Ninja Run - šplhání, skákání, zabíjení

  12:00aktualizováno  28. října 8:01
Kvalitních hopsaček není nikdy dost, obzvláště, když jsou obaleny do přitažlivého grafického kabátku. Žádné novinky ovšem nečekejte, Ninja Run je tuctovou záležitostí, jejíž hratelnost je ale přesto výtečná.
60

Ninja Run

Platforma: Freeware
Výrobce: JBxFootballx92

Stáhnout

Ninja RunV jednoduchosti je síla, to nám nezávislí vývojáři dokazují dnes a denně a nad touto frází musíme jen uznale pokývnout i po lehkém pohledu na Ninja Run. Název hry v sobě evokuje mohutné akční souboje plné dechberoucích komb. Tvůrce se ale vydal trochu jinou cestou, čemuž je poplatný i hlavní hrdina. Vlastně se ani o žádného ninju nejedná, tomu by mohla nasvědčovat tak maximálně černá barva jeho ošacení. Jinak se ale jedná o takřka obyčejnou kostičku, s očima, která má zjednodušeně jako ninja působit. Ninja Run

Jinak ale vlastně žádné souboje předvádět nebude, název i jeho zařazení je takové symbolické a věřím že jen samotný název jistě přiláká řady hráčů. Jinak je ale třeba podotknout, že se jedná o naprosto tuctovou hopsačku, jejíž level navíc neoplývají žádnou originalitou. Jsou vždy jedno-obrazovkové, přičemž cílem je dostat se až k exitu. Cesta pak skýtá hned několik problémů. Za prvé to jsou samy plošinky, které jsou rozmístěny tak, aby jejich zdolání vyžadovalo opravdu maximální přesnost. To znamená že jsou roztaženy do šířky, jejich velikost není zrovna největší a stačí jen malý krůček vedle a již padáte dolů. V lepším případě dopadnete na začátek, abyste se hned posléze začali šplhat opět pěkně nahoru. Jinak se ale seznámíte s druhou nástrahou, kterou jsou ostré bodáky. Ty nejsou rozmístěny jen tak náhodně, nýbrž stojí vždy přesně na takovém místě, kde může být očekáváno vaše zaváhání a případný pád, z něhož již Ninja Runposléze není úniku. Po této stránce je design levelů promyšlený, celkově se ale jeví spíše nudně.

A z bídy hru nevytrhnou ani protivníci. S těmi si už autoři nevyhráli vůbec a místo aby nám vyrazili dech propracovanými a děsivými monstry, vrhají po nás jednotky, které vypadají jako přemalovaný hlavní hrdina. Rozumějte, jedná se také o kostičky, pouze v odlišné barvě – zelená červená. Jejich likvidace je navíc zcela nezáživná – stejně jako ve většině arkád je budete nelítostně zašlapávat do země. Pár kol vás to možná bavit bude, poté co se ale dostaví stereotyp, jistě hru bez milosti vymažete. A o opaku vás nepřesvědčí ani grafická stránka, která na mě sice zpočátku působila mile, celkově se ale velice rychle okouká. Co dodat závěrem? Ninja Run není hrou špatnou, celkový negativní pohled recenze spíše tkví z velkého zklamání, které se po prozkoumání hry s takto zajímavým názvem dostavilo.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz