Monstrumo – se zombií proti pirátům

  12:00aktualizováno  1:50
V málokteré hře se ocitnete v takové situaci, jakou nabízí dnešní hra. V kůži ohavného zombíka budete muset likvidovat nepřátele a snažit se získat zpátky svou lidskost. Dokážete se zbavit temného prokletí?
70

Monstrumo

Platforma: Freeware
Výrobce: Hvor

Stáhnout

MonstrumoStojíte sami na okraji jakéhosi ostrova a se sekerou v ruce hledíte na otevřené moře. Nemůžete se ještě vrátit zpět do civilizace, bylo by to příliš nebezpečné. Nejdřív je nutné zbavit se prokletí, která Vás postihlo, získat zpátky svou lidskost a konečně se vymanit z ohavné podoby zombie. Takhle začíná příběh dnešní akční hry Monstrumo. Vaším úkolem je pozabíjet co nejvíce (nejlépe úplně všechny) nepřátel na ostrově. Stojí proti Vám spousty pirátů, kteří se nechtějí vzdát svého zlata, a rozhodně je od hlídání pokladu neodradí ani nemrtvý bojovník se zbraní v ruce. Ačkoliv se to může zdát divné, jejich zlato je skutečně to, co potřebujete. Ze svého prokletí se prostě musíte doslova vykoupit. A k tomu je potřeba pořádné množství zlata! Nezbývá, než se vydat na loupeživou pouť po ostrově a začít likvidovat každého, kdo se bude snažit zabránit Vám v získání potřebného pokladu. Věci se ovšem značně zkomplikují jakmile potkáte na ostrově další nemrtvé, kteří stejně jako Vy baží po zlatě. Nejste zdaleka jediní koho postihlo hrůzné prokletí, jenže vykoupit se může jen jeden. Hroší je, že zombie jsou daleko silnější než piráti, takže souboj s nimi je pokaždé velice tuhý. Naštěstí můžete bojovat více způsoby a využívat tak určité taktické možnosti, které Vám Monstrumo nabízí.

MonstrumoTou první je samozřejmě použití věrné sekery. Ta je sice velice rychlá, překvapivě však nepřátelům příliš neubližuje. Naštěstí máte k dispozici další zbraně. Můžete použít šavli, která je sice o něco pomalejší, zato ale ubližuje mnohem více. K tomu máte ještě v záloze meč se schopností zranit víc nepřátel najednou, což se leckdy velmi hodí. Piráti totiž často bojují ve skupinkách a v takovém případě je meč nedocenitelným pomocníkem. Poslední zbraní je sud plný výbušniny - je velmi účinný a exploze zasáhne větší okolí, tudíž tak můžete celkem pohodlně likvidovat velké skupiny nepřátel jednou ranou. Nevýhodou je, že sudů máte omezené množství, takže je vhodné s nimi šetřit. V případě že ale narazíte na nemrtvého „kolegu“, vřele doporučuji sud použít, protože souboj v Monstrumo tváří v tvář je často smrtelný, a téměř vždy přijdete o slušný počet životů. V boji sice můžete nepřátelské údery blokovat, jenže právě zombie mohou Váš blok prorazit. Tohle mi hodně vadilo, protože boj s nimi se mi zdál značně nefér a výsledek souboje závisel víceméně na náhodě.

Grafické zpracování Monstruma je na slušné úrovni, ostrov vypadá celkem pěkně a také nepřátelé se autorům povedli. Nevýhodou je, že se hra nedá ukládat. Také jste víceméně odkázání na štěstí, protože se mi zdá, že veškeré věci se zde generují. Může se tak stát, že jednou budete pořád získávat uzdravující lektvary a podruhé u nepřátel nenajdete nic. Má to ovšem i svou výhodu – hra neomrzí tak rychle, protože nikdy nevíte, co se stane a co v bednách najdete. Proto můžu Monstrumo jen doporučit, rozhodně Vás na chvíli zabaví, ale dlouhodobé hraní z toho asi nebude. Příjemnou zábavu!Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz