Mubbly Tower - věž pro krále

  12:00aktualizováno  12:52
Stejně jako vznikaly před mnohatisíci lety pyramidy, které vyráží dech turistům doposud, budete i vy stavět pro svého panovníka monumentální stavby. A aby toho nebylo málo, rovněž je chránit před nebezpečnými dobyvateli.
80

Mubbly Tower

Platforma: Freeware
Výrobce: 2DCube

Stáhnout

Mubbly TowerSeznamte se s národem, jež si nechává říkat Mubbly. Z jejich chování a architektury se dá usuzovat, že se na naší planetě usadili již před stovkami či spíše tisíci let a mohli klidně konkurovat dávným egypťanům. Stejně jako egyptští faraonové i vládci v říši Mubbly potřebují dokazovat svou moc a sílu prostřednictvím stavění monumentálních objektů. V tomto případě ale nejde o pyramidu jako spíše nepravidelnou věž, kde se nehraje na krásu, ale výšku.

Ne že by panovníci v království Mubbly netoužili po pravidelné a dokonale tvarované věži, nemají na to ale dost dobrý materiál. O tom se ostatně přesvědčíte sami neboť vám budou do ruky podávány pravidelně tvarované ale jinak k sobě nepasující objekty od malých krychlí a krádrů až po šestiúhelníky obřích rozměrů. Cílem je naskládat je nějakým způsobem na sebe aby byla celá stavba alespoň částečně Mubbly Towerstabilní a navíc také dosáhnout přesně vytyčené linie ve vzduchu. Tato čára se bude mimochodem neustále zvedat a jedná se o linii mezi štěstím a neštěstím celého království. Abyste tomnu správně rozumněli, poté co stavba padne pod linii, radost se z království začne vytrácet a pokud situaci velmi rychle nenapravíte, může být opravdu zle. Ukazatel radosti je umístěn v levém horním rohu a v případě, že se kvádry nachází nad čárou, je zcela naplněn.

Stavět zeď ale nestačí. Již pár sekund po položení prvního kamene se totiž ze všch stran začnou hrnout dobyvatelé. Starověk a pravěk byl totiž dobou dosti neklidnou a to platí i zde. Výboje neustanou ani na jedinou minutu, proto je vedle pevné věžě nutno postavit také dobrou obranu. Na výběr je z několika jednotek. Ty se samozřejmě liší cenou a s tím související účinností. Jedince s kopím se vyplatí Mubbly Towerpostavit přímo na zem, kde jednoduše nabodnou procházejícího protivníka. Ne moc vysoko je nutno umístit taktéž chlapíka s bumerangem, jehož dostřel není nijak značný. Nejlépe na tom jsou asi malé smějící se kostičky, jejichž projektily jsou doslova žhavé a rovněž asi nejsilnější co se účinnosti týče. Plácat všechny tyto věci na sebe by bylo příliš jednoduché, proto je nutno sledovat svůj finanční stav a nechávat si neustále jistou rezervu. Protivníci totiž přichází jak po zemi tak i ze vzduchu, přičemž ti létající jsou mnohdy nejzákeřnější a rovněž největší.

Z Mubbly Tower jsem byla rozhodne nadšená. I když mě zprvu příliš nepřesvědčily, stažení rozhodně omylem nebylo. Grafika je skvělá, komiks na začátku povedený a hratelnost vypilovaná i při opakovaném hraní. Navíc vás k lepším výkonům motivuje odemykání herních módů, kde si zahrajete kupříkladu bez gravitace.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz