Doporučujeme

Melodisle

Melodisle vám zapíská roztomilou písničku

  • 0
Titul Melodisle, který vznikl v rámci projektu One Game A Month, je arkáda s roztomilou vizáží, pohodovou a relaxační hratelností a především s hudbou v srdci.
70

Melodisle

Platforma: Freeware
Výrobce: Andrew Gleeson

  • hudební hádanky
  • relaxační a nenáročná hra (až na ty hudební hádanky)
  • pro někoho hudební hádanky

Stáhnout

Poměrně originální počin Melodisle vás nezasadí do světa, v němž jde o přežití. Nepošle proti vám armádu netvorů, ani vám nebude dělat naschvály. Naopak. Relaxační a pohodovou hratelnost vybaví hádankami, založenými na sluchu a melodii. Žádná smrt, žádné nebezpečí, jen nutnost poslouchat a reprodukovat jednoduchou hudbu. Na druhou stranu to není nic pro netrpělivé a hluché.

Melodisle

Trošku vzdělanějším uživatelům může Melodisle po grafické stránce připomenout indie hit Fez. Hlavní postavička jako by té z Fezu přímo vypadla z oka, prostředí je stylově podobné a hratelnost je přinejmenším podezřele obdobná. Melodisle je však založena na absolutně jiném konceptu než její starší dvojník.

Hráč tedy ovládá malou postavičku, se níž se ocitá na ostrově, odkud je jediná cesta. Ta vede přes dveře, zamčené na podivný zámek, a ten se otevře pouze v případě, že hráč splní všech osm hádanek.

Melodisle

K tomu mu slouží kromě schopnosti běhat a skákat i osm kláves, kterými může pískat či zpívat notovou stupnici. Své Do-Re-Mi pak používá třeba u ptáků, kdy každý zpívá jeden z tónů a u nichž je potřeba tyto tóny zopakovat.

Na první pohled jednoduché zadání se však v praxi mění v naprosté šílenství a nepřekonatelný problém, zvlášť v případě, když váš hudební sluch je spíše hluchem.

Melodisle

Některé z hádanek navíc vyžadují, aby hráč na řešení přišel zcela sám, jako třeba ta, u které je potřeba u kamene s obrázkem nepřítele ze hry Mario zapískat melodii právě z této hry. Kdo neví, ten je ztracen a kdo ví, ten je ztracen podobně, neboť nebude vědět, jak melodii převést v Melodisle do pískané podoby.

Naštěstí na webu lze najít návod. Já se přiznávám, použil jsem ho. Stejně však mi hádanka se zpívající houbou, která pořád dokola opakuje melodii, kterou musíte také zazpívat, způsobila nemalé potíže. A to jsem kombinaci kláves věděl, jen bylo potřeba je zadat v rytmu a rychle.

Melodisle

Melodisle je zajímavý počin. Kratičká hra by byla zcela ztracena v oceánech mnohem lepších titulů, ale hudební motiv a hádanky ji vynášejí z šedého podprůměru do kolonky interesantních zážitků. Není pro každého a mnoho hráčů jistě neohromí. Ale přesto je to roztomilá a vkusná rychlovka.

zdroj: www.youtube.com

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů