Moorhuhn 2 - hon na slepice podruhé

  12:00aktualizováno  11. září 2002 12:32
BonusWeb, respektive jeho projekt Plné Hry, má tu čest vám jako první v České republice a zároveň jako třetí na celém světě slavnostně představit pokračování legendární arkády s lovcem slepic v hlavní roli - hru Moorhuhn 2, aneb zastřelte si svou slepičku podruhé!

Moorhuhn 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn 2

Není tomu ještě ani rok, co jsme přinesli ještě v rámci BonusWebu vynikající arkádovitou střílečku Moorhuhn s podtitulem "zastřel si svou slepičku", o jejichž kvalitách svědčí také to, že se stále drží v našem žebříčku nejstahovanějších freewarových herních titulů. Nejenže se pak výše uvedené sousloví objevilo v mnoha dalších médiích, ale Moorhuhn od německých Phenomedia AG se staly natolik oblíbenými, že do dnešního dne si je z internetu stáhlo více než jeden milion uživatelů a navíc se objevila řada titulů se stejným námětem, pouze se střílelo na jiné objekty - Virtuelle Penguin Jagd (tučňáci) či VampirJagd (upíři). Slepičky však zůstaly a navždy zůstanou původní a legendární a protože Phenomedia AG si byli vědomi obliby svého titulu, nemohlo na sebe pokračování této freewarové "božárny" dlouho čekat. Nuže, dámy a pánové, BonusWeb, respektive jeho projekt Plné Hry, má díky velice dobrým vztahům s chlapíky z Phenomedia AG tu čest vám jako první v České republice a zároveň jako třetí na celém světě slavnostně představit hru Moorhuhn 2, aneb zastřelte si svou slepičku podruhé!

Určitě si říkáte, v čem může být pokračování obyčejného střílení slepic kromě nové grafiky a herního pozadí inovativní. Sám jsem se divil, když jsem přišel na to, co všechno dokázali autoři do dalšího dílu vměstnat za nové, hratelnost několikanásobně zvyšující (pokud to ještě vůbec jde) prvky. Vezměme to tedy od startu až po konec jeden a půl minutového časového limitu, který zde, stejně jako bodové ohodnocení zůstal zachován (slepice největší a tudíž nejblíže k vám za pět a slepice nejmenší a tudíž létající tam někde v dáli za pětadvacet bodů, střední vzdálenost i velikost mezi nimi za deset).

Moorhuhn 2

Spustíte hru, před sebou na monitoru uvidíte strom, stejně jako v díle prvním. Zde je ovšem poněkud zkroucený a na větvi se mu houpe opice. Prásk, bum a padesát bodů je doma. Pokračujete tedy doleva a co nevidíte - žába na kameni a slepice schovávající se v obilí. Prásk, prásk a další bodíky se sypou na vaše konto. A ejhle, tam v dáli kdáká další "slépka", tentokráte v mysliveckém posedu. V té rychlosti sice bude možná problém ji zaměřit, avšak pětadvacet bodů za to stojí. Dostáváte se na konec obrazovky zleva a tudíž měníte směr a putujete doprava.

Cestou srážíte vysunuté kameny na zemi, jsou sice jen za dva body, ale možnost podruhé trefit opičku za dvounásobné bodové ohodnocení (ano, za rovnou stovku) za to přeci jenom stojí, nehledě na to, že povede-li se vám to, hra vás odmění sprškou balónků, které se vznesou ze země (a jejich sestřelení je taktéž bodově ohodnoceno). Z pokrouceného stromu se na vás šklebí další slepice (nebo je to kohout?). Bohužel zmizí stejně rychle, jako se objevila a mě se za několik hodin pařby nepodařilo ji ani jedenkrát sejmout. Nevím, jsem-li tak levej nebo jestli jsem měl pouze smůlu, avšak tahle "pipénka" je hodně chytrá (a asi také hodně dobře bodově ohodnocená).

Na své pouti jsem potkal starou známou neopatrnou slepičku snažící se mě klofnout zblízka, avšak rána mezi oči za pětadvacet bodů to jistí a já můžu pokračovat dále doprava, srážet i nadále volné kameny a rozstřílet strašáka nacimprcampr. Moorhuhn 2 Poté, co se mi povede sejmout všechny jeho dobře ohodnocené části (celkem se dá takto vydělat hodně přes sto bodů, musíte je však srážet v určitém pořadí odshora dolů), vyletí z pole spousta slepiček. Přestanou se totiž bát a to je jejich zásadní problém, protože v tu chvíli přicházíte opět na scénu vy - neohrožený lovec drůbeže a všechny odvážné "slépky" to mají spočítané - respektive hra všechny zásahy připočte na vaše bodové konto.

Pokud cestou doprava střílíte poctivě všechny volné kameny, byť jsou pouze za dva body, bude vaše snaha, jak jsem již napsal výše, korunována úspěchem v podobě spousty různobarevných balónků, jejichž sestřelení sice nepřinese mnoho bodů, ale potěší jak oko tak zuřivého lovce a kromě toho se můžete rychle přesunout do středu herní obrazovky a podruhé se trefit do opičky, díky čemuž si vyděláte dalších sto bodů. Opička se sice na laně houpe stále, i po vašich trefách, bodované jsou však pouze ty dvě, které jsem zde popsal.

Oproti prvnímu dílu pak byly dotaženy k dokonalosti a využity i stromy, které se v rámci dokreslení atmosféry ve hře objevují. Trefíte-li se totiž do nich, opět vám spadne listí, stejně jako v prvním díle, avšak tentokráte je rozstřelení každého listu bodově ohodnoceno a to jedním bodem, což není sice mnoho, avšak rozhodně je to další plus autorům k dobru. Navíc, pokud umíte dobře zacílit, můžete odstřelit ze stromu slabší větve, což sice není za bodíky, ale nemáte pak žádnou překážku při zaměřování slepic.

Moorhuhn 2

Je mi jasné, že pokud jste dočetli až sem, jistě se už na hru nesmírně těšíte. Proto už to nebudu zdržovat, jen řeknu, že letadla a vzducholodě se ve hře objevují i nyní a opět vám uberou body, podaří-li se vám je sestřelit, grafika doznala, jak je vidno i z obrázků, několika drobných změn k lepšímu, stejně jako hudební doprovod. S tím souvisí také perfektní ozvučení, slepice kdákají a věrohodně zní zvuk i v případě, že jsou sestřeleny (autoři byli asi samplovat zvuky v kurníku :o)). Navíc už nyní hra samotná ukládá nejvyšší dosažené skóre. Co dodat? Snad jen - proč tu ještě lelkujete a Moorhuhn 2 už dávno nestahujete? Tuhle geniální hru totiž musíte mít!

P.S.: budete-li mít chuť se s námi podělit o nejvyšší dosažené skóre či jakoukoliv poznámku ke hře, neváhejte a napište to do diskusního fóra pod tímto článkem. Jednak díky tomu můžete zjišťovat, jak jste na tom v porovnání s ostatními borci z České a Slovenské republiky a jednak si tak budeme moci sestavit neoficiální českou hitparádu ve střílení slepic v Moorhuhn 2. Přece jenom je to pak o něco víc zábavnější, než soutěžit mezi sebou v rámci jedné firmy či jednoho pracoviště (i když třeba děláte v molochu jako je MF DNES :-) - spešl pozdrav všem závislým grafikům a editorům by Vreco), nemyslíte?

P.P.S (22.8.2000 - 8:30) - v článku uvádím, že se na stromě na liáně houpe opice. Omlouvám se za tuto mystifikaci, právě jsem byl přesvědčen, že jde o pavouka (který však vypadá spíš jako přerostlé klíště :-)).

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz