Rozhovor s autorem Migration of Civilisation

  12:00aktualizováno  10:19
Před více než měsícem na českou freeware scénu dorazila nadějná strategie Migration of Civisilisations a my jsme vyzpovídali jejího autora. Co nám o svých projektech současných i budoucích prozradil?

KBA Games

Představil bys KBA Games, tedy tým který pracoval na Migration of Civilisation?
Tým Kba games vznikl v září roku 2005 . Tým obsahuje jednoho člena a tím jsem já. Jmenuji Karel Soukup, je mi 15 let , bydlím v České Lípě, chodím do školy v Varnsdorfu. Při vývoji Migration of Civilization jsem plnil úkoly grafika, programátora, level designera a game designera.

Na stránkách píšeš že hry tvoříš prakticky sám - neláká tě pracovat v nějakém alespoň pětičlenném týmu na větším projektu?
Určitě mě to láká, protože hry sám programovat a ještě k nim vytvářet sám grafiku je velice náročné. Ve větším týmu bych se nejraději věnoval už pouze programování. 

Migration of Civilisation je již hotova - jaký máš ze hry pocity? Jsi s její podobu spokojen?
Hlavně jsem rád, že se mi hra povedla dokončit. S její podobou nejsem příliš spokojen, hlavně po grafické stránce, která je velice slabá.

Jak dlouho se na hře pracovalo? Co KBA Gamesz toho všeho bylo asi nejobtížnější fáze?
Na hře jsem pracoval od začátku února do konce července 2006, tedy půl roku. Ve vývoji byl asi nejsložitější začátek tvorby (první měsíc) – každou chvíli s tím chcete seknout a vrhnout se na jiný projekt, potom když do projektu pořádně proniknete tak už to jde bez větších obtíží.

Proč zrovna strategie z budoucnosti? Co tě k této volbě vedlo? Kde ses inspiroval?
Už ani nevím jak mě to napadlo :) , tak určitě proto,že si můžete vymyslet vlastní příběh. Kde jsem se inspiroval? Inspiroval jsem se u sci-fi her a také jsem chtěl udělat strategii která by mě bavila. Což se mi ještě nepovedlo :(.

Tvým předchozím projektem byl Bomb Attacker, také strategie, dalo by se říci že dost podobná - hodláš v této šňůře podobných strategických her pokračovat?
Tuto šňůru strategií už jsem na chvíli ukončil. Nyní jsem se pustil pro změnu :) do strategie ze současnosti.

Jaké máš vůbec plány do budoucna co se tvorby her týče?
Jak už jsem řekl pustil jsem se do strategie ze současnosti. Ve hře se dostanete do role ředitele zemědělského družstva. Blíže bych tuto hru nerozebíral, protože projekt je teprve v začátcích. Do budoucna budu doufám neustále tvořit hry (tedy strategie), protože freeware strategií není nikdy dost.

Pomalu finišuje další ročník Becherovka Game, chystáš nějakou hru pro tuto soutěž nebo alespoň výhledově plánuješ se do tohoto zapojit? (rozhovor byl uskutečněn ještě před uzavřením letošního ročníku)
Tento ročník už to asi nestihnu. Ale doufám se na příští ročník mě napadne nějaká strategie vhodná do této vývojářské soutěže. KBA Games

V čem své hry tvoříte?
Hry programuji v Delphi, grafiku vytvářím v Blenderu a PhotoFilteru.

Jaké hry vlastně hraješ? Nabízí se odpověď strategie - ale je tomu skutečně tak nebo tě baví je jen tvořit?
Strategie mě baví tvořit, ale taky rád si zahraji nějakou dobrou strategii jako je třeba AOE 3. Další žánr který si občas rád zahraji je RPG.

Strategie obecně patří mezi ty složitější žánry co se tvorby týče - neodrazovalo tě to v začátcích nebo třeba i teď?
V začátcích každého projektu mě to dost odrazovalo a i odrazuje, ale po měsíci vývoje, kdy jsem se do projektu vžil, to vždy přešlo a o to šel vývoj rychleji.

A jsme na konci. Ráda bych ti tedy popřála hodně štěstí v nadcházející tvorbě a pokud je cokoliv, co bys rád ještě čtenářům vzkázal, tak do toho.
Ať vás hraní freeware her baví, a zkuste si taky nějakou vytvořit, stojí to za to

Homepage:http://kba-games.xf.cz/

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Najdete na iDNES.cz