MHD Simulator Online - hledá se nejlepší tramvaják

  22:24aktualizováno  22:24
Vytuněná verze MHD Simulator 2009, ve které sice najdete jenom jednu trasu, ale můžete si své schopnosti porovnat s ostatními hráči online.
78

MHD Simulator Online

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Viktorin

  • hodně úkolů
  • online skóre
  • občas laguje
  • jenom jedna linka

adware

Stáhnout

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

Pravidelným čtenářům Plných her asi netřeba sérii MHD Simulator představovat. Na svědomí ji má náš bývalý kolega Daniel Viktorin, který její vývoj průběžně střídal s dalším dopravním simulátorem: Traffic City. Zatímco jste však v Traffic City především plánovali dopravu z křesla ředitele, navrhovali skladbu linek tak, aby byly výdělečné, v MHD Simulatoru jste se ujali rovnou role řidiče tramvaje a okusili nástrahy provozu. Mému srdci byl vždy MHD Simulator bližší, přestože na první pohled může řízení tramvaje vypadat jako hrozná nuda. V komplikovaném provozu ale rychle pochopíte, že záleží na spoustě detailů, z nichž každý je pastí na vaše příjmy.

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

Na úvod pro vás mám jedno zklamání. MHD Simulator není novým pokračováním, ale jen speciální faceliftovanou verzí MHD Simulator 2009. Ta běží nějaký čas online, ale protože ne každý je ochoten si doinstalovávat speciální pluginy, byla tato verze připravena i ke stažení. Na úvod si tedy osvěžme, o co vlastně ve hře jde. Jako řidič tramvaje musíte projet jednu linku, jež představuje cirka osm stanic (nepočítal jsem je přesně). Na každé stanici naberete pasažéry, což je vlastně váš jediný zdroj příjmů a měřítko úspěšnosti. Po cestě musíte dodržovat předepsanou rychlost, světelnou signalizaci, jízdní řád a samozřejmě zabrzdit na zastávce tak, aby cestující nedobíhali tři sta metrů. Celý systém je docela dobře propojen. Pokud zastavíte daleko, bude nastupování trvat delší chvíli, pokud nebudete využívat maximální rychlost, nestihnete řád. To vše vás stojí peníze za pokuty a snižuje celkový zisk.

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online sice nabízí jenom jednu trať, ale zase je propojen s online databází, takže si můžete s ostatními porovnávat výsledky a pokusit se utržit více peněz, což je v žebříčku srovnávací kritérium. Offline verze je distribuována jako adware, kde vám část obrazovky zabírá reklama. Naštěstí si na ni lze po čase zvyknout a ignorovat ji. Kupodivu měla i jeden pozitivní efekt. Došlo k úpravě menu, přeskupení prvků. Mapu linek nahradil zjednodušený pruh a celkově mi připadnou jednotlivé údaje a informace přehlednější.

MHD Simulator Online se přímo vybízí ke srovnání s verzí MHD Simulator 2009. Rozsahově je jednoznačně osekanější, ale zase se lépe ovládá a připadne mi zase o něco sofistikovanější co do úkolů a stylu jízdy. Již nejde o bezstarostné projížďky, ale téměř neustále musíte být ve střehu, sledovat značky a situaci. To je zase plusem. Přesto je celkové hodnocení nižší, protože přeci jenom od verze 2009 uplynuly dva roky a i faceliftová verze toho mohla nabídnout víc. Fanouškům tak nezbývá, než si počkat na právoplatného nástupce v podobě MHD Simulatoru 2011 (nebo 2012?).

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 153 čtenářů

Témata: Tramvaj

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz