Mage Craft - pánem kouzel

  12:00aktualizováno  9:56
V dnešní hře dostanete jedinečnou šanci stát se největším mágem jaký kdy žil. Svedete mnoho soubojů s hordami nepřátel a při tom všem vytvoříte mocná kouzla o jakých do té doby nikdo neslyšel!
80

Magecraft

Platforma: Freeware
Výrobce: Darthlupi

Stáhnout

MagecraftČlověk odjakživa toužil být mocný nebo aspoň v něčem vynikat. Historie je plná velkých vojevůdců, odvážných hrdinů a moudrých králů. Nejinak je tomu ve světě fantasy, kde hlavní roli hrají kouzla, prokletí a různé další podoby magie. V dnešní hře se do jednoho takového světa podíváme a jak brzy sami zjistíte, výlet to bude opravdu magický. Ocitnete se v roli mladého muže, nadaného kouzelníka, který se ve škole magie zamiloval do krásné dívky. Brzy je však Vaše láska vyslána na obtížnou misi a když se dlouho neozývá, rozhodnete se ji zachránit. Vybaveni pouze jednoduchým kouzlem a minimem zkušeností, vydáváte se do srdce nepřátelského území zachránit jedinou osobu, na které Vám na celém světě záleží. Takhle nějak začíná Magecraft a už od první chvíle je jasné, že záchrana Vaší lásky nebude žádná procházka růžovým sadem. Hned v první jeskyni po Vás jdou nepřátelé, vynořují se ze země jako přerostlý plevel a nemilosrdně po Vás vrhají nebezpečné projektily. Naštěstí si víte rady a tak je rychle zchladíte svými kouzly. Jenže nepřátel je stále více a jak postupujete dál jsou čím dál tím silnější. Nyní přichází na řadu jedna zajímavá věc, kterou dnešní hra nabízí - výroba kouzel!

MagecraftNa svých cestách skrz nepřátelské území totiž posbíráte spoustu podivných run, které pak můžete různě kombinovat a vyrábět tak nová, silnější kouzla. Samozřejmě je možné kombinace hádat, ale pokud by se Vám nedařilo, stačí se trochu porozhlédnout po mapě. Tu a tam totiž můžete najít jakousi informační tabuli, na které je napsáno z jakých run lze vytvořit jaké kouzlo. Brzy se tak od jednoduché magické střely propracujete k mocnějším kouzlům jako například déšť kyseliny nebo starý dobrý fireball. To však ještě není vše! Později dokonce budete moci vyvolávat své vlastní pomocníky, takže Vám v boji pomohou různí démoni a další havěť. Sice si nemůžete vykouzlit vlastní armádu, ale i tak je to velice zajímavý aspekt hry a poslat do boje své vlastní potvory stojí za to. Velmi dobře je také vyřešeno levelování postavy. Za každého nepřítele získáte určitý počet bodů a za tyto body si následně zvyšujete statistiky. Ze začátku se nejvíce vyplatí investovat do síly kouzel a také rychlosti čarování, později můžete navýšit svoji manu nebo životy. Čím více zvyšujete svoje statistiky, tím dražší je každé další zvýšení, takže je dobré ze začátku pečlivě rozmýšlet do čeho investujete, protože později už bude na radikální změnu příliš pozdě. Naštěstí můžete hru ukládat jak často se Vám zlíbí a každou mapu libovolně opakovat takže kdo si chce svého mága opravdu vypiplat, má tu možnost.

MagecraftBohužel i tak dobrá hra jako je Magecraft má své chyby. Tou nejpalčivější je asi dost nepohodlné ovládání a celkově velký zmatek v Menu a ukládání hry. Občas jsem si sám nebyl jistý kterou mapu vlastně hraji, kdy si budu moct vylepšit statistiky aniž bych musel hrát mapu znovu nebo které tlačítko změní kouzlo co chci používat. Naštěstí to není až tak velký problém a brzy si na to zvyknete. Další drobnou chybou je poměrně velká obtížnost, která je zvláště v pokročilé fázi až neúnosně vysoká a často Vás nutí opakovat lehčí levely jen proto, abyste získali více zkušeností a zlepšili svou postavu. To by sice nevadilo a je to i poměrně logické, ale opakovat některé levely desetkrát je poněkud frustrující. Přesto je však Magecraft nadprůměrnou hrou, která vyniká zejména hratelností a oplývá také slušnou grafikou a ozvučením. Neváhejte tedy a vydejte se do světa kouzel zachránit svoji milovanou dívku, je to dobrodružství, které stojí za to prožít!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz