Mario & Luigi - Mario Brothers jsou tu zase

  12:00aktualizováno  1:02
Klon legendární hry Mario Bros od Nintenda, tentokrát od slovenského Kyller Studia. Povede se vám vždy zničit všechny nepřátelské potvory na obrazovce nebo budou rychlejší ony?
60

Mario & Luigi

Platforma: Freeware
Výrobce: KyllerStudio

Stáhnout

Mario and Luigi

Kdo by je neznal? Mario aLuigi - to je dvojice bratrů, kteří dobyli herní svět. A byla to právěhra Mario Bros z roku 1985, která je tak proslavila. Ponořme se nyní dosvěta osmibitů a do světa videoher osmdesátých let. Tehdy hernímu nebinekralovaly polygony, ale hry tvořené tzv. "sprajty". Řada z těchto dílek byla poměrně jednoduchá a nedisponovala žádnou převratnou grafikou, přeci jen paměti tehdejších médií nebylynijak převeliké. Přesto šlo často o díla velmi povedená a nadmíruzábavná. Mně nejvíce v paměti utkvěly tyto kousky z mých prvníchvideoher - PacMan, Donkey Kong, King Kong,  Chack and Pop,Ninja, Arabian, Lion King, Alladin, Super Mario Bros a hlavně MarioBros. Předposledně zmíněný Super Mario Bros je novější než hra MarioBros. Lidé si je dost často pletou. Super Mario Bros je ta všeobecněprofláklá paralaxně scrollující plošinovka, kdežto Mario Bros jegamesa, jejíž děj se odehrává na jedné stálé obrazovce. 

Mnou zde dnes recenzovanágameska Mario & Luigi je předělávkou druhé zmíněné pařby -Mario Bros od Nintenda.
 Mario LuigiVaším úkolem budevybít všechny nepřátele na obrazovce. Zničíte je tím, že těsně pod nimibouchnete při výskoku hlavou do plošiny, na níž se nepřítel nachází.Nepřítel je pak díky tomu na chvíli paralyzován a vy ho musíte zplošiny rychle shodit tím, že se ho dotknete. Pokud ho nestihneteshodit, tak zase po čase obživne a pokračuje ve své cestě, vy se hopřitom nesmíte dotknout - jinak přijdete o jeden ze svých životů.

 Proti nepřátelůmvám také pomáhá jeden speciální objekt s nápisem "POW". Když do nějšťouchnete, všichni nepřátelé, kteří jsou momentálně zrozeni, budou načas paralyzováni. Pokud všechny své protivníky zlikvidujete,pokračujete do dalšího (a ještě o něco složitějšího) levelu. Ve hřejsou dva základní módy: Single-player a multi-player. Multi-playerem seu této gamesky rozumí hra dvou hráčů na jednom počítMario and Luigiači. V single playerusi vyberete, zda-li budete hrát za Maria nebo za jeho bratra Luigiho.

 Setkáte se sněkolika různými druhy nepřátel, bonus levely, grafikou z původníhoMario Bros i docela obstojnou hudbou a zvuky. Celé je to vyvedené vGame Makeru, což je důkazem, že i v Game Makeru se dají tvořit povedenéremaky. Hře Mario & Luigi bych ovšem vytkl trošku neobratnýsystém pohybu (v originále byl lepší) a neměněný design levelů, zůstávápořád stejný narozdil od originální hry z roku 1985. Pokud se ovšemchcete odreagovat u něčeho, co je ověřené, tak stahujte Mario &Luigi.Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz