Rabbitin - první dojmy

  6:00aktualizováno  6:38
Jedna ze stálic české nezávislé scény, One Eyed Child, pilně pracuje na novém projektu Rabbitin. A my jsme se v rozsáhlé alfa verzi podívali této připravované explore plošinovce na zoubek ...

Rabbitin
Rabbitin
Autor: One Eyed Child
Vyjde: červenec 2007
homepage
Explore plošinovka, tak sami One Eyed Child vystihli svůj chystaný projekt jménem Rabbitin, o němž se několik strohých informací objevilo v rozhovoru s autory, kteří mimochodem odeslali do poslední Becherovka game úspěšné Faux Pa. Rabbitin ale není v současnosti jejich jediným projektem, zapomínat nesmíme na ambiciózní Bezzemí, které taktéž postupuje popředu, i když na první pohled nepředstavitelně malými krůčky.

Rabbitin je aktuálně asi za půlkou vývoje. A tak se nám naskytla jedinečná příležitost vyzkoušet alfa verzi projektu, která sice své mouchy stále má, i přes to ale nabízí slušný obrázek o tom, jak bude výsledná hra vypadat. Ty, kdo již hráli nějakou hru od One Eyed Child, úvodní propracovaný a poměrně rozsáhlý příběh ani nepřekvapí. Vše se točí okolo dvou bratrů, Regola a Coneja, bílého králíka a Rabbitina. Nic víc vám ale logicky neprozradím, abych vás nepřipravila o na freeware poměry opravdu nezvykle kvalitní příběhovou linii. Rabbitin

A právě bílý králík se stává hlavním hrdinou s jehož ovládáním jste hned zkraje seznámeni. Ten stojí ve zboku viděném světě, který možná zpočátku evokuje klasickou arkádovku, do níž má ale Rabbitin ve skutečnosti opravdu daleko. Spíše se podobá klasickým RPG hrám a to ačkoliv na tom rozlohou není zrovna nejlépe. Celkově by měla plná verze obsahovat něco kolem pěti lokací o velikosti několika obrazovek, které ovšem na první pohled vynikají technickým zpracováním. Do nejmenších drobností zpracované přírodní exteriéry, nádherně vypadající pole a pohádkově tajemné lesy budou střídat občasné interiéry nor zdejších obyvatel, do nichž můžete vstupovat (ačkoliv některé jsou zpočátku nepřístupné). Drobné obrazy, pohupující se stébla trávy a další zdánlivé maličkosti jen potvrzují to, že grafická stránka je jednou z hlavních předností her od One Eyed Child. Ovšem rozhodně ne tou jedinou.

Herní princip je stavěný na přijímání nových questů od okolních postav, kterých budete potkávat poměrně slušné množství. NRabbitin avíc je potěšující že zpravidla nestojí jako loutky na jednom místě nýbrž pochodují či vykonávají své denní povinnosti bez ohledu na vaši přítomnost. Co se úkolů týče, ty nejsou vždy úplně jednoduché, častokrát jsou rozděleny do několika fází a přijít na ně bude občas chtít i trochu logického uvažování. Řešit budete třeba hned zkraje problém nepojízdné velryby či třeba hledat ztraceného králíčka.

Aby ale hra nesklouzla ke stereotypu klasických RPG her pokusili se ji autoři odlišit ještě několika málo maličkostmi, které výsledný dojem jenom vylepšují. Rozhodně je třeba zmínit magický kotlík, v němž se dají ukuchtit rozličné lektvary či poměrně zajímavé řešení cestování v čase.

Rabbitin zkrátka předčil mé očekávání. Vzhledem k tomu že jsem měla hru zafixovanou jako jednoduchou plošinovku, byla jsem již po několika minutách hraní šokována poměrně propracovaným herním systémem, který samozřejmě má své mouchy. Ty se ale doufejme podaří autorům do vydání vychytat. Otázkou možná zůstává trochu malá přístupnost pro méně hardcore hráče, které možná odradí celkem dlouhý čas, který potřebujete zpočátku na plnou adaptaci v herním prostředí a zvládnutí systému questů. I tento problém ale hodlají autoři řešit a hru se pokusit zpřístupnit i svátečním hráčům.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz