Natomi Bottle Rockets Extreme - rakety na start

  12:00aktualizováno  8. září 9:11
Pokud si pamatujete na hru Bananarama, která tu před několika dny vyšla, a shledáváte autory této báječné arkády za velmi šikovné, pak si nenechte uniknout jejího podařeného sourozence, ve kterém si pořádně zastřílíte. Nejedná se ale o klasické střílení, nýbrž o střelbu raket proti létajícím nepřátelům.

Natomi Bottle Rockets Extreme

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

NBRE

Kdo by to byl řekl, že z tak malé a na první pohled docela odpudivé hry se může po chvilce paření stát celkem zajímavá a chytlavá gamesa, u které člověk může strávit poměrně dlouhou dobu. Něco takového by se vám třeba mohlo klidně přihodit i v této akční arkádě, ve které bude vaším úkolem sestřelovat z oblohy nepřátelská létající plavidla. Střílet ale nebudete z žádných pistolí, nebudete házet ani žádné granáty, ale jednoduše k jejich likvidaci použijete připravené rakety. Trošku netradiční, co říkáte?

Hra by vás opravdu mohla po prvním spuštění malinko zklamat. Velikost okna, ve kterém bude Natomi Bottle Rockets Extreme (NBRE) probíhat, zrovna nepatří mezi dobrou volbu, stejně jako menu, které obsahuje pouze jednu nabídku – Start. Nicméně překonáte-li tyto dva „nedostatky“ a jednoduše vplujete přímo do prvního kola, můžete čekat zajímavou a dlouhodobou zábavu.

NBRE

Vžíváte se do role jakéhosi chlapečka (pohlaví není nikde zveřejněno, takže by se mohlo klidně jednat třeba i o dívku :-)), se kterým musíte sestřílet všechny vaše soky. V každém kole jich je vždycky pouze sedm, ale i tak si myslím, že vám to dá hodně práce. Dole na levé straně si můžete povšimnouti krabice se světluškami, které budete používat k podpalování pěti červených raket. Jakmile jednu z nich podpálíte, ona vyletí a buď zasáhne chtěný cíl nebo ne. Záleží na tom, jestli jste si počkali, až nepřátelská loď bude přímo nad ní. Pro sebrání světlušky nebudete muset mačkat žádnou klávesu, stačí pouze přijít ke krabici. Za každou sestřelenou loď jste odměněni 10 body. Na konci každého kola se na vaše konto ještě přičte 100 bodů.

Aby to nebylo zase tak jednoduché, autoři pochopitelně umožnili vašim nepřátelům se bránit a to docela obstojně. Jejich laserové zbraně a děla, která na vás vyplivují kulky, vám umí na bojišti pěkně zatopit a možná vám i zkazit rozehranou misi. Nehraje se tu na žádné životy, takže jakmile vás jednou strefí, hra končí a vy můžete své dosažené skóre odeslat na homepage autora.

NBRE

Svým hrdinou (nebo chcete-li hrdinkou) pohybujete pouze šipkami do stran, žádné skrčování ani skákání tu není umožněno. Jelikož je při normální chůzi hodně pomalý, můžete si ho klávesou Shift malinko zrychlit, což jistě většina z vás uvítá. Abyste mohli raketu odpálit, budete si k ní muset vždycky přijít a stisknout klávesu Ctrl. Dále jsem přišel už jenom na klávesu F10, se kterou si můžete hru stopnout. Nejvíce mě zklamalo ukončování hry. Nevím, zda je to mou hloupostí nebo zbrklostí autorů, ale nenašel jsem žádnou klávesu, kterou by bylo možné NBRE jednoduše ukončit. Ani Ecs nefunguje! Jedinou možností je použití kombinace Ctrl+Alt+Delete :-(.

Dalším takovým výrazným minusem by asi bylo neměnné prostředí hry. I když po sestřílení všech plavidel postupujete do dalšího kola, tak zůstává úplně zachováno. Nepřátelstvo akorát znovu přiletí zeshora. Je sice pravda, že graficky je provedeno celkem hezky, ale nějaká ta změna by jistě přišla vhod. Za co ale patří autorům mé upřímné dík, je hudební stránka hry. Ani její stálé opakování mi nijak nevadilo. Zapadá přesně do děje a hru hezky doplňuje.

Jaký teda nad NBRE vyřknout ortel? Naše sbírka se opět rozrůstá o velmi zajímavý kousek, u kterého se dá bez problému strávit i několik hodin. I když je to hra pouze pro někoho a všechny asi jen stěží zaujme, neměli by nad ní ohrnovat nos ani zkušení a nároční hráči. Už kvůli její velikosti ne.

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz