Mage Rage je o tom, co se děje ve škole kouzel po vyučování

  21:12aktualizováno  21:12
Mage Rage je opravdu vtipná puzzle hra, ve které ovládáte fyziku pomocí kouzel a snažíte se namíchat lektvar proti kocovině pro bandu opilých kouzelníků.
95

Mage Rage

Platforma: Freeware
Výrobce: TeamStallion

  • zábavné a absurdní
  • hrátky s fyzikou
  • krásná grafika a nálada
  • funguje jen a pouze pod 64-bitovými systémy

Stáhnout

Mage Rage | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Mage Rage

Krásná a inteligentní je hra Mage Rage až v druhé řadě. Pokud si totiž zaslouží nějaké přízvisko, je to rozhodně "absurdní a pološílená". Banda opilých kouzelníků není tou správnou sebrankou na dlouhé večery, zvlášť když se pije už nějaký ten týden v kuse. Téměř na vše musíte dojít sami a hra vám nedá žádnou nápovědu, co vlastně máte za úkol, ale právě proto přicházejí na řadu opravdu nečekaná a zábavná řešení.

Mage Rage

Znáte to, když na člověka přijde dlouhá chvíle? Teď si představte, že existuje daleká fantasy země, kde už neexistují armády temnot, uzurpační zlí kouzelníci, draci, ani podobná havěť. Hrdinové už též vymizeli z povrchu země a tak se všude okolo vlastně neděje vůbec nic zajímavého. Co tedy mají dělat mocní kouzelníci na magické univerzitě, když se šíleně nudí? Začnou se opíjet a pořádat večírky! A věřte, že taková magická party se může pěkně zvrhnout.

Mage Rage

Vy jste vyslán, když už jeden takový večírek trvá několik neděl, aby pro sebe a ostatní namíchal kouzelný lektvar proti kocovině. Jenže k tomu potřebujete určité suroviny, a tak je třeba vydat se na průzkum univerzity.

Mage Rage

Asi vám došlo, že Mage Rage se nebere příliš vážně. To je pravda. Například jednou ze surovin pro lektvar je chobotnice a jediná chobotnice v celé budově je váš školní maskot, Arnold Squidingtton. Odkazy na nějaké absurdity jsou na každém rohu. Během průzkumu se opíjíte medovinou, jíte pizzu a plníte další úkoly.

Mage Rage

Jenže tahle hádanka, ačkoliv vtipně pošahaná, spoléhá na vaši inteligenci. Jste přece jen kouzelník. Na to, jak vyřešit určitý problém a zdali je to vůbec problém, musíte přijít sami. Máte k tomu několik kouzel, které si pohrávají s gravitací a fyzikou objektů. Někdy ani to nestačí. Když jste požádáni, abyste ukryli obrovský zářící krystal někde, kde ho nikdo nenajde, po chvíli si uvědomíte, že se jej snažíte nacpat do záchodu. Proč? Protože by to mohlo fungovat.

Mage Rage

Mage Rage je opravdu vynikající hra. Nejen náplní, ale i zpracováním. Grafika a atmosféra je skvělá, fyzika také. Jedinou opravdu velkou prohrou je fakt, že hra vyžaduje 64bitovou architekturu vašeho operačního systému. Takže majitelé těch 32bitových si neškrtnou.

Verzi hry Mage Rage pro další 64bitové systémy můžete stáhnout zde.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: fyzika

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz