Olympic Games: Freestyle Swimming - sportem ke zdraví!

  12:00aktualizováno  12:12
Není vám trocha pořádného sportování zcela proti srsti, jen se vám prostě nechce opouštět monitor svého počítače? Pak mám pro vás jedinečnou možnost zasportovat si alespoň virtuálně. Podaří se vám získat medaili na olympijských hrách?
40

Olympic Games: Freestyle Swimming

Platforma: Freeware
Výrobce: Sílvio Martins - Samprox

Stáhnout

Freestyle SwimmingSportujete rádi? Ovšem v nastávajícím chmurném počasí se vám již ani příliš nechce vylézat z teple vyhřátých pokojů a jít si třeba zaběhat nebo si zajít na bazén a pořádně si zaplavat? Či vás třeba jen mrzí, že ačkoliv své kondičce věnujete spoustu úsilí, stále nedosahujete vámi kýžených výsledků, s nimiž byste mohli kupříkladu zazářit na některé ze soutěží či třeba rovnou nedávno proběhlých Olympijských Hrách? Pak je právě pro vás určena dnešní hra!

Většina z vás jistě zaregistrovala, že letos v létě proběhl další ročník Letních Olympijských Her. U příležitosti tohoto velkého sportovního svátku vznikly hned dvě zajímavé komerční hry, z nichž jedna byla vskutku povedeným dílkem, ta druhá však již svou kvalitou mírně pokulhávala. Nezávislá scéna však zůstala o podobné počiny ochuzena, což je vcelku škoda. Snad to tedy dožene alespoň dnešní Olympic Games: Freestyle Swimming, ačkoliv již přichází poněkud pozdě.

Freestyle SwimmingTo nám však nemusí bránit v jeho podrobném rozebrání. Jak myslím samotný název dosti výmluvně naznačuje, jedinou sportovní disciplínou, kterou si zde vyzkoušíte, bude plavání libovolným stylem a to hned na několika různých délkách tratí. Ty se pohybují mezi 50 a 200 metry, na nichž bude prověřena především vaše kondička a rychlost. Po zvolení délky trati je pro vás ještě přichystán výběr země, již chcete reprezentovat, kde nechybí Austrálie, Kanada a několik dalších, přičemž Česká republika se pochopitelně na jejich soupisce nenachází, což se dalo ostatně také čekat, ovšem zamrzí to :-).

Následně jste okamžitě přesunuti na okraj závodního bazénu, kde již mimo vás stojí přichystaných také několik na první pohled stejně vyhlížejících závodníků, kteří jsou navzájem odlišeni snad pouze barvou plaveckého úboru a čepice. Abyste se tedy v jejich změti neztratili, je vaše trasa zprvu obarvena načerveno. Poté již nezbývá nic jiného než trpělivě vyčkávat na započatí zápasu a co možná nejrychleji zmáčknout pravou nebo levou šipku. Učiníte-li tak příliš brzo, nezbývá ni jiného než vše zkoušet od úplného začátku – ani zde se nedá ulít start a tím si značně přilepšit.

Princip ovládání je vskutku prostý a jako by z oka vypadl všem podobně zaměřeným hrám z komerční sféry, u nichž si mnohdy téměř rozmlátíte klávesnici, neboť vaše sportovní úspFreestyle Swimmingěchy tkví jen a pouze v rychlosti mačkání určitých kláves. Nejinak je tomu u Olympic Games: Freestyle Swimming, kde vám však postačí pouhé dvě kurzorové šipky, a sice ta doleva a doprava. Ty nestačí mačkat jak se vám zachce, musíte sledovat dva červené sloupečky pohybující se nahoru a dolů a vždy, když tento sloupec dosáhne největší možné velikosti, zmáčknout příslušnou šipku podle toho, na které straně se nachází. Nepoužíváte-li urychlovač, jež se skrývá pod SHIFTem (není dobré jej příliš využívat, neboť vás hodně vysiluje), zůstává tempo obou sloupků prakticky nezměněno, tudíž se vlastně stačí pouze naladit na stejný rytmus a vítězství je v kapse. Než se vám to však poprvé povede, vězte že se pořádně alespoň virtuálně zapotíte.

Technická stránka hry se sice neřadí mezi špičku, nicméně vyloženým propadákem také není. Snad pouze zamrzí, že hra po celou dobu běží v malém okénku. Chcete-li si tedy alespoň trochu zasportovat, byť pouze u monitoru vašeho PC, či alespoň zavzpomínat na nedávno proběhlé olympijské hry, máte jedinečnou možnost, která se také nemusí hned tak zopakovat.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 97 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz