Winterman - první dojmy

  2:00aktualizováno  12:30
Ve vývoji je nový český klon Pacmana, jenž je zasazen do království zimy a ledu. Protože podle prvních obrázků a reakcí vypadal velmi slibně, podívali jsme se mu blíže na zoubek. Ostatně hru můžete vyzkoušet a posoudit sami.

WINTERMAN
Autor: Freemind
Vyjde: 2005
homepage
WintermanPacman – legendární jedlík procházející bludiště a požírající kuličky, kterého nahání všemožná monstra, se stal ve světě her stejnou legendou jako Tetris. Jeho bráška CD-Man si získal nemenší popularitu a navíc nabídl nástrahami a pastmi vylepšené arény. Ve fóru serveru Českéhry byl před časem představen český klon Pacmana s názvem Winterman. Protože uveřejněné obrázky a ohlasy byly velmi pozitivní, podívali jsme se na uveřejněnou pracovní verzi podrobněji.

Za hrou stojí webdesignové studio Freemind a podle grafické stránky je vidět, že své práci opravdu rozumí. Vaše oči potěší nádherné vizuální zpracování v izometrickém pohledu. WintermanTen může zprvu někomu vadit, ale brzy si na něj zvyknete. Oproti pohledu shora dává vyniknout všem postavičkám, možná by ovšem nebylo od věci umožnit přibližování a oddalování kamery a tím měnit velikost plochy ve výřezu. Jak je patrné již z názvu, celé hra je v zimním kabátku, Pacman má na hlavě slušivou santaclausovskou čepičku, aréna je jedno velké ledové království a namísto kuliček požíráte miniaturní sněhuláčky. WintermanHudební doprovod tvoří jedna hudební smyčka a nechybí ani zvuky doprovázející požírání a další akce. Podařená je závěrečná animace, kdy se hlavní hrdina promění v symbolický hrobeček.

V každém levelu máte za úkol sesbírat všechny sněhuláčky a vyhnout se duchům, kteří vás pronásledují. Po aréně se volně vyskytují různé bonusy. Některé vám pomohou zpomalit duchy, jiné naopak zpomalí vás, další umožní Pacmanovi duchy zastrašit a sníst. Záludným bonusem je převrácené ovládání. I přes tyto bonusy by však hra mohla být více nápaditá. WintermanObtížnost sice zvýší počet duchů v aréně, ale větší zábavnost by poskytly modifikace jako pasti, překážky, více druhů nepřátel, klíče do jednotlivých části atd.

I když je Winterman teprve pracovní verzí a nabízí jen šest levelů, již se rovná o plnohodnotný a hratelný titul. Autor však chce ve vývoji nadále pokračovat zapracovat na zmiňované variabilitě. Dočkat bychom se měli i miniher nebo doprovodného příběhu. Winterman je velmi slibně vypadající hra, kterou si můžete sami stáhnout a vyzkoušet. Máme se na co těšit!
Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Najdete na iDNES.cz