Minebot Arena - futuristické boje

  12:00aktualizováno  27. listopadu 12:22
Máte rádi akční hry a již vás ten stále stejný koncept pomalu ale jistě nudí? Což takhle vyzkoušet něco nového, neotřelého a až překvapivě chytlavého? Minebot Arena vás jistě nezklame!
70

Minebot Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Zauron

Stáhnout

MinebotZatracovat hry již podle technického zpracování se nevyplácí, o tom jste se jistě přesvědčili několikrát, ačkoliv je v poslední době právě technické zpracování jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru her (a to jak těch volně šiřitelných, tak i komerčních). I když někdy se pod vcelku nepřitažlivou skořápkou skrývá až překvapivě provedená gameska, která sice neoplývá nijak přepychovým zpracováním, nicméně vás skvěle zabaví a mnohdy na výjimečně dlouhou dobu. Proč o tom mluvím? Neboť to je právě případ dnešní hry Minebot Arena.

Ačkoliv by k tomu mohl název svádět, pod ovládání se vám nedostane nijak promyšlený supermoderní robot, s nímž byste střílely obrovské kupy nepřátel, to vše v přitažlivém a oku lahodícím 3D provedení. Minebot Arena sází spíše na jednoduchost, která jde naštěstí ruku v ruce s výtečnou a chytlavou hratelností.

MinebotOvládat tedy budete drobnou šedou tečku, která však ačkoliv působí velice jednoduše zvládá věci, které byste do ní ani přinejmenším neřekli. Ono se také není čemu divit, kdyby těmito schopnostmi neoplývala, jen stěží by se ubránila takovému počtu nepřátel, který se na ní bude neustále valit. Zprvu si vystačíte pouze s minami, které můžete pokládat prakticky okamžitě a není potřeba nijak dobíjet energii. Zato další zbraně již natolik nenáročné nejsou, a zpravidla je pro jejich použití vyžadováno několikasekundové načerpávání energie. Další důležitou stránkou hry jsou nepřátelé. Těch je rovněž hned několik druhů, přičemž zprvu to jsou pouze naváděné střely, později se již začnou objevovat protivníci záludnější, na které si s pouhými minami nevystačíte. Bude se jednat o podivuhodně vyhlížející kruhy, které k sobě můžou již výše zmiňované naváděné střely připoutat a tím jim poskytnout jakousi nesmrtelnou, jíž se zbavíte pouze v případě, zlikvidujete-li onen původní kruh. Následně již budete mít co dočinění také s dalšími zajímavými kruhy, na něž už vaše nejjednodušší miny vůbec nepůsobí. Tím však ani zdaleka výčet nepřátel nekončí a vězte, že postupem času jich bude přibývat a budou stále tužší a tužší.

MinebotAbyste byli pro svou činnost patřičně motivováni jste postupně odměňováni jak body, tak zejména nesmírně důležitými penězmi, které následně použijete v obchodě, v němž máte možnost nakupovat vždy po skončení jedné z misí. Za patřičnou sumu si můžete nejen doplnit své zdraví, nýbrž také nakoupit všemožné bonusy jako možnost pokládání více min najednou, urychlovač nabíjení energie a mnoho dalšího. Do začátku jsou vám přiděleny celkově tři životy, po nichž hra končí a zdraví je vám postupně odebráváno za střet s nepřáteli.

Z technické stránky hry budete mít jistě stejně jako já mírně rozporuplné pocity. Ona totiž grafika není vyloženě odpudivá, ba právě naopak, ovšem chybí jí pořádná dávka invence, neboť takto působí až přespříliš jednoduše. Nebýt toho, mohlo by být výsledně hodnocení ještě o něco větší. Faktem však zůstává, že se jedná o povedenou a nesmírně chytlavou záležitost.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz