Moorhuhn Schatzjäger - hopsající slepičky

  12:00aktualizováno  12. října 1:21
Slepičky z Moorhuhnu jsou zpět! Tentokrát v povedené hopsačce s krásnou grafikou a animacemi. Na nebohé opeřence čekají krokodýli, opičáci, masožravky a spousta dalších nástrah v tajuplném lese. Nuže, udělejme první společný krok...
70

Moorhuhn Schatzjäger

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn SchatzjägerPokud by se někdy dělala anketa o nejpopulárnější freeware hru, nejspíš by zvítězila série slepičích stříleček Moorhuhn. Německá Phenomedia od té doby vydává především sharewarové tituly s omezenou nabídkou levelů a klasickou příponou XS. Pokud si přitom proběhnete poslední hry, zjistíte, že kvalita jde rychle dolů a zatím poslední osekaná online hra Moorhuhn Invasion mnohé upřímně namíchla. Dnes se však série opět představí v plné parádě a lesku. Je již tradicí, že se slepičky neomezují jen na oběti šílence s brokovnicí, naopak jsou hrdiny, za něž sami hrajete. Byla jen otázka času, kdy po závodním simulátoru, adventuře, logických titulech a fotbalu se opeřenkyně objeví i v klasické hopsačce. A je to tady!

Moorhuhn SchatzjägerMoorhuhn Schatzjäger nabízí jen tři levely. Není to mnoho, ale všechny jsou tak úžasné a krásné, že těch několik desítek minut, během kterých hru dohrajete, ve vás zanechá silný zážitek. A o to přece jde. A pak vám nic nebrání v tom, abyste podstoupili dobrodružství znovu a snažili se překonat bodové skóre či vylepšit časový limit. Během své pouti narazíte na řádku nepřátel: namyšlených goril, kousavých krokodýlů a roztomilých masožravých rostlin. I když je většinou zneškodníte klasickým skokem na hlavu, není dobré s nimi laškovat a stačí jedno zaváhání a už třepete nožkama ve chřtánu obludy. V prostředí najdeme i nastražené pasti, plošinky můžeme překonávat na liánách, slepička je vybavena i pistolí na obzvlášť vypečené soupeře. Během hraní musíte sbírat tradiční mince a drahokamy, nechybí ani originální bonusy: třeba 200 kilové závaží, jež zpomalí váš pohyb.

Moorhuhn SchatzjägerPhenomedia své produkty prodává, a tak není žádným překvapením perfektní technická stránka jejich titulů. Přesto to není pravidlem a kvalita některých her byla diskutabilní. Zde se vše vyvedlo na jedničku, hra je sice dvourozměrná, ale vlastní modely jsou trojrozměrné, pozadí tvoří detailně vykreslený les, který získává díky několika vrstvám dojem prostorovosti. Nejvíc mě ovšem pobavily perfektní animace. Slepička se dokáže plazit, prudce brzdit, šplhat, všechny pohyby jsou věrohodné a stejně to samé lze říci i o nepřátelích. Pokud třeba visíte u okraje liány a jde kolem krokodýl, rychle po vás chňapne. Také po stránce zvuků a hudby nemám co novému dílu vytknout. Drobnou výtku bych měl snad jen k umístění postav v prostoru, kdy se projevuje nekvalitní vyhlazování a poněkud zubaté okraje. Téměř na každém kroku potkáte srdce a lékárničky, hra obsahuje systém záchytných checkpointů a i pokud zemřete, máte možnost dále pokračovat. I proto hru snadno projdete, ale i krátká hrací doba nijak nesnižuje výsledný požitek. Škoda, že nás autoři nenechali nakouknout i do jiných prostředí než je les a nenabídli třeba o pár levelů navíc. Pak by si jistě vysloužila i vyšší hodnocení. Chcete-li se pobavit, stáhněte si Moorhuhn Schatzjäger. I přes omezení jde o perfektně zpracovanou a zábavnou hopsačku. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 233 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz