Operation Cucumber - okurkový salát a plyšoví tygříci

  12:00aktualizováno  12:12
Roztomilá a nekompromisní zároveň. Taková je dnešní 3D střílečka, kde olovo nahradí okurky a Impy hbití plyšoví tygříci. Čeká na vás mnoho arén s hezkým designem, ve kterých budete bojovat na život a na smrt (ta vás potká častěji).
70

Operation Cucumber: Mission Possible

Platforma: Freeware
Výrobce: Murase-Net

Stáhnout

Operation CucumberČím víc píšu recenze, tím víc mě láká naučit se japonsky. Takto mi nezbývá než procházet klikiháky, odhadovat a chytat se každičkého latinského písmena. Ale ta trocha námahy stojí za to, protože jen málokdy mě nějaká japonská freewarovka zklamala. U dnešního úlovku jsem to měl naštěstí jednoduché, protože stránky byly k dispozici i v angličtině. 

Již podle letmého pohledu na screenshoty poznáte, že jde o trojrozměrnou akci viděnou z pohledu třetí osoby. To není v současnosti ani v oblasti her zdarma nic neobvyklého, ovšem mnohdy jde jen o duchaprosté střílečky se zbraněmi a pár strašidly, které jsou spíše technologickým demem a demonstrací enginu. Na Operation Cucumber je vidět snaha o odlišný přístup a také humornost. Zatímco evropské střílečky sází na přesnou střelbu, rychlý pohyb a krytí, zde byl systém zaměřování zjednodušen. Pokud je nepřítel v zorném poli, objeví se v červeném trojúhelníku a pak jen stačí začít střílet. Nemyslete si ovšem, že jde o lehkou záležitost. Na normální obtížnost již jde o pořádný masakr a akci až do morku kostí.

Operation CucumberHlavní hrdinkou dnešní střílečky je holčička, o které máme jediné dvě informace. Má ráda okurky a nesnáší plyšové tygříky. Okurky jí slouží jako střelivo, jímž se v každém levelu snaží v zadaném čase vyvraždit všechny tygříky. Ti pobíhají po aréně a na první pohled vypadají neškodně. Jakmile se k nim ale přiblížíte, začnou po vás střílet. Standardní situace? Omyl. Zatímco jinde padne nepřítel po jedné střel s řevem tygra (doslova), tady musíte mrštné plyšáky zasáhnout hned řádnou sérií střel. Úspěchu nedosáhnete bez rychlosti, skákání a hbitosti. 

Jednotlivé arény jsou velmi dobře designovány. V každé na vás čeká nějaká past: úzké můstky, krytí za sloupy, kličkování mezi auty, točivá schodiště s překážkami atd. Mění se i vizuální kabátek prostředí, i když někdy jsem měl pocit, že by více prospěl jednotný koncept, protože se přeskakuje z futuristické metalové arény do vesmíru, pak na parkoviště atd.

Operation CucumberSamotné modely postav a předmětů sice nejsou žádné skvosty, ale prostředí a textury jsou velmi povedené, hezky sladěné a co je ze všeho nejdůležitější, hra běží i na hardwarově slabých počítačích. Pěkný je zejména interface, který je přehledný a obsahuje i navigační mapku. Rozmístění nepřátel v prostoru signalizuje zelený záměrný čtverec, což se mi zdá jako originální a pěkný nápad. Spolu se zmiňovaným zaměřováním mi připomínali pohled predátora ze hry Alien versus Predator.

Operation Cucumber: Mission Possible mě mile překvapil svou hratelností. Cupitající postavičky, sympatická hrdinka, okurková kanonáda, to vše dodává hře nádech roztomilosti. Zároveň však jde o nekompromisní akci v krásném a rozmanitém prostředí, která stojí za vaši pozornost. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz