Starship Trooper - brouci musí zemřít!

  12:00aktualizováno  10. září 2004 5:29
Knihou Roberta A. Henleina a jejím filmovým zpracováním je inspirována dvojrozměrná akční hra Starship Trooper, kterou připravuje český tým Cyber Games. A nevypadá vůbec špatně…

STARSHIP TROOPER
Autor: Cyber Games
Vyjde: N/A
homepage
Starship Trooper Příběh Starship Troopera, připravované české akce od Cyber Games, začíná na jedné zapadlé planetě, která je využívána jen jako zemědělská kolonie. Do pouště nedaleko jednoho krásného dne dopadne menší meteorit. Kolonie vysílá průzkumnou jednotku, která se přestane hlásit. Namísto okamžité mobilizace je ale zpráva o nečekaném konci vojenské mise kamsi zašantročena a velení nevěnuje události pozornost.

Po měsíci kdosi ve vojenském štábu zasunuté papíry objevuje a rozhodne se vyslat na planetu další jednotku, jejíž součástí je i hráč – vojín John Padowski, kterému armáda vzala otce a přesto se rozhodl přidat se k Mobilní pěchotě. Výcvik absolvoval jako druhý nejlepší a stal se zástupcem důstojníka, při jedné akci ale neuposlechl rozkazu a vydal se na pomoc obklíčenému kapitánovi. Přestože záchranná akce byla úspěšná, velení ho suspendovalo a udělalo z něj řadového člena hlídek na okraji lidmi osídleného území.

Starship Trooper Po příletu jednotka zjišťuje strašlivou skutečnost. Meteorit nebyl až tak meteoritem, jako spíše obřím broučím vajíčkem, ze kterého se vylíhly stovky agresivních tvorů, kteří chtějí jediné. Lidskou krev. Jednotka je zmasakrována a hráč jen náhodou a díky obětem ostatních členů přežívá. Otázkou ale zůstává, zda mu holý život v pusté krajině plné brouků bude dlouho k něčemu platný…

Úkolem hráče bude projít s postavou Johna Padowskiho pět prostředí a přežít neustále útoky obrovského množství brouků deseti různých druhů. K tomu mu pomůže deset různorodých zbraní a několik NPC postav, které se k němu v průběhu hry připojí.

NPC postav bude několik základních typů, objeví se však i unikátní jednotky s vlastním jménem (například major Thor, který je vedoucím sekce výzkumu bojových obleků). Obecně se k hráči připojí tyto typy vojáků: prostí členové Mobilní pěchoty s pulzní puškou a granátometem, medikové, kteří mají jen pulzní pušku, ale dovedou léčit přímo na bojišti a piloti se 44mm Magnumy, kteří zajišťují dopravu a jsou perfektní hlavně pro vzdušné operace. Z výjimečnějších je to kupříkladu kapitán MP Starship Trooper s rotačním kulometem a bojovým oblekem a řada dalších, o nichž ještě informace nebyly zveřejněny.

Zbraní by mělo být celkem deset. Počáteční nůž je samozřejmě jen poslední zoufalou volbou, obřímu pavoukovi těžko způsobí byť i jen menší škrábnutí. Pulzní puška je základní střelnou zbraní Mobilní pěchoty, je přesná a má slušnou palebnou sílu i velký zásobník. Plamenomet je více „fajnšmekrovskou“ záležitostí – je účinný, má široký dosah, ale pouze na krátké vzdálenosti a je tu nebezpečí zásahu do nádrží – jediná kulka pak znamená smrt nejen držitele, ale i širokého okolí… Nechybí brokovnice, a to v podobě FACS723 Jackhammer. Umožňuje střelbu jednotlivě nebo po dávkách, na krátkou vzdálenost je smrtící i pro silnější protivníky. Samozřejmostí je rotační kulomet vynikající obrovskou kadencí a palebnou silou, horší je to s přesností a navíc mu poměrně rychle dochází munice. Proti velkým skupinám slabých nepřátel je ale ideální.

Plazmová puška je nedávno dokončenou zbraní, má zvrátit průběh války, Starship Trooper a to hlavně díky své ničivé síle. Primárně střílí malé plazmové projektily, může se ale nažhavit a vystřelit mnohem účinnější výboj, který nepřítele na místě upeče. Ještě zajímavější je prototyp ECW Seismicgun, která vysílá velmi účinné seismické vlny. Bohužel, často způsobí propad či sesuv terénu. Dalším prototypem v SST je Thorův bojový oblek – střílí blesky, které přeskakují se zmenšenou účinností na protivníky kolem. Ideální volba pro opravdu velké davy nepřátel. Nechybí ani raketomet – ten v SST je dokonce čtyřhlavňový a hodí se tak pro likvidaci nepřátel s opravdu vysokým počtem životů. A konečně vše uzavírá Nuke, hlavice s ochuzeným plutoniem, která je opravdu totální ničivou silou – ale pozor, používat jen na velké vzdálenosti!

Nechybí ani další předměty jako různé druhy granátů, už se ale raději věnujme nepřátelům, proti kterým bude hráč tyto hračky využívat. Základním typem brouka je dělník – ten si vojáků nebude všímat, pokud na něj ovšem nedovtipný mariňák nezaútočí – pak dokáže přivolat všechny vojáky z okolí, což není úplně nejchytřejší. Nejčastějším druhem brouka je Bojovník s nízkým IQ, ale vysokou agresivitou, Starship Trooper - takhle vypadá Cuter rychlostí a nulovými zábranami – vydrží zkrátka bojovat až do konce. Nepříjemnější je pomalý, ale obrněný Pancéřák, který díky svému původnímu poslání (hloubení tunelů) plive nepříjemně účinnou kyselinu. Dále je tu pro pozemní jednotky ne až tak zhoubný Plasmák, jehož hlavním úkolem je sestřelování lidských lodí z orbitu. Mnohem horší je to se Spectry, kteří se pohybují v okolí královen. Jsou rychlí, mají psionický paprsek – a nejsou již tak hloupí jako řadoví brouci. Slimmery, menší a mobilnější verzi pancéřáků, je potřeba likvidovat zdálky. Jsou rychlí, agresivní a plivají kyselinu. Posledním odhaleným protivníkem je pak Cuter, tropický brouk s vynikajícím maskováním, který si libuje v útocích ze zálohy – zkrátka takový malý broučí Alien.

Hra bude dvojrozměrnou akcí, poběží na vlastním enginu Square to Square pro izometrické zobrazení a nabídne na poměry freewarovek slušné grafické zpracování, což dokladují přiložené screenshoty. Nejzajímavější na ní nejsou herní principy, ale variabilita a délka akce, která by měla být rozhodně rozsáhlejší, než průměrné freeware pokusy. A pokud se zároveň podaří dosáhnout atmosféry frenetické akce podobně jako ve Phobii 2 a 3, je skutečně na co se těšit.

Autor:
 
Témata: Meteorit, Mobilizace

Nejčtenější

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz