Meanwhile - černá, bílá a šedá

  12:00aktualizováno  4. února 8:21
Originální, netradiční a trochu nebarevná - přesně taková je logická arkáda Meanwhile, která se tuctovým kouskům vymyká hned v několika ohledech. Prozkoumejte je na vlastní kůži!
70

Meanwhile

Platforma: Freeware
Výrobce: Peter Brinson

Stáhnout

MeanwhileMeanwhile je hra nejen s netradičním názvem, ale také hodně podivnou obsahovou stránkou. Ono je problém hru i tak nějak žánrově zařadit, vždyť i když na první pohled vypadá jako tradiční arkádová hra, ve skutečnosti má do hopsačky dosti daleko. Daleko blíže mi mnohdy připadala mít k logické hře.

Základ je 2D prostředí, do něhož autoři také vložili několik originálních prvků. Celkově vlastně projekt působí tak trochu podivně a neprozkoumatelně. Nevěděla jsem, jaMeanwhilek jinak si vysvětlit podivné výjevy mezi jednotlivými levely, kde se černobílé objekty různě prolínaly, aby posléze zase zmizely bez jakéhokoliv vysvětlení. To v mnoha případech platí i o průpovídkách, které hlavní hrdina občas vypustí ze svých úst. Takto hra na nováčka působí možná až odpudivě a nepříjemně, vydržet u ní ale stojí za to, velice rychle vás totiž odmění svoji zábavnosti a dobře vymyšlenými principy.

První dva levely se skutečně nesou v tuctovém duchMeanwhileu arkádových hříček, mohu vás ale předem ujistit, že velice rychle dojde k výraznému převratu. Ten způsobí zejména nenápadně vypadající čárečky zavěšené kdesi ve vzduchu. Jejich funkci poznáte vlastně až v momentě, kdy vyskočíte tak, abyste se jich dotkli. V tom případě se s vámi svět tak nějak zatočí a gravitace se obrátí vzhůru nohama a s ní i vaše maličkost. To v praxi znamená, že se místo po zemi budete pohybovat po stropě a když byste náhodou šlápli do místa, kde ten strop není, prostě vyletíte z obrazovky a hra tím pádem končí. To samé vás čeká i ve chvíli, kdy propadnete pro změnu dolů s gravitací obyčejnou – restart levelu ale není v případě Meanwqhile až tak hrozným trestem. Mise jsou krátké a opakovat je budete mnohokrát tak jako tak. Důležité je totiž správně zvážit strategii a teprve poté projít – právě proto se hra v pozdějších levelech podobá spíše projektu logickému.

Meanwhile ale není hrou bezchybnou – jako první je třeba vyčíst způsob pohybu hlavního hrdiny. Ten byl totiž na můj vkus až moc mrštný a rychlý, což se leckdy ukazuje jako velký problém, zvlášť pokud potřebujete provést nějaký pečlivý a malý krok směrem kupředu. Jistým mínusem by se mohla jevit i jednoduchá grafická stránka, která nemusí sednout každému.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz