Neo Aquarium – humři v boji

aktualizováno 
Souboje na život na na smrt mezi kraby a krevetami? S pěkným grafickým kabátkem lze vytvořit hru skutečně o čemkoliv.
70

Neo Aquarium

Platforma: Freeware
Výrobce: Nusso

  • Editor
  • Grafika
  • Členovci
  • Slabší hratelnost
  • Pouze v japonštině

Stáhnout

neoaquarium_01

neoaquarium_01Fantazie je nejcennější komoditou při vytváření námětů her. V dnešní době hra z pohledu zombies či simulátor znásilnění už sotva přivede hráče byť jen k pozvednutí obočí. Inspirace se ale skrývá doslova na každém rohu a trojrozměrná bojovka Neo Aquarium od chlapce jménem Nusso je toho dalším důkazem. Mortal Kombat je minulostí! Zapomeňte na Sub-Zero, dokonce i bojující hračky odteď patří na smetiště. Máme tu totiž akci z pohledu podmořských členovců! Co ale jiného očekávat z japonských ostrovů, než bizarnost v její nejšílenější podobě?

neoaquarium_02V aréně smrti se může porvat pět různých typů potvor. Jenom konzervativci by mohli čekat, že členovci po sobě půjdou pomocí zbraní, které jim nadělila matka příroda. Opak je pravdou a k dispozici tak jsou hi-tech výstřelky jako naváděné střely, nálože nebo dálkově ovládané explodující končetiny. Monstra se do sebe mohou pustit ve třech různých obtížnostech. Hráči neovládající japonštinu mají o jednu obtížnost víc – všechny herní popisky jsou jaksi pouze ve znacích a už odhadnutí klikáte-li na výběr zbraní či na položku Exit je tak součástí herního zážitku.

neoaquarium_03Nemalou část kladného hodnocení tvoří ocenění grafického zpracování. Neo Aquarium sice v tomto ohledu nedosahuje vytříbenosti jiných trojrozměrných indie her – především kvůli přehlcenosti démonickými efekty – přesto vizuál tvoří příjemnou alternativu třeba k návštěvě skutečného akvária. Přesto nepotěší přespříliš monotónní herní prostředí. Co ale zamrzí ještě více je slabší hratelnost. Ovládání je i díky japonské verzi hůře podchytitelné a jako u mnoha bojovek si většinu doby vystačíte se zuřivým mačkáním kláves a strafováním před oponentovými útoky.

Navzdory ujetému zasazení a příjemné podobě má Neo Aquarium nepopiratelné problémy s hratelností. Právě to mu upřelo vyšší hodnocení a titul černého koně týdne. Hra je však stále ve vývoji a nezbývá než věřit, že ji Nusso časem vypiluje k dokonalosti a přihodí třeba i vícejazyčnou verzi. Kdo ví, časem se tak třeba dočkáme i zatracených žraloků se zatracenými laserovýma paprskama na hlavách...

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz