Mustache Armies překvapí geniálně jednoduchou hratelností

  18:19aktualizováno  18:19
Dvourozměrná akce Mustache Armies vám ukáže, že i jednoduchý nápad může skýtat obrovskou zábavu. Čím více v ní totiž umíráte, tím větší je vaše armáda. Tak nasaďte kníry a do boje!
85

Mustache Armies

Platforma: Freeware
Výrobce: TurboDindon

  • skvělý a jednoduchý nápad
  • pěkná grafika a hudba
  • zábavné zvuky
  • kdyby to tak mělo hru více hráčů (to ale koncept hry nedovoluje)

Stáhnout
Mustache Armies

Hra Mustache Armies má stejnou premisu jako všechny ostatní hry ze soutěže Ludum Dare: minimalismus. Na rozdíl od ostatních příspěvků však Mustache Armies sází na minimalismus a umírněnost svého vyjádření v trošku jiném smyslu. Hráč vytváří armádu svých "klonů", kterými postupně likviduje obrovské zástupy nepřátel v tak třaskavém a výbušném tempu, až se to všechno na obrazovce dá shrnout jen jako "epická akce, ve které všichni vojáci nosí kníry".

Mustache Armies

Onen proklamovaný minimalismus je na Mustache Armies znatelný možná tak jen na vizuálním zpracování. To je sice jednoduché, ale velmi příjemné a hravé. Souboje červené armády s tou vaší, tedy modrou, jsou při větším počtu jednotek skutečně pastvou pro oči. Hrají totiž výbuchy a pastelovými barvami.

K boji vám hraje velmi zvláštní hudební linka, která je tvořena různými zvuky a ruchy. Jako by někdo zkombinoval všechno, co se dá ve světě zaslechnout, a dal tomu rytmus. Je to podivné, ale skvěle se to poslouchá a výborně to doplňuje náladu bitvy.

Mustache Armies

Na začátku disponujete jen jedním vojáčkem, kterého přímo ovládáte. Má slabou zbraň i výdrž, ale pár prvních chvilek vydrží. Za každého zlikvidovaného nepřítele dostanete nějaké peníze. Za ty si po každé smrti koupíte lepší "povolání". K dispozici je kromě základního vojáčka také smrtící ninja, chlap s kulometem, granátník a nakonec třeba helikoptéra a bojový robot. Cílem je dostat se na druhý konec mapy.

Mustache Armies

Vtip je v tom, že po každé vaší smrti se nepřátelé na celé mapě restartují, ale stejně tak vám zůstane vaše předchozí podoba v roli čehosi, jako je zrcadlový obraz či klon. Po první smrti tak už máte vojáky dva, po třetí tři a tak dál. Klony se chovají tak, že přesně kopírují vaše počínání v předchozím kole. Díky nakupování dalších a dalších vojáků tak brzy na obrazovce disponujete armádou desítek jednotek a pak začíná skutečně epická bitva.

Mustache Armies

Mustache Armies je pro mě osobně velkým a příjemným překvapením. Barvitá zábava a skvělá akce sice nevydrží na hodinu, ale těch asi dvacet minut, které hře věnujete, si skvěle užijete. Minimalistické vyznění a poselství se po prvních chvílích změní v masakr válečných rozměrů a nakonec se vlastně přistihnete s myšlenkou, jak taková jednoduchá hra může vůbec být tak zábavná.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

97 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz