Nikujin - ninjovství v krvi

  12:00aktualizováno  12:07
Zábavná arkáda ze staré školy, která vás bude dovádět k šílenství svou obtížností. Za pomoci kláves a skákání budete muset neustále objevovat nové a nové postupy k překonávání překážek.
70

Nikujin

Platforma: Freeware
Výrobce: Freedom House

Stáhnout

NikujinSledovat v TV akčního ninju a chroupat u toho popcorn umí každý. Dovedete si ale představit, co všechno musí ninja umět? Plížení, ovládání meče, házení hvězdic, šplhání po stěnách... Zdá se vám, že přeháním? Nikujin vás přesvědčí o opaku, a to jde jenom o hru. Během pár let jsem ji měl na disku už několikrát, ale k recenzování se ne a ne dostat. Její obtížnost totiž hraničí s masochismem, pokud ji chcete dohrát, poohlédněte se po nějaké důchodové pojistce. Na první pohled jde o obyčejnou hopsačku viděnou zboku, nepřátelé se navíc vyskytují poměrně poskrovnu a nečekejte nějaké hromadné přesily. Základního panáčka rozetnete katanou na dva kusy raz dva. Proč tedy hovořím o obtížnosti?


Některým skákačkám jsem dal přezdívku jednopixelové - minete pixel a na plošinku neskočíte. V Nikujin jsou plošinky však nejmenším zlem. Dostávat se bez žebříku do třetího patra chce rafinovanost a přemýšlení. Hra je postavena tak, že existuje X faktorů (neplést s hudební soutěží), které budete muset objevit a poté použít. Rozhoduje rychlost rozběhu, úhel skoku, držení kláves při skoku. Někdy se třeba musíte rozběhnout do určité rychlosti, otočit se a rozběhnout se do protisměru, čímž naberete velkou rychlost. Do výšek se dostáváte skoky ze strany na stranu, někdy využijete hyperskok v kombinaci s velkou rychlostí. Drobnosti, které na první pohled nevidíte. Podobné pikanostni jsou zakomponovány i do soubojů. Velká potvora vás x-krát zabije, než přijdete na správný postup. Přejdete do dalšího kola a taktiku můžete vymýšlet od začátku. K ovládání přitom potřebujete jenom šipky, klávesu pro skok a sekání.


NikujinK dispozici máte pouze svou věrnou katanu, ale některé nepřátele lze zabít i skokem na hlavu ve stylu Mária. Musíte to však udělat jen v tichosti, kdy nepřátelský ninja nezaslechne vaše plížení. Podobně jako ve stealth hrách se vám to po alarmu nepovede.


Vaše postava má celkem pět životů, respektive nepřátelským zásahů, pak se vracíte na začátek levelu.Navíc si můžete lehce ublížit i sami, což se při krkolomných kouscích často stane - zraníte se pádem z výšky nebo si rozbijete hlavu o strop. NikujinNikujin je z pohledu level designu opravdu skvost a jak to u podobných her bývá, nemusí to jít ruku v ruce s pěknou grafikou. Postavičky jsou jednoduše kreslené a objektů je zde nezbytné minimum. Hrdina i nepřátelé mají legrační vzezření, jsou celí nazí a přes hlavu mají jen pověstné kapuce.
Po delší doby zde máme dobrou arkádu ze staré školy, která důkladně prověří vaši trpělivost a schopnosti, nebo vás promění v zuřící monstrum a vaše okolí bude jen stěží věřit, že vás ke vzteku přivedlo pár nahatých pidimužíčků.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz