Nasen Joe - velký hrdina s ještě větším nosem

  12:00aktualizováno  9. listopadu 5:55
Německá komixově vyhlížející veselá plošinovka s ještě veselejší postavičkou v hlavní roli. Pomozte Nasen-Joovi získat ztracený pohár v rozličných levelech plných podivných nepřátel všeho druhu. Povede se vám to dříve, než přijdete o všechny životy? A nebo jsou soupeři obsažení v gamese lepší než vy?
50

Nasen Joe

Platforma: Freeware
Výrobce: Danny B.

Stáhnout

Nasen Joe Abych řekl pravdu, tuhle hru už mám na disku delší dobu. Stáhnul jsem si ji asi tak před půl rokem z jednoho německého serveru, který byl o pár týdnů později bohužel zrušen. Gamesu jsem downloadoval s tím, že na ni napíši recenzi, jenže hříčka mi zapadla do špatného adresáře a tak jsem ji znovu objevil až před několika dny.
K hrám německého původu mám poměrně kladný vztah. Naši germánští sousedé jsou precizními autory. Dokáží vytvořit téměř cokoliv a kvalitně. Ovšem nutno řici, že produkují i značné množství softwarových zmetků - her, které nikdo nikdy dobrovolně hrát nebude, ať už kvůli technické nedokonalosti nebo pro zábavnost na bodě mrazu. Nedávno jsem měl například možnost hrát německou arkádu, kde se na obrazovce objevila žába, kolem níž se to vlastně celé točilo a ta žába dělala jednu nepříliš složitou věc - když kolem letěla moucha, bylo mým úkolem zmáčknout klávesu a ona ji chytila jazykem...Nasen Joe To bylo celé. Žádné levely, žádné bonusy, jeden druh hmyzu, hlavní hrdinka se nepohybovala, mouchy létaly pořád ve stejné výšce a stejnou rychlostí. Hru jsem smazal a doufám, že už ji nikdy více nespatřím.
Ale jak už jsem řekl, v Německu existuje protipól těchto nepovedených pokusů o vytvoření zábavného softwaru. Zmínil bych zde například slavnou sérii Moorhuhn nebo třeba arkádu Peter Morphose, ty zná hráčská veřejnost právě díky jejich kvalitám.
Ale vraťme se zpět. Dnešní hra Nasen-Joe (pochází také z Německa) a patří k jakémusi středu mezi vydařenou hrou a zmetkem, o kterých jsem se výše zmínil. 
Je to arkádová gamesa s vesele vypadajícím panáčkem v hlavní roli. Tento hrdina má přerostlý nos a proto mu říkajíNasen Joe Nasen-Joe (die Nase znamená německy nos). Do jeho role se vžijete vy - hráči. A budete se muset pořádně otáčet. Nasen-Joe vyhrál mistrovství světa v Nasen-Ballu, což je to samé jako fotbal, jen s tím rozdílem, že se do míče kope nosem. Jenže to by nebyla počítačová hra, kdyby se ten pohár neztratil a vy ho nemuseli najít. A tak se vydáváte na cestu...
Ze začátku je poměrné těžké zvyknout si na odezvu programu na stlačené klávesy. Přesto, že se hra ovládá běžně klasickými šipkami, shiftem a controlem, může se stát, že se dostanete do bodu, kde vám panáček například nebude moci vyskočit či bude nějakým jiným způsobem odmítat poslušnost. Po čase ovšem přijdete na to, kam lézt nemáte, no a poté už půjde hraní snáze. Navíc si zvyknete i na zajímavý způsob likvidace nepřátelského póvlu a pak se pro vás možná stane Nasen-Joe gamesou, od které se jen tak neodtrhnete. 
Grafika je jednoduchá, ovšem zajímavá. Vypadá jako nakreslená ručně, poté naskenovaná a posléze vybarvovaná, tak jak to bývá běžné například u adventur. Nepřátel je zdě několik druhů a jejich ničení je také rozdílné. Na některé stačí skočit a zmizí.Nasen Joe Když skočíte na jiné, tak je po vás. K likvidaci nepřátel můžete též používat vyklopení obsahu vlastního žaludku, když totiž tímto "hnusem" trefíte protivníka, zmizí.
Levely jsou odlišné, prostředí scrolluje. Se svým hrdinou budete skákat přes různé rokliny či třeba lézt po palmách. Zašplháte si po žebřících či se projedete na loďce přes vodní plochu rozprostřenou v jednom z levelů po herní scéně. Prvků známých z jiných plošinovek je v Nasen-Joe více než dost. Bohužel ale nic nového. Přesto si myslím, že hra může zabavit. Zvlášť, když tu máme podzim a s ním dlouhé nudně vyhlížející večery. Stahujte tedy a nenechte se deptat podzimem.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz