Neo Sonic 3: Revelations - podařená hopsačka

  12:00aktualizováno  2. listopadu 1:22
Kdo by neznal starého známého ježka Sonica a jeho věrné kamarády, s nimiž jsme měli čest již v nespočtu volně šiřitelných titulů. Neo Sonic 3: Revelations však patří mezi ty nejhratelnější, nejchytlavější, nejpovedenější a nejrozsáhlejší.
80

Neo Sonic 3: Revelations

Platforma: Freeware
Výrobce: Manicteam

Stáhnout

Sonic 3Kdo by neznal Sonica, jehož popularitu by mu mohli závidět i mnozí herci a jiné osobnosti. Tento modrý ježek si totiž naprosto získal srdce tisíců hráčů, kteří na něj ani po tolika letech nedají dopustit. O tom svědčí stále nově vznikající klony hopsaček s tímto populárním hrdinou a jeho přáteli v hlavní roli, jež se veskrze setkávají až s nečekaně vřelým přijetím. Jedním ze zajímavějších počinů je také Sonic 3: Revelations. Jde o povedenou hru nebo pouhý nehratelný brak těžící z popularity tohoto modrého zvířátka?

Jak dává tušit již příjemné úvodní intro, Sonic 3 vyloženým propadákem rozhodně nebude, i když přesnější soudy můžeme udělat teprve po zahrání několika úvodních levelů. Prvním výrazným kladem je přítomnost všech čtyřech oblíbených postaviček - tedy vedle Sonica je přítomna také silná lištička Knuckles, dále je zde mladičká Tails a růžovoučká Amy. Všichni jsou vybaveni svou vlastní statistikou zahrnující věk, jméno a pochopitelně také speciální schopnost, jíž každý z nich oplývá. U Sonica je to kupříkladu rychlost, díky níž hravě ničí všechny protivníky, jež se mu postaví do cesty. U Tails schopnost létání, Knuckles vás zase překvapí možností plachtit ve vzduchu. Ačkoliv Amy budí dojem křehké dívčiny, ve chvíli, kdy se jí dostane do ruky obrovské ničící kladivo, ji již nic nezastaví.

Sonic 3Každá z postav navíc disponuje svou vlastní kampaní, pouze první lokace je pro všechny stejná. Samotné levely jsou vcelku krátké a jednotlivá místa dosti rozmanitá, tudíž jen opravdu stěží dojde ke stereotypu, což je dosti podstatný klad celé hry. Dostanete se tedy do spousty rozličných míst, jež jsou odlišena nejen okolním porostem, typem povrchu a celkovým barevným nádechem, nýbrž zejména potvorami, s nimiž se zde setkáte. Kupříkladu to budou krabi pochodující ustavičně po jimi vyhrazených trasách nebo třeba podivné příšery s křovinatý porostem na hlavě, jež navíc mohou místo chození po pevné zemi létat. Popisovat všechny by bylo vcelku unavující, neboť lokací je skutečně mnoho a spousta z nich navíc využívá speciálních schopností dané postavičky, pro níž je určena. Po každé z nich ještě následuje možnost savu, jež vám však nebude poskytnuta tak úplně zadarmo, nýbrž si ji musíte „chytit“ při odrazu ze skokánku.

Systém ubírání „zdraví“ zde funguje nachlup stejně jako v ostatních Sonicových hrách. Všechna místa na něž se podíváte mají totiž jedno společné – jejich povrch bývá zpravidla poset desítkami blyštivých prstýnků, které musíte pochopitelně sbírat. Jestliže vás poté nějaká potvora poraní, neubere vám rovnou život, pouze vás připraví o jistý zlomek z vašeho jmění. Ovšem ve chvíli, kdy už žádné prstýnky nemáte, vás již nic nezachrání a při střetu s některým z nepřátel je vám Sonic 3odebrán život a začínáte znovu z úplného začátku dané mise.

Grafika hry je vcelku zdařilá a detailní. Naštěstí jí autoři ponechali také pouze dva rozměry, které mi rozhodně k tomuto typu gamesek sedí daleko více. I přes to však mohla být tato stránka hry ještě propracovanější. Co se týče zvuků, tam prakticky žádných výtek nemám. Sečteno a podtrženo je Sonic 3 až překvapivě rozsáhlou a povedenou hrou, které vás zabaví na desítky minut, což není, přihlédneme-li na to, že se jedná o volně šiřitelné dílko za něž nemusíte platit, ani při nejmenším málo. Disponujete-li tedy rychlejším připojením, mohu vám tento titul jedině doporučit. Příjemnou zábavu :-)!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz