Rychlosoutěž ve tvorbě freeware hry 2

  12:00aktualizováno  10. září 4:05
Pokud se zajímáte o českou freeware scénu, určitě jste zaregistrovali to, že dva české servery pořádají souteže ve tvorbě her pro herní vývojáře. Konkrétně jde o České Hry a Game Code. První jmenovaný nelenil a připravil už druhou soutěž. O tom jak dopadla se dozvíte v článku.

Tentokrát se admini ze serveru ČeskéHry.cz rozhodli, že to vývojařům trochu usnadní a tak nasadili soutěž v období vánočním. Později se však ukázalo, že spousta favoritů z časových důvodů nestíhá a tak to v prvních chvílích vypadalo na to, že výsledných her se moc nesejde. Naštěstí se tak nestalo a tak se na konečném roštu sešlo 7 dokončených a kvalitních her. O tom, která z nich nakonec vyhrála, se dozvíte níže.

1. místo: Worm's Battlefield - Solar Games
Hlavní cenu v podobě knihy o Windows a zpřístupnění služby bonusweb profi, si odnesla tato hra od poměrně neznámého týmu. Tento titul válcoval soupeře především výbornou hratelností, no uznejte sami: kampaň, deathmatch, týmová hra a nebo oblíbený capture the flag, to se jen tak u freeware titulu nevidí a troufám si říct, že to byl hlavní důvod proč tento titul získal prvenství, protože po stránce grafické tento titul mírně pokulhával, nicméně s rozhodnutím poroty souhlasím. Tímto bych chtěl vítězi dodatečně pogratulovat a popřát mu hodně štěstí v tvorbě dalších titulů.

2. místo: Červotoče3D - 3DGames
Tato hra se tvůrcům opravdu povedla. Zkombinování 3D prostředí s 2D hrou červy, se autorům povedlo na jedničku a tak se není čemu divit, že týmu 3DGames uteklo prvenství jen o vlásek. Mezi velice zdařile funkce patří možnost rotovat kolem stolu, na kterém se hra odehrává a také velice slušná AI.

3. místo: MinWorm - Digital Monks
Další velice povedený titul, který je kompletně zpracován v 3D, ovšem pozor, na 2D autoři také nezapomněli. Zkrátka tento titul měl se všech zůčastněných jedno z nejlepších zpracování. Naopak hratelnost zde malinko pokulhává, hlavně tím, že MinWorms nenabízejí žádnou alternativu pro hru jednoho hráče. Další pihou na kráse je absence bodování výsledků. Nicméně i přes tyto chyby je tento titul povedený a 3 místo si určitě zaslouží.

Každý den není posvícení a tak zde jsou další tituly, které se na stupních vítězů neumístily.

Unknown Creatures je další velice povedená hra, která jako jediná obsahuje hru po sítí. Mezi další plusy patří zvukový doprovod a celkově dobrá hratelnost, kterou však kazí to, že pry větších mapách se špatně zobrazují postavy. Nicméně i tak je to další kvalitní titul.

Červící pepíci jsou jediný titul, který byl dělaný v Game Makeru. Je to na něm tak trochu vidět a navíc značná neoriginalita ho sráží dolů. Nicméně je zde poměrně zajímavá věc a to používat cheaty, čili různí cheateři si přijdou na své :) .

Memův Červotoč je titul, který ma velice dobře vyrešenou AI a v tomto ohledu většinu her předčil. Další možností je nastavit si různé vychytávky v menu. Bohužel neobsahuje nic zvláštního v podobě herních módů a tak se na stupních vítězů neumístil. Zkrátka tomu chyběl nápad.

Running Man je opravdu perlička této soutěže. Nejedná se totiž o klasické červy a ve spoustě věcech se tedy tento titul liší. Proto určitě stojí za vyzkoušení.

Závěrem už bych jen řekl, že tato soutěž se opravdu povedla, po všech stránkách a všichni už se tešíme na další. Výsledné hry stahujte na soutez.ceskehry.cz. Tak tedy příšte a nezapomeňte, že další soutěž už se řítí mílovými kroky.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz