlavou dolů.

Co vás nejspíše upoutá v první řadě, je velice povedená grafika. Prostředí je nádherné a všech osm úrovní se liší barevným tónem a nádechem. Bohužel už ne herně. Ale na všem pozitivním je i cosi negativního a v tomto případě mě napadají hned dvě věci.

Parallel Horizons

Zaprvé pasti a nástrahy, jako jsou třeba bodáky, vůbec nejsou dobře vidět. Všechno je tak příjemné na oko, až vás často zabije něco, čeho jste si ani nevšimli. Nehledě na to, že nezřídka zemřete tak, aniž byste se bodáků skutečně dotkli.

Stejně problematické je to u okrajů plošin. Ty totiž jsou občas kratší, než skutečně vypadají, a tak spadnete, nebo jsou zase delší, než jak ukazuje grafika, a tak nevyskočíte dostatečně vysoko, nebo se o něco zaseknete.

Parallel Horizons

V případě Parallel Horizons jde o zážitek a logické nalézání cesty, o nic víc. Nečekají vás nějak vyloženě obtížné úkony, spíš je třeba se vypořádat s tím, že často budete muset kvůli malichernostem (jako je špatně odhadnutý skok) restartovat celou úroveň. Ale zase tolik to nevadí.

Na této stránce můžete najít verze pro Mac a Linux.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz