One Last Dance For A Capitalist Pigs je šílená zábava

  20:00aktualizováno  20:00
Skvělé, zábavné a nápadité dobrodružství v akční adventuře One Last Dance For A Capitalist Pigs vás uchvátí vtipností, ale také překvapí absurdností. Je to jedna z her, které si rozhodně musíte zahrát.
95

One Last Dance For A Capitalist Pigs

Platforma: Freeware
Výrobce: Grey Sun Diaries

  • neuvěřitelně podivný příběh
  • architektura a grafika jako z kresleného filmu
  • zábavná hratelnost
  • vtipné rozhovory
  • hudba není tak výrazná

Stáhnout

One Last Dance For A Capitalist Pigs | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

One Last Dance For A Capitalist Pigs

A tím "šílená zábava" v titulku myslím šílená zábava v jakémkoliv kontextu nebo smyslu, který si jen dokážete představit. Skvělá a nenapodobitelná akční adventura, ve které běháte, infiltrujete kancelářské budovy, šplháte a skáčete po střechách, řešíte puzzle a vedete rozhovory, a to vše v neskutečně originálním a pošahaném světě, ve kterém nic nedává smysl.

One Last Dance For A Capitalist Pigs

One Last Dance For A Capitalist Pigs je hrou, na kterou jen tak nezapomenete, to mi věřte. Francouzská nátura pro podivnosti se v této adventuře nezapře a to je dobře. Hranatý hlavní hrdina Héron je znechucený z televizního pořadu, ve kterém usměvavé prase roztáčí kolo štěstí a televizní kanál tímto způsobem zveličuje utrpení a nesnadnou životní situaci soutěžících a všech diváků.

One Last Dance For A Capitalist Pigs

Rozhodne se, že kapitalistická prasata musí být zničena a komerce zažehnána pro dobro všech vykořisťovaných. Vydává se tedy na plovoucí ostrov, kde se televizní stanice vyskytuje a bere věci do svých hranatých rukou.

One Last Dance For A Capitalist Pigs

Svět Hérona je jedno velké absurdno. Vše se vznáší kdesi nad bílou prázdnotou, v obchodech obsluhují mluvící kuřata a všudypřítomný jakoby pastelový nádech a architektura připomíná kreslený seriál. Pro dosažení cíle se musíte dostat až k budově a pak ji nenápadně infiltrovat. To se děje tak, že Héron má schopnost šplhat po určitém druhu povrchu, a to dokonce i horizontálně, takže jeho výstup až na budovu televizní stanice spíše připomíná zdolávání velehory, kdy ani nevíte, kde je směr dolů a kde nahoru.

One Last Dance For A Capitalist Pigs

Hra plynule přechází od jedné minihry ke druhé a vy se necháváte unášet pořádně divným, ale vtipným a zábavným příběhem. Vždyť svět kolem vás je tak zvláštní, že se každému musí líbit. Vyprávění posouvají i četné animace. Vše je přitom samozřejmě hravé a s nadsázkou.

One Last Dance For A Capitalist Pigs

One Last Dance For A Capitalist Pigs je vynikající a zábavná hra, která nemá (alespoň co do své zvláštnosti) konkurenci. Ve hře nic nedává velký smysl, ale celá konstrukce hry je inteligentní a svěží. Hra se dá ukládat, ovládání funguje skvěle a atmosférická a minimalistická hudba už jen dokresluje trhlou náladu, která vámi při hraní prostoupí.

Verze je funkční na operačních systémech Windows, Mac i Linux.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz