Ninja Guardian - pohotový ninja

  0:05aktualizováno  0:05
Ninjové nevystupují jen v akčních hrách proti zlotřilým bojovníkům. Slibnou roli si mohou střihnout i v takovéto arkádě, kde vlastně půjde o záchranu atmosféry před znečištěním.
73

Ninja Guardian

Platforma: Freeware
Výrobce: dangerdan9631

  • několik prostředí
  • chytlavá hratelnost

Stáhnout

Ninja Guardian

Ninja GuardianSoutěž serveru Yoyogames přišla s trochu tuctovým tématem týkajícím se ochrany planety, což tvůrci napasovali i na příběh příjemné arkády jménem Ninja Guardian. Nejedná se ani zdaleka o tuctovou hopsačku, což je poměrně výrazné plus. 

Příběh nás informuje o globálním oteplování, které zasáhlo i naši planetu. Do atmosféry stoupá velké množství znečištění, které může její ráz změnit jednou pro vždy. Jak s tímto jevem zatočit? No poslední možností celého lidstva je jakýsi Ninja Guardian, znalec bojového umění, který dokáže ve vzduchu doslova psí kusy. To vše ale samozřejmě s vaší vydatnou pomocí. 

A tak se pouštíte do boje, který je vám představen ve dvou hlavních odnožích a Ninja Guardianněkolika variantách navíc, které spočívají především v obtížnosti. Za prvé je to tedy volna jednoho ze dvou herních módů. První nazvaný Arcade je vlastně plnohodnotná kampaň, tedy projekt, který vás nechá pochodovat vyšlapanou cestičkou a jednoduše vás nepustí dále do chvíle, než splníte jeho požadavky. To může být pro někoho svazující a tak se jako alternativa nabízí hra Endless, kde si sami zvolíte jedno z možných pozadí a jediné, co vás bude pohánět dopředu je vidina získaného skóre, jež se zapisuje do tabulky přímo ve hře. 

Každý poctivec se ale pustí do Arcade, kde na něj ještě čeká volba z mnoha obtížností, kterou můžete postupně navyšovat a tím měnit herní zážitek. Jinak Ninja Guardianbudete vše ovládat myší, která řídí pohyby ninjy ve vzduchu. Od země jej odrazíte za pomocí levého tlačítka myši, možnosti doletu jsou ale omezené a tak bude muset co nejdříve narazit na něco, co ho vymrští zase o fous výše. Jedná se o část dřevěných schodů, kousek zeleného na stromě, šíp a spousta dalších věcí – v každém levelu je vše trochu jinak. Taktéž začnou přibývat a objevovat se další pomocníci nebo záškodníci jako je kupříkladu ohňová koule, jež vás srazí dolů. Tito na oko protivníci vám ale ve skutečnosti mohou pomoci a to třeba tak, že když nad vodou seknete svým mečem, vyhodí vás nahoru stejně jako jiná pomůcka s tímto efektem. V arkádovém módu pak máte jasně daný cíl, jehož výšky je nutno dosáhnout. Jak si aktuálně vedete je možné vidět na ukazateli vlevo. Pokud zaváháte a začnete padat dolů, není většinou cesta zpět, rozplácnete se na zemi a hra začíná pěkně od nuly. 

Celkově je ale Ninja Guardian zajímavou hrou, která vás bude bavit. Ovládání je jednoduché, trefit se pokaždé ale nebude tak snadné. Naštěstí je hra většinou krátká a docela zábavná, vydržíte u ní tedy poměrně dlouho.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz