Mcky’s Breakout - klasika pro fandy

  12:00aktualizováno  12. prosince 8:52
Stýská se vám po nějakém Arkanoidu? Pokud ano, zde je jeden podařený kousek (třeba do sbírky. Pokud jste nadšeni z dunivých beatů s notnou dávkou BPM, elektro zvuků a melodií, stejně jako já, prakticky nemáte důvodu uhnout před tímto článkem pohledem. Tak co, přidáte se k nové demoliční četě? Doufám, že ano.

Mcky's Breakout

Platforma: Freeware
Výrobce: Mcky

Stáhnout

Mcky’s BreakoutDnes mi vyvstal z mysli jeden problém: Jak vždy originálně psát o hře, která se na tomto serveru objevila již v mnoha podobách, takže je všeobecně známá, a čtenář začíná požadovat nějaký nový aspekt. Recenzent by o novém aspektu rád napsal, a také rád píše, ovšem musí ho ta další z nesčetných modifikací her obsahovat. Proto má recenzent (a specielně má maličkost) rádi hry originální a neokoukané, aby mohl se mohl nechat unášet svou inspirací a popisovat nápady. Těch však mnoho není a tak jsme občas nuceni opisovat jinými slovy to, co už zde bylo několikrát napsáno. Je to sice škoda, ale musíme být objektivní.

Ano, tento úvod je kritický z jednoho důvodu. Já si například k recenzování stahuji hry mých oblíbených žánrů. Mám radost, když se povede. Velkou radost mám když se jedná o předělávku mé oblíbené hry. Pak můžete mít stoprocentní jistotu, že vám na ni přinesu recenzi. (Také si můžete udělat představu o mých oblíbených herních žánrech.) A v případě, že se dostaví onen problém, moc si ho nevšímám, a elegantně jej obcházím. Někdy udělám oblouček krátký, jindy zase delší, záleží na náladě a situaci. Ale dělám je nerad a stojí to zbytečné myšlenky. Teď, jak jste si jistě všimli, je to oblouček jak hrom a měl bych přejít k hodnocení.

Mcky’s BreakoutMcky’s Breakout je, proč to neříci rovnou, předělávkový vratříček legendy z největších, Arkanoidu. Je tu plošinka, přímo a často pro nás hráče nepřesně padající míček a samozřejmě cihličky. Kdo z vás nikdy nezažil moment: “No, ale vždyť jsem tam s tou plošinkou byl.Vždyť jsem to chytil.” Ano, asi všichni. A o tento moment zde nejsme v žádném případě ochuzeni. Je tu ale i několik hezkých a hlavně zábavných věcí navíc, ze kterých jsem docela valil oči a připoutaly mě na dost dlouhou dobu k monitoru. Dostanu se k nim ale až za malinkou chvíli, nejdřív zhodnotím grafiku a hratelnost.

Obě složky jsou na solidní úrovni. Grafika je amatérská a nevyváženě barevná, ale jako celek tvoří odpočinek od červeňoučkých, růžovoučkých, modroučkých a jiných křiklavých barev, známých z jiných Arkanoidů.

Mcky nabízí dva herní módy, klasický a Quest Mode. V něm plníte různé zábavné úkoly, jako například dosažení určitého počtu bodů, splnění určené hodnoty comba (ano, v Mckym lze dělat i comba, budou vám také slovně ohodnocena) Stačí se jen podívat do levého horního rohu okna hry. Na každý úkol máte časový limit, který se ale bohužel nikde nezobrazuje. V pozdějších levelech se od vás žádá trocha té taktiky a samozřejmě řádná dávka štěstí. Určitě jej vyzkoušejte, na několik desítek minut a možná i několik hodin vás zcela jistě zabaví.

Mcky’s BreakoutVelmi pěkně je zvládnut hudební doprovod, který jsem obdivoval například u Paxe. Opět jej tvoří skladby vytvořené v modulových trackerech, což je v současné době asi nejjednodušší způsob, jak si vytvořit svoji vlastní hudbu třeba právě do nějaké freewarové hříčky. Navíc si na tu chvíli připadáte jako ten nejlepší a nejgeniálnější DJ na světě. (Vyzkoušel jsem to na sobě samém. :-) ) Hra jich obsahuje šest, a nejsem si jist, zdali některou z nich vytvořil autor sám, ale nejspíše jsou vypůjčené od někoho jiného. (Například modul Aryx byl již použit třeba v českém Transformerovi.) Ve hře jsem sice zaregistroval jen tři, ale co, třeba jsem se jen nedostal tak daleko, jak se pro jinou skladbu vyžadovalo. Všech šest si můžete samostatně přehrát třeba ve WinAmpu. Já osobně k poslechu doporučuji Hybrid Song, Starcast 2020 a Dampryx.

Mcky’s Breakout je další povedenou free verzí slavné hry, kterou si oblíbíte zvláště, pokud jste fandy elektronické muziky, trochu střídmější grafiky a dobré hratelnosti. Pinkání zdar!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz