Monkey Lander – opičák ve vesmíru

  12:00aktualizováno  13. května 10:49
Vžijte se do role opičáka řídícího vesmírný koráb a pokuste se vysbírat ovoce poházené po herní obrazovce. Musíte si však vystačit s omezeným množstvím paliva a přitom ještě nenarazit do některé z mnoha překážek. Hra, která jistě pobaví milovníky arkád i dobré zábavy.

Monkey Lander

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Monkey LanderTémata počítačových her jsou různá. K vidění jsou takové skvosty jako třeba želvy honící se na létajících kobercích, prezidentská pouliční mlátička (alá Mortal Kombat) nebo simulátor pádu ze schodů. Ani dnešní hra, nazvaná Monkey Lander, není tak úplně "normální". Že je jejím hlavním hrdinou opice, to by se dalo ještě překousnout a pochopit, ale že se prohání po obloze v létajícím talíři a k tomu ho ještě sama řídí, to už je moc i na mě. Koho takováto kombinace jen může napadnout? Odpověď je jednoduchá - autory, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, originálního. A my hráči - sloužíme jako pokusní králíci, na kterých jsou tyto nové ingredience humoru a digitální zábavy testovány.

Monkey Lander Naskýtá se otázka, zda jde v takovýchto hrách o hnaní fantazie až k hranicím únosnosti a nebo se jedná jen o záměrné degenerování vkusu hráčů tak, aby jednou byli schopni přijmout každou ujetou myšlenku převedenou do počítačové hry. Vím, zní to trošku šíleně, ale řada moralistů by teď asi začala kývat a dávat mi za pravdu, protože hranice toho, co jsme schopni přijmout se neustále rozšiřují a to, co by kdysi nebyli schopni přijmout ani největší liberálové, je dnes naprosto běžné. Je-li to dobře nebo špatně, na to si musí každý z nás udělat názor sám. Já osobně si myslím, že by se to muselo řešit případ od případu, protože, jako většina věcí v lidském životě, i tento trend posouvání hranic má svá pro a proti.

Monkey Lander Hra Monkey Lander je veselá arkáda s komixovou grafikou, vycházející ze staré osmibitové klasiky - ze hry, která je u nás známá jako Přistání na Měsíci. Kdybych šel do extrému, mohl bych připomenout i textovou gamesu Apollo, která byla negrafickou variantou dnes již legendární pařby Přistání na Měsíci. V textové variantě jste museli přidávat pomocí numerické klávesnice palivo tak, aby jste dobře přistáli. Neviděli jste svůj kosmický koráb a při přidávání paliva jste museli vycházet z vypisovaných údajů o rychlosti, množství paliva, které ještě máte k dispozici, směru letu apod. Prostě, zlatá osmdesátá léta, tenkrát se lidé dokázali bavit i u her vytvořených jen pomocí znaků ASCII sady. Ale zpátky k recenzované hře.

Monkey Lander V Monkey Landeru máte za úkol pomocí svého kosmického korábu, řízeného opičkou s připitomělým výrazem, lapit poházené ovoce a přitom do ničeho nenarazit. Pokud vysbíráte pro daný level předem určené množství exotických plodů (a nemusí to být vždy veškeré ovoce na obrazovce), zobrazí se plošina, na které musíte správně přistát. To znamená, že musíte přistát pomalu a ve správném úhlu. Ke všem těmto manévrům máte však omezené množství paliva, se kterým si musíte vystačit, což se zdá být zezačátku docela brnkačka, ale s přibývajícími levely je to stále těžší. Zvlášť když prostor, kterým někdy musíte se svým opičákem proletět není o nic větší než raketa a počet životů, které máte k dispozici je omezen na tři.

Monkey Lander Motivy i design levelů se v jednotlivých levelech mění a protože hra je celá šílená, budete sbírat tropické ovoce třeba i ve sněhem pokrytých krajinách. Hra je doplněna zajímavými zvuky a hratelnost je také na vysoké úrovni. Tvůrcem této jistě zajímavé pařby je stále známější Miniclip, stojící za takovými tituly jako například - Save the Sheriff, Penguin Push, Snake nebo Zed. Monkey Lander je hra, která může sloužit k odreagování po návratu z práce i k ukrácení nudného sobotního odpoledne. Takže na co čekat? Stahujte!


Autor:
 
Témata: Apollo, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz