Naits Terrorstrike - teroristé útočí

  12:00aktualizováno  23. ledna 6:45
O tom, že jsou v současném světě teroristé, není pochyb. Stačí si v dnešních dnech pustit jakoukoliv americkou televizní stanici. Ale i mě překvapilo, že je jich tolik! Po desítkách vylézají ze svých úkrytů a házejí po vás granát za granátem. A co teprve když začnou odpalovat sudy s výbušninami! Naštěstí vás to potká jenom v dnešní hře.

Naits Terrorstrike

Platforma: Freeware
Výrobce: DIF Software

Stáhnout

Naits TerrorstrikeS terorismem se musí bojovat. Ne vždy však padne tento úkol na bedra celé armády a ve většině případů se zásahu účastní jen speciálně vycvičené komando. S kuklou na hlavě se vydávají v šanc nemilosrdným ničemům, z nichž mnozí proti nim mají jednu velkou výhodu. Jsou smířeni se smrtí a mnohdy ji pokládají dokonce za vysvobození. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř, a tak v Naits Terrorstriku zůstal celý úkol jenom na vás a během operace vám nikdo jiný nepomůže. Herní plocha vám bude spíše připomínat toreadorskou arénu a vy v ní budete býkem. Ohrazena je zdí, v níž najdete černé díry nevěstící nic dobrého. Váš úsudek si po několika vteřinách ověříte. Začnou z nich totiž v určitých intervalech vylézat teroristé. Chvilku bláhově doufáte v pevnost zdi, která vás někdy odděluje, a jenom se usmíváte, jak do ní bezmocně pálí. To vše jen do doby, kdy vytáhnou granát a mrští s ním po vás. Úsměv se mění v úprk. Jediné únikové místo spíše připomíná dračí doupě a rozhodně se nepokoušejte ho jen tak proběhnout. Navíc jsou všude sudy naplněné výbušninami, které není vhodné využívat jako krycí štít. Proto vám nezbude nic jiného, než se teroristů do jednoho zbavit.

Naits TerrorstrikePo herní ploše se sice můžete pohybovat všemi směry, vaše postavička však zůstává natočena hlavní vždy dopředu. Nejinak je tomu i u vašich soupeřů. Jen granáty po vás mohou házet všemi směry. Střílí po vás v pravidelných intervalech a nedivte se proto, když třeba pálí nesmyslně do zdi. Jednou ranou vám nic neudělají, a i když po vás vystřílí zásobník a vy byste byli ve skutečnosti jak řešeto, zde vám ubude zhruba polovina života (asi máte nějakou kouzelnou neprůstřelnou vestu). Soupeři tak odolní nejsou a stačí na ně pár ran (asi nemají kouzelnou neprůstřelnou vestu nebo vy k ní navíc máte kouzelnou zbraň). Podobné je to i s granáty. Vám jeden neuškodí a teroristů zneškodní i pět najednou. Inteligence nepřátel není nejvyšší, i když granáty hází poměrně přesně. Jenomže po vás jdou jak pes po salámu a často stihnou doběhnout na místo kam granát hodili právě v okamžiku jeho dopadu. Tento fakt nemá asi nic společného s harakiri, ale jenom s podivnou navigací, která je vede místy, kudy jste předtím prošli. S trochou cviku se tak útok mění na hru kočky s myší. Doběhnete poblíž skupinky nepřátel, vypláznete jazyk, stáhnete si kalhoty a na dáreček v podobě letícího granátu nemusíte dlouho čekat. Že s ním zabijí druhou skupinku nepřátel jim zjevně nevadí. Z mrtvého teroristy většinou vypadne zásobník, méně často potom granát a jen zřídkakdy lékárnička. Ostatní si zásobníků příliš nevšímají, ale jakmile uvidí lékárničku nebo granát, snaží se je co nejdřív sebrat. Ve vyšších kolech hry narazíte navíc ještě na nějaké speciální teroristy v odlišných barvách (jejich "speciálnost" většinou spočívá jen ve větší odolnosti), někteří se také obrní v kulometném hnízdě. Všichni ale mají určité chování, takže jejich způsoby a slabiny lze po chvilce lehce odhalit a úspěšně předpovědět jejich postup.

Naits TerrorstrikeZa střílení teroristů získáváte kredity. Pokud je však zabijete granátem, nezískáte nic. Mezi jednotlivými koly si za ně můžete koupit lepší zbraně, další granáty nebo se uzdravit lékárničkami. Dobře si vše rozmyslete, protože kreditů získáte během kola poměrně málo. Ovládání hry je jednoduché. Jediným zdržením ve vaší střelecké jízdě je kapacita zásobníku a vy po několika ranách musíte zbraň přebíjet. Ve hře normálně vidíte menu, které částečně brání ve výhledu na informace o počtu nábojů či granátů. Pomocí klávesy F8 ho však můžete vypnout. Grafika je velmi jednoduchá a spíše připomíná kreslený seriál. Do pozadí vám hraje svižná, leč neustále stejná, hudba. Více zábavy si užijete s kamarádem. Můžete hrát deathmatch proti sobě, nebo společně plnit stejné kampaně jako při hře jednoho hráče.

Naits Terrorstrike je jednoduchá, ale docela zábavná střílečka. Neoplývá sice kvalitou zpracování, ale ruku na srdce, komu z vás vadí u stříleček grafika. Hlavní je přece akce, napětí a pocit, že očistíte tento svět od pěkné hromady lidí, kteří se ocitli na špatné straně zákona.

Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz