Nathan's Second Chance - humorem sršící adventura

  12:00aktualizováno  19. dubna 11:12
Nathanovi je jedenapadesát. Žije v malé pronajaté garsonce, živí se úklidem odpadků a zatraceně dlouhou dobu neviděl svou dceru. A právě za ní se v této adventuře vypraví, aby se s ní zkusil po letech sblížit. Povede se mu to?
80

Nathan's Second Chance

Platforma: Freeware
Výrobce: Tim Knauf

Stáhnout

nathan_ssecondchance1

Co si myslíte, že vás čeká po smrti. Nebe plné hodování a radosti? Tma a nicota? Peklo? Možné jsou všechny vyjmenované možnosti, ale rozhodně byste neřekli, že pro vás přiletí žlutý autobus s nerudnou řidičkou a odveze vás na vesmírnou stanici.

O takovém posmrtném životě neměl sebemenší tušení ani Nathan. Život mu příliš nevycházel. Žil dost skromně, o práci raději pomlčet, krmil svého krysího kamaráda a s dcerou léta nepromluvil. Jednoho pěkného dne vyšel před dům, ranila ho mrtvička z jeho zhýralého vedení života a byl konec. A zároveň nový začátek. Pro Nathana přiletěl žlutý autobus a odvezl ho na vesmírnou stanici. Tam mu bylo místním podivínem vysvětleno, že dostává druhou šanci. Šanci, aby se vrátil zpět na zem a více se sblížil se svojí dcerou. A zde začíná vaše snažení.

nathan_ssecondchance2I když, abych byl přesný, musím říci, že letmo se s principem hraní seznámíte už před Nathanovou smrtí. Nebude nic překvapivého, když napíši, že se jedná o klasickou klikací adventuru, kterou ovládáte pouze za pomoci myši. V průběhu hraní budete postupně seznamováni s příběhem, občas budete moci dát ruku pryč z myši a jenom se dívat a užívat si opravdu velmi dobře zpracovaného příběhu. Abyste se mohli posunout blíže svému cíli, budete muset řešit různé hlavolamy. Na začátku opravíte žlutý autobus, abyste se vůbec dostali zpět na Zemi, ale setkáte se i s dalšími puzzle hádankami. Jejich obtížnost není nijak dramatická, takže by vám neměla hrozit větší zaseknutí.

Co musím na Nathan's Second Chance vyzdvihnout je humor. Ona už samotná skutečnost, že vás odvnathan_ssecondchance3eze žlutý autobus na vesmírnou stanici, kde se setkáte s lehce sklerotickým a zmateným šéfem, vás určitě pobaví. Následná slideshow vám dá jasně najevo, že se při hraní Nathan's Second Chance rozhodně nudit nebudete. Téměř každý dialog mezi postavami je okořeněn nějako narážkou nebo vtipem a téměř vždy se jedná o inteligentní humor. Za tento aspekt dávám Nathan's Second Chance velké a významné plus.

Grafika je pěkná. Nejedná se bezchybnou práci, ale rozhodně ji nehodlám nijak hanit, protože se mi líbila a slušně utvářela příjemnou atmosféru. Jestliže budete hledat nějaké věci do hádanek, dříve či později je najdete, neboť nejsou nijak pokoutně schované a většinou je bez větších problémů vidíte. Hratelnost je vynikající. Velmi mě zaujal příběh a zpracování charakterů postav. Připočíst musím již výše zmiňovaný humorný tón celé hry a v neposlední řadě také ozvučení. Hlavní hudební skladba je vynikající a zvuky taktéž. Škoda jen, že není ve hře ozvučení více, neboť místy je hra naprosto tichá.
nathan_ssecondchance4
Největším nedostatkem Nathan's Second Chance je doba hraní. Fandové adventur celý příběh úspěšně zakončí opravdu za chvíli a asi je ani příliš nepotěší lehkost hádanek. Z mého vlastního pohledu jsem však rozhodně zklamán nebyl. Nejsem nijak náruživý hráč adventur, ale díky Nathan's Second Chance se jím možná do budoucna stanu.

Co říci závěrem? Nathan's Second Chance je výbornou adventurou. Jestliže neočekáváte mnohahodinové hraní, ale chcete se užít kvalitního příběhu, zapřemýšlet nad hádankami a hraním se opravdu bavit, určitě po Nathan's Second Chance sáhněte. Nebudete litovat.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz