Murder at Masquerade Manor je jako román od Agathy Christie

  0:57aktualizováno  0:57
V Murder at Masquerade Manor jste vyšetřovatelem vraždy hostitele maškarního večírku ve stylu klasických detektivních příběhů. Dokážete usvědčit pachatele a přitom nepadnout do jeho rukou?
80

Murder at Masquerade Manor

Platforma: Freeware
Výrobce: skysthelimit

  • detektivní pátrání
  • do jisté míry náhodně generované
  • vrah vás může kdykoliv zabít
  • namluvení postav
  • občas je nalezení vraha příliš jednoduché a naopak
  • kvalita grafiky je v některých ohledech sporná

Stáhnout

Murder at Masquerade Manor | foto: Bonusweb.cz

Murder at Masquerade Manor

Pro milovníky detektivek skýtá hra Murder at Masquerade Manor skutečnou lahůdku. Jeden dům, jedna party a jeden zavražděný hostitel. Co víc si může čtenář a amatérský soukromý detektiv přát? Úkolem je samozřejmě najít viníka. Ale pozor, vrah je někde kolem, tak abyste se sami nestali obětí.

Murder at Masquerade Manor

Murder at Masquerade Manor je opravdu příběh, jaký by vyšel z pera mistryně detektivního žánru Agathy Christie. Sice zde nenajdeme žádného geniálního Poirota nebo šťouravou slečnu Marplovou, ale jinak je vše na tomto pódiu připraveno na chloupek stejně. Jste vážený detektiv pozvaný na maškarní večírek jistého pana Whitea, aristokrata a boháče, který je znám svým excentrickým chováním a elitářskými manýry. Samozřejmě si ani nestihnete natáhnout svou masku a hostitel je zavražděn. Nad jeho tělem naleznete všech devět zamaskovaných účastníků večírku. Kdo z nich je vrahem?

Murder at Masquerade Manor

Nebojte, na rozdíl od Vraždy v Orient expresu se na konci pátrání nedozvíte absurditu typu, že vraždili všichni. Zde je vrah skutečně jen jeden. Ovšem pozor, je náhodně generovaný. Při každém spuštění je tak vybrán jeden z devíti lidí, jsou poupraveny výpovědi všech svědků a pokaždé vygenerována jiná vražená zbraň. Skutečně obdivuhodná hloubka na hru, kterou autoři vytvořili za sedm dní, nemyslíte?

Murder at Masquerade Manor

Naprostou převahu herní doby tvoří rozhovory se svědky vraždy. Všechny jsou přitom poměrně profesionálně namluveny, což osobně považuji za skoro hrdinský skutek. Každý z účastníků je přitom symbolizován svou maskou, kterou nosí. Je třeba deduktivně myslet a brilantně spojovat výpovědi do jednoho celku, až se vám naskytne obraz celé situace těsně před vraždou. Je ale potřeba myslet trochu dopředu. Jeden z lidí je totiž vrah a bude vám lhát. To ale není všechno.

Murder at Masquerade Manor

Jak tak procházíte jeden pokoj za druhým a snažíte se všemu přijít na kloub. Koukáte po stopách a spojujete výpovědi, účastníci večírku jen tak nestojí na místě. Většinou si krátí dlouhou chvíli procházením se po obrovském panství. Může se stát, že najednou se ocitnete v místnosti s jinou osobou a pak se dějí věci. Buď je osoba před vámi jen vystrašený svědek, nebo samotný vrah, který čeká na vhodnou chvíli, kdy zlikviduje jediného člověka, který je schopný jej odhalit.

Murder at Masquerade Manor

Vše vrcholí ve chvíli, kdy naleznete vražednou zbraň a ve svém notesu zaškrtáte jména všech, které považujete za nevinné. Musíte si být stoprocentně jistí, jinak je konec.

Murder at Masquerade Manor je skvělá detektivka, kterou nesmíte minout, jestliže tento žánr alespoň trochu uznáváte. Skvělá atmosféra nejistoty, náhodně generovaný obsah, namluvení dialogů a melancholická hudba, co byste chtěli víc?

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz