Magic Runes - stát se nejmocnějším

  9:41aktualizováno  9:41
Kdysi dávno na naší planetě existovalo několik velmi silných kamenů, které dokázaly ze svého majitele vytvořit nejsilnějšího a nejmocnějšího. Tyto mocné prvky ale byly jednomu mágovi ukradeny a na vás je, získat je zpět.
81

Magic Runes

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • velmi pěkné zpracování, animace
  • neustálé přidávání prvků, obměn
  • další hra o tvoření stejných trojic

Stáhnout

Magic Runes

Magic RunesMagic Runes není žádnou hrou splácnutou na koleně za několik málo hodin. Daleko spíše se jedná o do nejmenších detailů propracovanou záležitost která dokonce přichází s několika stránkovým příběhem. Pravda, je v angličtině a přečte si ho asi málo kdo. Pokud k této skupině patříte, prozradím vám vše potřebné – příběh vypovídá o jakési skupině krystalů, které samozřejmě svému držiteli propůjčuje obrovskou sílu. Do nedávna patřila archimágovi, tomu ale byla jednou ukradena ale on se jich nehodlá jen tak vzdát. Co to znamená? Že se v jeho zastoupení vydáváte krystaly zpětně získat.


I když nápad zní opravdu honosně, žádné extra novinky za ním nehledejte. S trochou Magic Runesnadsázky se dá projekt označit jako další za řady „najdi tři stejné“, ovšem tentokráte v lehce pozměněné a řekla bych i zábavnější verzi. Opět se před vámi otevírají jakési nepravidelné herní plochy rozdělené do naopak pravidelných čtverečků no a v těch se nacházejí kameny několika různých barev a tvarů – pro nás jsou pak určující snad akorát ty barvy. Stejné barevné celky je nutné spojovat dohromady a pokud je možné nalézt skupinku o nejméně třech prvcích, je vyhráno. Nejlépe je ale najít skupinu podstatně větší, za to totiž následují plusové body a další komba.

Cílem každé mise není jednoduše nechávat zmizet všechny skupinky a hrabat skóre. Většinou máte daný jistý časový limit, do toho se musíte vlézt a do té doby nechat z Magic Runesobrazovky zmizet jistý počet prvků jedné zadané barvy. Jak jste aktuálně na tom ukazuje v každé chvíli spodní ukazatel – ve chvíli kdy se zcela naplní je výhra na vaší straně a postupujete dále. Postupně se úkoly lehce obměňují a do hry se dostávají také další krystaly, jež je nutné před tím než doběhne časový limit zlikvidovat a to překvapivě opět tak, že nad nimi vytvoříte skupinu o stejné barvě. Dost možná to zní stereotypně, vkrádající se nudě ale z velké části zabraňují neustále propojení s příběhem, brífinky, měnící se velikost pole a snaha ozvláštnit prováděné akce přidáváním nových požadavků, což také částečně funguje.

No a z toho ve výsledku nemůže vyjít ani nic jiného než zajímavá casual arkáda vhodná i pro občasné hráče, kterým se jistě také zalíbí velmi slušná technická stránka včetně povedených animací. Jedním z mála mínusů tedy tradičně je jen reklama zapínající se vždy při vypínání hry, ukončené instalaci apod. Naštěstí se nejedná o nic až tak vlezlého, aby nebyl problém okno jednoduše při každém takovém incidentu zavřít a dále se tím nezabývat.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

81 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz