Mole War - válka s krtky

  12:00aktualizováno  1. dubna 9:55
Už dost dlouho jsme žili v mylné představě, že krtek dokáže akorát tak zrýt zahradu. S tím je teď ale konec, protože konečně nastal čas zvrtat se pod zem a odhalit pravou válečnickou povahu těchto černosrstých stvoření.

Mole War

Platforma: Freeware
Výrobce: Markus Ilmola

Stáhnout

Mole WarNa světě snad není živočicha, který by se neobjevil v nějaké počítačové hře a nutno podotknout, že většinou se tito tvorové ukazují před virtuálními hlavněmi akčně založených hráčů. Vskutku, stříleli jsme snad všechno a aby toho nebylo málo, některé hry prezentují samotné zástupce zvířecí říše jako vraždící stroje, jejichž jediným cílem je vyhladit vše živé v jejich okolí. Podobný osud potkal ve hře Mole War i tak mírumilovná zvířata, jako jsou krtci. Jestliže tedy k těmto tvorům necítíte žádnou nenávist, zkuste si představit, co dokáží udělat s vaší pečlivě střeženou zahrádkou a pusťte se do boje.

Aby bylo hned na začátku jasno, role krtka se zhostíte i vy sami. Po spuštění nové hry se ocitnete v podzemním labyrintu spolu s několika dalšími krtky, kteří vám půjdou nemilosrdně po krku. Jak je obecně známo, krtci jsou na tom dost mizerně se zrakem, a proto si s sebou kromě tlustých brýlí berou i svíčku, která osvětluje jejich nejbližší okolí. Podle světla se pak dá poznat, odkud se k vám blíží nepřítel. Stojíte-li třeba v ústí nějakého tunelu a najednou se začne v dálce rozjasňovat, měli byste buď rychle utéct nebo si připravit silnou zbraň, to podle toho, jak jste na tom se zdravím. Mole WarOstatně, co se týče zbraní, těch je ve hře opravdu požehnaně, ačkoliv najednou u sebe můžete mít pouze čtyři kousky, které si zvolíte na začátku hry. Kromě standardních zbraní, jako je brokovnice, UZI nebo rakety, se dočkáte i radioaktivních granátů, plamenometu, kanystru s napalmem a mnoha dalších. Silnější zbraně navíc dokáží deformovat okolní prostředí, takže si například s pomocí raketometu můžete vykopat vlastní tunel. Otázkou ovšem je, proč byste to dělali. Vždyť hloubení tunelů je krtkům první přirozeností. Proto ve hře kromě standardních kláves pro pohyb najdeme i jednu pro kopání tunelů.

To, co nás ve škole o krtcích nenaučili, ale co vám začne být zřejmé po prvních minutách hraní, je, že bez jetpacku se krtci prostě neobejdou. Vždyť jak jinak by se dostali na vyvýšená místa, kam už se není jak prohrabat? Konzervativnější jedinci sice pro přesun do vyšších sfér mohou použít vystřelovací lano, nicméně tato alternativa není tak účinná.

Protože dříve či později se začnete ve změti chodeb a tunelů špatně orientovat, jistě oceníte, že pozice každého krtka je na obrazovce vyznačena barevným bodem. Mole WarK lepší orientaci by vám měla pomoci i jakási 3d mapa, nicméně získat podle ní alespoň nějakou představu o pozici ostatních hráčů lze jen velmi těžko. Celkem se v bludišti mohou utkat až čtyři krtci, přičemž dva z nich mohou být ovládáni živými hráči. V takovém případě se obrazovka rozdělí na dvě části (volba síťové hry bohužel chybí). Pokud se ale rozhodnete hrát pouze proti počítači, připravte se na tuhý boj. Počítačem řízení krtci totiž jen málokdy chybují.

Autor pro hráče zatím připravil pouhé dva levely, nicméně přímo se hrou je dodáván i jednoduchý editor, ve kterém si můžete navrhnout vlastní bludiště. Škoda jen, že měnit lze pouze geometrii levelu a ne třeba i textury apod. I tak je ale Mole War docela povedenou hrou. Hratelnost by sice mohla být trochu vyváženější (především při zápasu s boty) a grafika nápaditější, ale jak se říká: „Nemusí pršet, jen když kape.“  

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz