Neonominoes - tetrisové kostky

  12:00aktualizováno  9:41
Zase trochu jiná zábava nás čeká v tomto ojedinělém klonu tetrisu a dětské skládačky. S důvěrně známými tetrisovými tvary totiž budete nyní operovat trochu jinak, než byste mohli být zvyklí.
70

Neonominoes

Platforma: Freeware
Výrobce: Maruchu

Stáhnout

NeonominoesI když tom,u název až tak nevypovídá, Neonominoes je hrou z dalekých východních krajin, přesněji řečeno z Japonska. Naštěstí to tentokráte neznamená přeplácanou obrazovku plnou všelijakých efektů, místo toho k nám autoři přichází se zajímavou logickou hrou, míchající do sebe možná trochu nečekaně hned dvě hry.

Na prvním místě je ale třeba uvést, že orientace ve hře bude dosti ztížena jazykovou bariérou, kterou nebude tak lehké překonat. Menu je zcela nerozluštitelné, stejNeonominoesně tak i další položky, trochou experimentování ale snadno dojdete ke kýženému výsledku. A že to za to stojí, není jistě třeba dodávat. Tvůrcům se totiž podařilo šikovně uvést klasické tetrisové kostičky do trochu jiné situace, než v jaké je můžeme zdát. Rozhodně tedy nepočítejte se stavěním souvislých řad a sbíráním bodů, cílem každého levelu bude vyplnit celé prostranství a posunout se dále. Postupně se vám totiž budou otevírat nové a nové levely, z nichž ty pozdější dají opravdu zabrat vašim mozkovým buňkám.

Zpočátku lze hru doslova označit jako procházka růžovým sadem a kdo se nenechá tímto pomalým rozjezdem odradit, bude záhy odmNeonominoesěněn opravdu složitými levely. Ze začátku vám autoři vše do velké míry zjednodušili tím, že mezery ponechané pro vám nabízené kostky zcela odpovídají jejich tvaru, tudíž na první pohled víte, co kam umístit. To ale později platit nebude a v momentě, kdy dostanete k dispozici poměrně rozsáhlý obdélník a ještě dvoubarevný, budete mít co dělat, abyste se s úkolem jaksepatří poprali. Předem totiž máte daný počet, tvar a barevné kombinace kostek, které musíte všechny použít, jinak vlastně ani nejde level dokončit. Brát je můžete ze speciálního zásobníků myší v jakémkoliv pořadí, přičemž odložit můžete vždy jen stejnou barvu na stejnobarevné pole. Pokud je snad mezera na hrací ploše černá, je možno do ní umístit jakoukoliv kostičku. K takové situaci ovšem bude docházet jen ze začátku hry, posléze se vám totiž budou všichni snažit situaci tak ztížit, jak to jen jde.

Grafická stránka je asi největší slabinou hry samotné. Kdyby byla trochu barevnější a výraznější, věřím že by si projekt našel daleko více spokojených hráčů. Takto možná jednoduchý kabátek řadu lidí okamžitě odradí. A je to rozhodně škoda, hratelnost je totiž nad očekávání výborná.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz