Moorhuhn Kart Extra XS - slepice na závodišti

  12:00aktualizováno  25. ledna 10:54
Oblíbené slepice Moorhuhn jsou opět na scéně. Již potřetí v řadě si prozkoušíme jejich jezdecké schopnosti v tomto Extra pokračování oblíbené série simulátorů. Myslíte, že dokážete dojet s nejlepším časem?
60

Moorhuhn Kart Extra

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn Kart ExtraMyslím, že v současné době bychom jen stěží hledali někoho, kdo alespoň koutkem oka nezavadil o precizní německou slepičí sérii Moorhuhn. Ta si vydobyla svou slávu řadou intuitivních akčních her, které vynikaly především svou vychytanou hratelností. Později se začala německá Phenomedia pouštět také do jiných oblastí. Již jsme viděli nějaké ty adventurní úlety a také nezapomenutelné, velice povedené závodní hry, které se již dokonce mohou pyšnit svou vlastní sérií.

Ano, hádáte správně. Nemluvím o ničem jiném než o třech hrách skrývajících se pod označením Moorhuhn Kart. Po podařeném prvním díle a vskutku výtečném díle druhé nyní přichází německá firmička s verzí zcela novou, protentokráte zcela bez číselného označení. Jediné, co dnešní gamesku odlišuje od svých kolegyň je označení „Extra“, které již samo o sobě slibuje výborný herní zážitek – ovšem je tomu skutečně tak? Moorhuhn Kart Extra

Neplatícím hráčům se jak je již u Phenomedie prakticky tradicí dostává pouze velice osekaná verze s označením XS, s níž si však mnoho zábavy neužijete, bohužel. I přes to však nelze tuto hru zcela zatracovat a to zejména díky dosti nadprůměrnému zpracování a vcelku dobře zvládnuté simulaci malých motokár, s nimiž jsme se setkali již v předchozích dílech. Tentokráte však již nebudete nuceni soutěžit pouze prostřednictvím naší důvěrně známé slepice Moorhuhn. Nabídnuta vám totiž bude rovněž možnost prozkoušet jezdecké schopnosti několika dalších hrdinů, mezi nimiž nebude chybět zachovalý sněhulák, strach budící strašák s dýňovou hlavou, hlavní hrdina arkády Moorfrosh a jiná odrůda slepice.

Po vybrání vašeho hráče nezbývá nic jiného než se přesunout přímo na začátek jediné trati, která je ve hře k nalezení. Mějte stále na paměti, že závodíte s časem, tudíMoorhuhn Kart Extraž je každá sekunda dosti cenná. Zmeškat nesmíte už start, který vám může proti stínu, který vás bez ustání žene kupředu, dát nějaké ty metříky navrch. Pak již jen zbývá se v celkově třech kolech snažit bravurně vybrat každou zatáčku a ani jednou nezaváhat či nedejbože snad narazit do okolního hrazení.

Co se týče grafické stránky, ta je již tradičně velice zdařilá, ovšem grafika není všechno a volně vypuštěná verze Moorhuhn Kart Extra toho nabízí vskutku uboze málo na to, aby jí snad bylo uděleno nějaké to vyšší hodnocení. Jako plusový bod snad lze také počítat vcelku zajímavý level, který se vcelku netypicky neodehrává v nějaké té líbezné krajince, nýbrž na nějakém tom plácku, na němž jsou rozmístěny okolo cesty kostky z dřevěné dětské stavebnice, což se mi vcelku líbilo. I přes to jsem se však nemohla ubránit pocitu, že se mi Moorhuhn Kart 2 líbil podstatně více a to jak hratelnostně, tak i graficky.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 232 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz