Offroad Racers - povedené závody nejen s monstertrucky

aktualizováno 
Povedené závody v terénu, ve kterém se mezi sebou seřežou bugatky i monster trucky.
85

Offroad Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • obstojná grafika
  • hodně aut
  • fyzikální model

Stáhnout

Offroad Racers 1

Offroad Racers 1Pod názvem Offroad Racers jsem si nejprve představil závody monster trucků, protože před časem jsme vám od stejné firmy jeden kousek nabídli. Ale mýlil jsem se, nejde o žádný lifting, ale úplně odlišné závody. Tedy úplně ne, jsou to stále závody v terénu, ale auta jsou z různých kategorií, takže si zajezdíte v klasických teréňácích, ale i bugatkách.

Automobilové závody jsou kategorií her, na které toho jde spousta pokazit. A je fakt, že po prvních minutách na dráze jsem měl takový divný pocit. Fyzikální engine totiž patří spíše k podprůměru. Nejvíc je to vidět na přilnavosti k povrchu. Auta jako by bruslila na ledě a vy nechápali proč. Ale ona je to vlastně celkem pokročilá vlastnost, protože odlišně reagují na podklad. Musíte za každou cenu držet ideální stopu, jinak se vám vozítko zblázní. Problém je ovšem v tom, že nedokonalá grafika nedokáže plochy bezpečné a nebezpečné odlišit. Je ovšem fakt, že v případě offroad tratě to zase tak moc nevadí a vy tak trochu intuitivně tušíte, kudy bude kopec sjízdný a kde vás naopak čekají problémy.

Offroad Racers 1OffRoad Racers nabízí řádku módů, což je u současných her naprosto normální. Zde jsou však úžasně navržené a ode mě získávají pro hru nejvíce plusových bodů. Například mód Eliminate rozdělí trať na časové úseky a na konci každého odstřelí posledního účastníka. Nesmíte si nechat ujet vedoucí skupinu, ale přitom nemusíte být nutně první po celou dobu. No a když se ocitnete na chvostu, je to pořádný adrenalin při předjíždění nebo odstavování konkurence. Samozřejmě nechybí klasický závod, ale další tratě se vám otevírají poněkud složitějším způsobem. Musíte prokázat znalost tratě a nejprve ji projet v požadovaném čase. A to je úkol hodně šibeniční a obvykle se vám to napoprvé nepovede. Hra tak docela vtipně eliminuje slabší inteligenci ostatních závodníků. Pokud totiž trať projede v požadovaném limitu, obvykle je pak snadné vyhrát se soupeři (postupně se tento rozdíl ale smazává).

Jak už jsem psal, můžete si zazávodit v různých typech automobilů a nakonec dojde i na ony monster trucky. Každé se chová trochu jinak a je vhodnější pro jiný závod. Bugatka se třeba nehodí na velká převýšení, ale zase si obstojně poradí při hromadných melách. A těch je tu požehnaně, protože auta jsou přibližně stejně rychlá a spíše než by manévrovala, raději se vás pokusí "sestřelit”.

Offroad Racers 1Poslední zajímavou vlastností je způsob ovládání. K ovládání používáte standardně šipky, ale rychlost přidáváte za pomoci klávesy X. Je to obdoba NITRO, ale zde ji využíváte takřka pernamentně. Ovšem musíte si dávat pozor na to, abyste "neuvařili” motor. Může vám to znít banálně, ale je to jeden z nejgeniálnějších způsobů ovládání arkádových závodů, s jakými jsem se kdy setkal. Musíte se sžít z autem, po očku pomrkávat po "teploměru” motoru a přitom se držet ideální stopy.

Offroad Racers jsou jako ošklivé káčátko, ze kterého se na konec vyklubala krásná labuť. Rozhodně tak patří k nejzajímavější arkádovým závodům právě končícího roku.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 153 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz