Mission Missyo - tři samurajové v logické hříčce

  12:00aktualizováno  13. července 6:37
Tři zdatní a různobarevní samurajové jsou ochotni zasáhnout v tomto chytlavém logickém dobrodružství. Stačí si jen pamatovat, která barva znamená kterou zvláštní schopnost a výhra je takřka v kapse.
70

Mission Missyo

Platforma: Freeware

Stáhnout

Mission MissyoPamatujete si ještě na příjemnou logickou hříčku jménem A.N.T.Z., která si získala srdce poroty minulého ročníku Becherovka Game, stejně jako hráčů, kteří tomuto chytlavému logickému projektu naprosto podlehli? A co víc, nešlo o nic originálního, vždyť s podobným principem jsme se mohli setkat již ve stařičkých Beruškách a rovněž v jejich komerčním druhém díle. Podobné projekty však vznikají neustále i na freeware scéně, čehož je příkladem právě dnešní Mission Missyo, která je až překvapivě kvalitním logickým rychlíkem.

Ač je to lehce netypické, hlavní roli zde hraje trojice samurajů, každý oblečený do jiné barvy to abyste je snadno rozeznali. Před těmito statnými bojovníky stojí úkol vcelku netypický, zapojit totiž budou muset své mozky, rozložit síly a postupně dokončit dvacítku stále složitějších a složitějších map. Mission Missyo

To pochopitelně nemůže jít tak úplně snadno a musí se zde nacházet nějaký ten zádrhel. Na každé z různě velikých map tedy jsou rozmístěny zelené vlaječky, jež je třeba vždy do jednoho posbírat, teprve po té je možno s některým z Hrdinů dorazit do čerstvě otevřeného exitu a hru tak plnohodnotně zakončit. A právě v oněch zelených předmětech je onen zádrhel. Zpočátku jsou přístupně takřka zcela volně, postupně však začnou být pozvolna ukrývány za překážky, což vás nutí taktizovat.

Každý ze tří vámi přidělených samurajů totiž ovládá nějakou tu speciální schopnost, o níž se nám obyčejným smrtelníkům může tak leda zdát. Ten první totiž ovládá možnost skrýt se před nepřáteli, jichž se na mapě zpravidla nachází dostatek. Druhý umí vyvinou až nepředstavitelnou rychlost a ten třetí zase překonávat překážky jako je řeka či propast. Každá z těchto schopností je tedy užitečná v jiné situaci, což je vcelku jasné. Abyste však daný level dokoMission Missyončili, bude třeba zkombinovat všechny a tím dosáhnout kýženého cíle v podobě postupu do dalšího kola. Podstatnou roli hraje rovněž čas, který se vám do výsledku zapíše a který můžete pochopitelně postupem času vylepšovat.

Technická stránka je rozhodně příjemná ačkoliv za detailní by šla označit jen stěží. Skutečně rozlišení hry je totiž vskutku malé, tudíž při roztáhnutí na některou z klasických velikostí působí celé pole lehce rozkostičkovaně. Tento nepříjemný neduh však dostatečně vyvažuje sama hratelnost která vás pohltí a jen tak nepustí, rozhodně tedy vyzkoušejte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz