Únos aneb Tajemství hlubin lesa - návod

  12:00aktualizováno  12. července 7:02
K dobré adventuře patří neodmyslitelně na Plných hrách také dobrý návod. A jaký může být lepší, než ten, který vytvořili sami autoři? Jak dohrát Únos aneb Tajemství hlubin lesa a jak se pobavit v bonusové části poradí šéf projektu Únos, Pekař...

Pár důležitých zásad:
- Pokaždé, když se Vám objeví vlevo dole na panelu „Nový záznam!“, tak si jej hned přečtěte!
- Při použití návodu projdete jen nezbytné věci a oberete se o spoustu zábavy.
- Pozor, ve druhé polovině hry na Vás bude všude číhat smrtelné nebezpečí, reagujte rychle (pokud to půjde).

Výuka
Zde není návodu potřeba, protože návod je sama vyuka. Při dokončení prvních třech částí hry (tedy základní části hry) se zpřístupní zajímavá možnost týkající se krtka).

Část první:
Po přečtení příběhu se objevíte ve svém pokoji. Z podpostele vezměte klíč a otevřete s ním skříň, ze které seberte hodinky. Zapněte televizi a mrkněte na zprávy. Pod televizí leží foťák, který také vemte. Jděte vpravo do druhé místnosti a seberte mobil a bonbón z podgauče. Pak jděte doleva otevřít zvonícímu koledníkovi dveře. Dejte mu bonbón a jděte zpět. Prohledejte skříně vlevo, kde je ukrytá mapa. S její pomocí se dostaňte do bazaru, kde prodejte 3 předměty. Jděte k bývalé policejní stanici. Ze země seberte páčidlo a otevřete s ním dveře. Pak jděte na staré síliště a promluvte si s houmlesákem. Z krabice vemte provaz! Jděte k pálenici a promluvte si se všema. Dostanete prázný pytel, se kterým se vydejte ke stromu. Sebevrahovi dejte provaz a až budou švestky popadané, tak je seberte a vraťte se do pálenice, kde odevzáte plný pytel se švestkama. Vraťte se zpět k houmlesákovi a dejte mu láhev slivovice. Odkryje se Vám tak cesta z města, ale ještě město opustit nelze. Jděte k hospodě a odreagujte se s prostitutkou. Řekne Vám o hřbitově a klíči ke trezoru na policejní stanici. Navštivte hřibitov a prozkoumejte nejbližší prostřední hrob. Zjistíte, že budete potřebovat lopatu, takže jděte ke školce a promluvte si s pedofilem. Aby Vám dal lopatu, tak musíte jít k obchodu a promluvit si s malou holčičkou. Protože nepůjde, tak jí v obchodě kupte lízátko a dejte jí ho. Vemte ji k pedofilovi a předejte mu ji. (Pokud se Vám zdá, že to, co děláte je nesprávné, tak vězte, že v bonusčásti to pedofilovi pěkně osladíte!) Vraťte se na hřbitov, vykopejte díru na již dříve zkoumaném hrobě a prozkoumejte jí. Najdete tam číselný kód. Běžte na policejní stanici a uvnitř s pomocí číselného kódu otevřete trezor. Seberte z tama všechny předměty a venku dejte bílej sáček postavě v černém, od které dostanete peníze. Jděte do obchodu a kupte si brokovnici. Pak na mapě jděte směrem, který Vám poradil houmlesák.

Část druhá:
Zde se už podle mapy nepohybujete! Pokračujte po pěšince dál až k celodřevěné chatě. Seberte ze země zlatou minci a dejte se rovně do lesa až narazíte na statek. Vemte dinamit a dejte ho praseti do zadku. Po výbuchu seberte spadlou větvičku a kus masa ze stromu.Větvičku podejte chlápkovi v kadibudce. Po útěku se objevíte opět u dřevěné chaty. Jděte doleva a promluvte si se stařenkou. Pak pokračujte rovně k rozcestí. Za zlatou minci Vám koktavý chlápek poví, kudy vede cesta na hrad. Vydejte se tou cestou, kterou Vám sdělí. Na hradě seberte ze země provaz a použijte ho na studnu. Sešplhejte do studny, kde seberte klíč a vyšplhejte zase nahoru. Klíč použijte na dolní bránu. V podzemí u podezřele svítících očí dejte velký pozor! Vezměte maso a hoďte ho po těch svítících očích (nepokoušejte se střílet). Pak teprve pokračujte dále do podzemí. Vědmě dejte bílou obálku, kterou jste předtím dostali od stařenky z podhradí. Zeptejte se jí na všechny dostupné otázky. Po návratu do podhradí seberte ze semě nůž, odřízněte ze stromu stromovou houbu a jděte opět směrem na statek. Ale hned na další obrazovce seberte z pařezu brouka a jděte ke stařence. Tam se vyškrábejte nahoru do křoví. Vemte brouka a položte ho na list. Jak rostlina chňapne brouka, tak nožem uřízněte květ. Sešplhejte dolu a lopatou vykopejte kořen jedovaté rostliny. Vydejte se na hrad za vědmou, kde ji předejte všechny 3 předměty. Dostanete od ní nápoj pro draka. Vraťte se zpět do podhradí.

Část třetí:
Po návratu jděte na rozcestí – dědka IHNED zastřelte a dejte se doprava. Narazíte na poraněného skřeta. Běžte tedy až na samej začátek podhradí a vejděte do domu k tlusťochovi. V zeleném hrníčku je klíč ke skříni, ze které vemte lékarničku. Ze stolu vemte ovoce a vodu. Jděte k poraněnému skřetovi a nejprve mu dejte lékárničku a hned na to ovoce a vodu. Pak si s ním promluvte, řekne Vám kudy k jeskyni. Dostatanete kouzelný nápoj. Jděte opět k tlusťochovi a použijte na něj nápoj od skřeta. Po tomto úkonu Vás bude tlusťoch na slovo poslouchat. Vemte ho tedy s sebou a jděte na rozcestí. Dáte se doleva směrem k jeskyni. Upozornění, máte jen malou chviličku, než Vás strážci zabijí, jednejte rychle! Vystaste brokovnici a IHNED postřílejte všechny strážce. Jděte dovnitř jeskyně a znovu IHNED brokovnicí postřílejte všechny strážce. Pozor na páku u mříží – NESAHAT! Pokračujte dále. Tady se opět vystřílejte všechny strážce. Jeden padlej strážce měl u sebe důležitý medailon, který najděte. Pak se dejte doprava. Po dalším masakru si promluvte se skřety přibitými ke stěně. Ze země seberte ustřelenou ruku jednoho ze strážců a klíč od pout najdete v zadní nádobě. Po osvobození dívky se dáte zpět do velké místnosti, kde si promluvíte s Patrikem. Po rozhovoru s ním se objevíte před dračí bránou. Medailon použijte na levý panel a ruku strážce na pravý. Tlusťochovi dejte vypít určený nápoj pro draka a pošlete ho skrz bránu. Počkejte, co se bude dít. Po rozhovoru se skřetem se braňte před duchy lesa. Nastane pár rychle po sobě jdoucích matoucích skutečností, po níchž se objevíte na povrchu při západu slunce. Mluvte s jednorukým. Opět Vám uteče a vy se teď budete rozhodovat, co dál? Zde končí základní část hry!

Část pro frajery, kteří chtějí znát více!:
Rozhodli jste se zjistit více o historii hradu, jeskyně a jak spolu souvisí. Rozhodli jste se zjistit, co se zkrývá za jménem Acheron a kam se poděl Jednorukej, co mají spolu ty dva společného a další ušlé skutečnosti. Odpovědi leží na hradě! Na nádvoří seberte ze schodů dva kamínky. Jděte doprava dozadu, kde seberte žebřík a následně si promluvte s postavou, která se objeví. Jděte zpět na nádvoří a postavte žebřík k oknu. Vylezte po žebříku do okna. Uvnitř seberte ze země petrolejovou lampu a v krbu ji rozbijte. Pomocí dvou kamínků rozdělejte v krbu oheň. Pak se jděte po točených schodech nahoru (vchod mezi pravým obrazem a kulatou zdí s oknem). Získaný měč použijte na rostlinu obepínající truhlu, pak použijte meč i na zámek truhly. Truhlu vyberte a z krbu sundejte šedý předmět zkrývající zámek. Z ohně v krbu vemte zapálený kus dřeva a zapalte s ním svíčku na krbu, kterou vemte. Pak předmět nalezený v truhle použijte do zámku. Oheň zhasne a vy projdete krbem do tajné místnosti. POZOR – už se tou samou cestou nesmíte vrátit, někdo tam na Vás číhá. Odhryjte závěs a prohledejte všechny police a stůl a čtěte důsledně všechny nalezené dokumenty. Po přečtení posledního záznamu v knize klikněte na obraz… Jděte dovnitř!

BONUSČÁST:
Bonusčást je místo, které se zpřístupní po dohrátí základní části hry, tedy „Třetí části hry“. Odehrává se ve městě, ale tentokrát Vám půjde o úplně něco jiného. Tady jednotný návod neexistuje. Jen pár rad. Cílem je získat co nejvíce peněz, za které si můžete v hospodě (nová lokace) zaplatit hru na automatu, což je vlastně hra ve hře. Každá hra něco stojí, i životy, zbraně, štíty atd. něco stojí. Peníze můžete získat způsoby využitými při hraní normální hry, ale i vyloupením obchodů ve měste, nalezením dalších předmětů, výhrou na výherním automatu (další hrou ve hře), atd. Pokud se Vám zdá hra na herním automatu moc težká, tak můžete investovat do nějakého alkoholu, což zapříčíní to, že ty samé mise budou jednodušší.
a) Když budete chtít vyloupit obchod či bazar, tak si dejte pozor na to, aby před dotyčnou budovou nikdo nestál.
b) U stromu se objeví hnízdo straky, takže v něm můžete (více krát po sobě) nalézt drahé předměty.
c) Pozor, pokud zastřelíte chlápka v bazaru dřív, než mu prodáte nějaké předměty, tak přijdete o peníze, které byste urtžili za dané předměty. Podobné je to i u jiných záležitostí, takže musíte vymyslet kombinaci, která Vám přinese nejvíce.
d) Pedofilovi můžete dát co proto a to dvěma způsoby. Každej má jinej výsledek a dopad na Vás.
e) Pozor na to, až se budete chtít posílit alkoholem. Pokud to přeženete, tak Vás oberou a vyhodí z hosody! :o)
Pak je tady přepadení hospody, ve které si užíváte zábavy, hazardu atd. Pokud v hospodě vystřelíte, tak jste prakticky hospodu přepadli. Máte rukojmí a bude muset vyjednávat s policií. Jaké podmínky vyjednáte záleží na Vás. Důležité taky je, zda máte rukojmí na živu nebo zda jste už někoho zabili či zabili všechny. Co se stane v jakém případě vyzkoušejte sami! (Z hospody můžete udělat řešeto!)

Slova autora:
„Návod jsem se snažil psát tak, aby se hrou neměl problémy žádný z hráčů. Co se týče bonusčásti, tak sem nevypsal všechny možnosti, jak ji hrát, protože (jak sami poznáte) je velmi rozmanitá a jeden postup nexistuje. Zmínil jsem se tedy jen o těch zásadních záležitostech. Ještě jenou připomínám, čtěte důkladně všechny záznamy v knize!
Hodně zábavy přeje PEKAŘ, PEPAIZ i ostatní“.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Najdete na iDNES.cz