Paper Dreams - dvakrát do kresleného světa

  9:44aktualizováno  9:44
Dvojrecenze arkádové střílečky, ve které budete bojovat proti různým nešvarům počasí.
67

Paper Dreams 1+2

Platforma: Freeware
Výrobce: Zack Banack

  • kreslená grafika
  • animace
  • příliš jednoduché

Stáhnout

Paper Dreams 1

Paper Dreams 1Dnes vám přinášíme dvojrecenzi na hry Paper Dreams a Paper Dreams 2. Oba tituly mají vzhledově stejné zpracování. Levely se však nekopírují a dvojka je rozšířená o nové zbraně a prostředí. Přesto by byla škoda minout první díl. Hry nejsou příliš rozsáhlé a dají se dohrát během pár desítek minut. První vznikla během dvou dnů v rámci jedné vývojářské soutěže, na druhou už měl autor více času. Těžko říct, kdy se poprvé začala mezi freewarovkami objevovat kreslená grafika, která se snaží simulovat papírové kresby. Faktem ovšem je, v současnosti jde o poměrně populární záležitost, jak propudit k životu určitou herní myšlenku a nezabývat se nástrahami při programování grafiky. Mnohdy to stačí a skicování jen těžko omrzí nebo se dá zkazit. V tomto případě ovšem mnoho inovativního na herním konceptu nenajdeme a použitá grafika má spíše dotvořit atmosféru a zrychlit vývoj.

Paper Dreams 2Paper Dreams je čistokrevná střílečka, která si svou frenetičností nezadá s japonskými akčními hrami. Velkou zásluhu na tom ovšem má koncepce levelů, kdy hrajete krátké vlny jednu za druhou až do vyplýtvání všech životů. Přestávku vám zajistí až záchytné body, jež suplují jakési bossy. V jedné vlně jsou obvykle jeden až tři nepřátelé, kteří vizualizací připomínají nejčastěji oblaka - střílí blesky déšť, ale i slova či písmena. Váš hrdina je také stylizovaný do jednoduchých objektů (krabice, hlava) a pohybuje se jako květina na stonku. Můžete se tak přibližovat k nepřátelům směrem vzhůru, ale protože střílí velmi rychle, obvykle zůstanete stejně stažení těsně u země.

Herní princip je jednoduchý - sestřelit všechny soupeře. Zpočátku to bude obtížné, protože zbraň střílí jen kolmo vzhůru. Jejího vylepšení dosáhnete sbíráním znamének plus, které občas z nepřátel vypadnou. znak mínus má samozřejmě opačný efekt. Dokonalejší zbraně jednak dokáží střílet do stran, Paper Dreams 3jednak potřebujete méně střel. Ve druhém díle se ke klasickým střelám přidávají ještě bomby a rakety, které vám ještě více usnadní práci.

Paper dreams si zakládají na své kreslené grafice, která připomíná doodles - čmáraničky ze školních sešitů. Objekty mají jasné ohraničení a barevností připomínají "vodovky". Přestože hra je jinak velmi jednoduchá, je to právě vizuální stránka, která ji posouvá v hodnocení výše. Ale i přes to díky omezenému arzenálu zbraní se stane po nepříliš dlouhé době repetetivní. Dvojka se snaží nabídku možností rozšířit, ale i tak zůstávají Paper Dream spíše odreagovávačkou na pár desítek minut

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz