Millenipede - originální svižná akce

  12:00aktualizováno  5. května 10:36
Po poměrně originálním Poingu přichází zahraniční autoři s taktéž zajímavým projektem zase z trochu jiného soudku. V jednoduché grafice ale se skvělou hratelností se nám prezentuje hra Millenipede. Vyzkoušejte ji!
70

Millenipede

Platforma: Freeware
Výrobce: Firestorm

Stáhnout

Millenipede Od stejných autorů jako se k nám před několika měsíci dostal sympatický Poing! (recenze), nyní přichází další slibná hříčka, která se po mnoha úpravách konečně dostala do verze 1.0 a stejně jako její předchůdce si bere za cíl šokovat originálním přístupem a skvělou hratelností, to vše v trochu jednodušší grafické linii.

Millenipede se z již existujících her asi nejvíce podobá klasickému Hadovi, který se v tomto případě kombinuje s akčními střílečkami, to vše v jednoduchém stylu a za pomocí celé řady dalších drobností. Hra pak ve výsledku vypadá asi takto – vámi ovládaný trojúhelníček nepřetržitě vystřelující projektily je umístěn ve spodní části herní obrazovkMillenipede y. Z té opačné, tedy horní se směrem k vám pohybuje jeden či hned několik hadů složených s různobarevných kostiček. Ti se pohybují pěkně po řadách a tak teprve když narazí na kraj obrazovky otočí se a přejdou o patro níže. Takto se přibližují stále více a více k vám, v čemž jim ještě navíc pomáhají kolo rozmístěné bloky, které tak alespoň v pokročilejších fázích hry vytváří poměrně slušné bludiště, které je vám spíše na obtíž než naopak.

Tyto kostičky totiž pomáhají vašim nepřátelům. V případě, že se jim nějaká dostane do cesty, oni se od ní odrazí stejně jako od okraje a míří rovnou o jedno patro dolů. Jednoduše si tedy můžete představit co vznikne, když se had dostane mezi dvojici sloupců kostiček blízko sebe, od nichž se budete neustále odrážet a mířit tak daleko rychleji dolů. Tomu naštěstí můžete zabránit a to především tak, že budete ve volných chvílích okolní kostičky likvidovat. Millenipede Na to ale budete mít čas tak maximálně při nájezdech na začátku hry, později totiž obtížnost vygraduje, rychlost pohybu se zvýší spolu s vaší kadencí a budete se mít opravdu co otáčet, abyste následnou invazi ustáli bez ztráty života. Ono ani trefit se do rychle se pohybujícího hada a zlikvidovat postupně všechny jeho články těla nebude vůbec snadné zvlášť připojíme-li k tomu fakt, že trefíte-li se do některého z článků uprostřed jeho těla, on se rozštěpí a vy budete mít na krku místo jednoho záškodníka hned dva. Sice kratší, ale o to obtížnější k zlikvidování.

Grafická stránka je, jak jsem již zmínila, trochu jednodušší a tak se budete muset smířit s jednoduchým černým pozadím. Tuto drobnou nevýhodu ale skvěle vyvažuje výsledná hratelnost, která vás pohltí a podrží u monitoru na dlouhé minuty. Millenipede tedy stahujte jen na vlastní nebezpečí ... :-).

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz