NOV Arkanoid – pálka, míček a hromada cihel

  12:00aktualizováno  27. března 8:37
Pálka, míček a hromada cihel. Že je vám to nějak povědomé? Není se co divit, vždyť je to starý známý arkanoid v další z mnoha svých variant - tentokrát od českého týmu NOV Soft. Ve hře je pro vás připraveno pětadvacet obtížných levelů a zábava na několik hodin herního času...

NOV Arkanoid

Platforma: Freeware
Výrobce: NOVsoft

Stáhnout

NOV ArkanoidČeských předělávek klasického Arkanoidu vzniklo již poměrně mnoho. Za zmínku stojí například Wall od Blackyho, Simplenoid od Jiřího Macicha ml., Lukynoid od Lukysoftu, Hypnoid od Víta Jadrného, Bottle Faller od Lukáše Mrázka, Boll od juMi, Bechermania od Petra Válka nebo arkanoid obsažený v komixové adventuře Hovniválové. Zmínit bych měl i společný, zřejmě navždy pozastavený, projekt Dragon´s Studia a Albisoftu - Microball. Ten měl obsahovat stovky levelů, desítky bonusů, různé druhy pálek, mnoho odlišných prostředí, kvalitní muziku, vlastní editor a řadu dalších vymožeností. Vývoj Microballu byl však stornován. Místo něho rozpracoval Albisoft vlastní 3D engine a Dragon´s Studio začalo psát digitalizovanou adventuru postavenou na příběhu o podivné sektě terorizující několik vašich přátel. Hráčům natěšeným na Microball tedy nezbylo nic jiného než začít si hledat náhradu.

NOV Arkanoid Jednou z jistě zajímavých náhradních alternativ v poměru výkon/cena je i NOV Arkanoid, který neslibuje nějaké super efekty nebo nespočet vymožeností, ale na druhou stranu vás může na několik hodin vytrhnout ze stereotypů každodenního života a přilepit vaše unavené oči na monitor tak, aby jste si je zlikvidovali definitivně.

Při tvorbě NOV Arkanoidu autoři vycházeli z Brakeoutu, hry jejíž následovníci dnes slaví úspěchy například na Linuxech. NOV Arkanoid obsahuje 25 levelů, což není mnoho, ale na druhou stranu, kdo by se chtěl prokousávat dvěma sty levely?

NOV ArkanoidI tak vám hraní zabere několik hodin, protože gamesa je ovládána myší a to je někdy velmi nesnadné. A o co jde? Úkol je jednoduchý - pomocí pálky usměrňovat pohyb poletujícího míčku tak, aby jste zlikvidovali předem postavenou zeď z různobarevných cihel.

NOV Arkanoid se liší od ostatních arkanoidů tím, že na vás nepadají žádné prémie. Kdo by si však myslel, že hra působí příliš jednotvárně, mýlil by se. Jednotlivé levely jsou si totiž nepodobné nejen stoupající obtížností a různorodým designem, ale i různými zpestřujícími prvky. V některých levelch totiž máte k dispozici dvě pálky, jednu nahoře a druhou klasicky v dolní části obrazovky. Jindy máte zase pálku pouze nahoře nebo se s ní můžete pohybovat nejen do stran, ale třeba i po celé polovině hrací plochy.

NOV Arkanoid Zaujal mě také nápad nechat cihly pohybovat po obrazovce. Trefit se míčkem do statických cihel býval vždy problém, ale zkuste míčkem zlikvidovat cihly, které plují ze strany na stranu - to je úkol vskutku zapeklitý!

NOV Arkanoid je vytvořený v nástroji GameMaker 4.3b a jeho autorem je aktuálně čtyřčlenný tým NOV Soft stojící například za hrami Letecká Cvokárna nebo Zastřelte si svého Špidlu. Nevýhodou her vytvořených v GameMakeru je velikost výsledného EXE souboru a nejinak tomu je i u NOV Arkanoid, kde nekomprimovaný soubor zabírá přes 2,5 MB.

Co bych autorům vytkl je neustále se opakující nekvalitní sampl, který měl nejspíše sloužit ve hře jako hudba. Jeho dlouhodobý poslech ale zrovna nepatří mezi extra příjemné zážitky. Přesto je však NOV Arkanoid hra, která mě zaujala pro svojí hratelnost a vyvolala ve mně touhu po objevování tajemství skrytých v dalších levelech. Věřím proto, že hra zaujme i vaše hráčská srdce a stáhnete si ji z našich serverů.


Autor:
 
Témata: Linux

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz