Nutz Unlimited - popraviště politiků

  12:00aktualizováno  3:53
Ač by podtitulek této německé flashové freewarovky mohl znít poněkud morbidně, vězte, že hra Nutz Unlimited není ničím jiným než trošičku neobvyklým klonem japonské blbůstky Tamagotchi. Vašim úkolem je uspokojit vybraného německého politika - nepodaří-li se vám to, politik zemře.

Nutz Unlimited

Platforma: Freeware

Stáhnout

Nutz Unlimited

Zdá se, že freewaroví tvůrci parodování někdejšího "revolučního" japonského vynálezu - hračky Tamagotchi - už pravděpodobně nikdy nenechají. Někteří z nich nám však i přes relativní ohranost vybraného námětu výrazně naznačují, že nejsou pouhými plagiátory, nýbrž originálními autory, kteří se nebojí do hry vnést trochu zdravé invence. A přesně takovíto lidé, měli zřejmě prsty v programování a především animaci flashové parodie Nutz Unlimited, která k nám přichází ze sousedního Německa.

Pro slabší povahy a ty, kterým vadí sebekratší pohled na krev, rozhodně slabost nemá a morbidnostmi přímo hýří. Tedy - ne hned od začátku. Nejprve vás totiž okouzlí svéráznou kolážovou grafickou podobou (takovou, jakou můžete vídávat na plakátech k filmu Milionový závod) s postavičkami ve stylu politické satiry (upřímně řečeno, většinu těch lidí neznám, nicméně soudě podle těch ostatních tipuji, že jsou všichni politici) a příjemnými prostředími jako stvořenými ke krmení, hraní a dalším povinnostem vaší doslova rodičovské role. Ale hned jakmile jako adoptivní rodičové selžete, představí svou skutečnou tvář naplno. Politika bez skrupulí popraví (resp. dotyčný jakýmsi nevysvětlitelným způsobem exploduje, vystřelí z něj gejzír krve a jeho tělo následně zmizí) a po krvavé lázni, jíž jste svědkem, vám nabídne možnost další partie :).

Nutz Unlimited

V nabídce potenciálních svěřenců najdete celkem pět postav, které následně můžete přiobléct jedním z pěti oblečků (zvláště zaujme sexy růžové pyžamko, župan či rakouské kombo s kšandami ve stylu tamních jódlujících umělců) a vhodit do jedné z pěti "arén". Jakýkoli vliv na hru tyto volby samozřejmě postrádají, nicméně snahu po zatraktivnění samotného obsahu jim upřít nelze.

Jakmile jste se dostatečně vybili v hlavním menu, stačí jen přiklepnout pokračování a vrhnout se do víru hry jako takové. Na zaopatření svého nového svěřence po stránce výkrmu (jídlo a tekutiny), vřelých citů (srdíčka a polibky) a zábavy (rádio "na plné kule" či skákající balón) máte toliko třicetisekundový limit. Hodnoty uspokojení politika v jednotlivých atributech přitom indikují předhledné grafy v horní částí hracího okna - u hladu (Hunger) a žízně (Durst) je třeba hodnotu udržovat co nejblíže nule, u Liebe a Spass (tyto pojmy se neodvažuji překládat - jde o jakousi analogii lásky a zábavy) naopak co nejvýš - v ideálním případě na hodnotě sta procent.

Nutz Unlimited

Jak jsem uvedl v úvodu, hra je v případě vašeho neúspěchu poměrně nekompromisní. O to víc byste se měli snažit svého politika po celou dobu řádně vychovávat. Vykrmovat ho můžete například hamburgery, rajčaty či banány, napájet zase limonádou či pivem přímo z žejdlíku. Neméně důležité je své adoptivní dítko udržovat také v dobré náladě - například tím, že mu nahlas pustíte líbivou melodii (která se však po chvíli vám i vaší postavičce zaručeně ohraje a zhnusí). Čas od času ale rozhodně není na škodu nechat daného človíčka lelkovat, animák pak totiž předvádí velmi zajímavé kousky :).

Nutz Unlimited je flashovou freewarovkou, což znamená, že graficky je vcelku na úrovni a ani samotné postavičky nevypadají nijak špatně. Totéž se bohužel nedá říct o její hratelnosti - která značně kolísá a trvale se ustaluje někde okolo šedého průměru. Ne, že by vykrmování německých politiků nebylo atraktivním námětem, ale od šestisetkilové flashoviny by člověk přeci jen očekával trochu víc než pět postaviček, pět oblečků a pět lokací. Abych to tedy shrnul - vzhledem k období sucha, které poslední dobou svými důsledky plně dopadlo na "trh" freewarovek, není Nutz Unlimited až tak špatnou volbou a na nějaký čas vás možná (především svými morbidními kousky :) bude bavit.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz