Mykendia - zachraňte vlastní království!

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:29
Přesto, že tato milá, kreslená adventura pochází ze sousedního Německa, je kompletně zpracována v anglickém jazyku. Její příběh je pohádkový, někdy až dojemný, což ovšem vůbec neznamená, že by si ji nemohli zahrát i dospělí. Nenechejte se odradit velikostí stahování a zkuste si ji zahrát, určitě nebudete zklamáni.
70

Mykendia

Platforma: Freeware
Výrobce: Tröte

Stáhnout

Mykendia

Všichni milovníci adventurních her se mnou budou určitě souhlasit, když řeknu, že dobrých adventur není nikdy přebytek, neboť jsou stále vyhledávanějším artiklem. Mykendia je rozhodně jednou z těch, které do této řady patří. Její příběh je pohádkový, nachází se zde dosti humorných scének, kdy se určitě od srdce zasmějete, o zcela originální nápady není nouze. Celý příběh začíná ve Věži démonů, spatříte jejího krále, zlého nudícího se zeleného Démona, jak se rozhodl pro svoji zábavu zaútočit na sousední království Mykendia, ve kterém žijete jako protagonistická postava jménem Falk. Králem země, ve které žijete, jste považováni za velkého hrdinu, musíte tedy udělat vše pro to, abyste tomuto útoku zabránili.

Nebudete však svádět žádné těžké souboje, ve kterých proudem teče krev. Budete mít zcela odlišný, nicméně obtížný úkol, zabavit a hlavně rozesmát zlého a vrtošivého Démona a tak ho zbavit jeho agresivních záměrů. Netvrdím, že je to úkol přetěžký, ale rozhodně není zas tak jednoduchý, abyste hrou prošli jen tak, jako nůž máslem. Budete nuceni provětrat své mozkové závity a využít všechny kombinačních schopnosti, což ovšem ale jistě není na škodu. Bude tedy plně záležet jen na vás, zdali milované království zachráníte, nebo toto lehne popelem. Abyste zlého krále rozesmáli, budete nuceni projít mnoha lokacemi, kde, ostatně jako v každé jiné adventuře, hledáte spousty předmětů.

Mykendia

Nejsou to však předměty ledajaké, musíte najít flakón s voňavkou, peří, sebrat muchomůrku, nůž a flétnu, dokonce se bude hodit i koňský hnůj (fúúúj J). Tyto předměty je pak nutné nejen na správném místě použít, ale i mezi sebou až neuvěřitelným způsobem kombinovat, abyste dosáhli kýženého výsledku. Ovládání hry je klasické pro point-and-click, vystačíte si s pouhou myší, což je jistě sympatické. Pokud najedete myší na spodní okraj obrazu, objeví se menu, ve kterém se nacházejí nejen sebrané předměty, ale i ovládací prvky pro rozličnou činnost. Používáte tudíž ikonky pro chůzi, použití předmětu (v tomto menu předměty můžete mezi sebou i kombinovat), pro prohlížení, sebrání předmětu a pro jeho použití.

Mykendia

Pokud ovládáte angličtinu a jste-li zběhlí v hraní adventur, nebude žádný problém hru dohrát během jednoho večera a při tom se zasmát všem vtipným dialogům. Obtížnější to samozřejmě budou mít neznalci tohoto jazyka, ale i tak se hra dá dohrát, její obtížnost lze totiž hodnotit jako průměrnou, samozřejmě však budete ochuzeni o pointu celého příběhu. Grafickou úpravu hry lze hodnotit rovněž jako průměrnou, zato doprovodná hudba je silně podmanivá a vloudí se až do duše. Dialogy jsou vedeny pouze v textové úpravě, zvukové efekty, doprovázející některou činnost, pokud je tam autor nezapomněl přidat, jsou skutečně perfektní a velmi vydařené.

Jako příklad mohu uvést zvukový efekt u přehazování datumu na kalendáři pomocí zavěšené šňůrky. Co říci závěrem? Jediný zápor hry vidím v tom, že vzhledem k celkové úpravě a jejímu vzhledu je 8,78 MB na její stažení skutečně hodně, domnívám se totiž, že by bývalo možné tento objem autorem podstatně snížit. Ale i tak stojí tato milá hra za stáhnutí a zahrání, ukrátíte si tak čas v jenom z nadcházejících zimních večerů.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 64 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz