Preview: České freeware MMORPG Immortal World

  12:00aktualizováno  2:22
Možná že ani netušíte, že se v kuchyních českých vývojářů peče skvěle vypadající MMORPG, jež by se dala srovnat s komerčními projekty. Nakoukněte dále a dozvíte se něco málo z 3D světa Immortal World.

Immortal WorldNení tomu tak dávno, co se česká freeware komunita pozastavovala nad Chmatákovem. Tento MMORPG projekt je stále ve výrobě, přičemž hráčskou obec zaujal především nulovými poplatky, faktem že je dělaná naprostými nadšenci a v neposlední řadě netradičním grafickým pojetím. Takřka souběžně ale vzniká hra troufnu si říct ještě objemnější a lépe vypadající. Tento velikán nese název Immortal World, poběží na profesionálním enginu a taktéž jej bude možné hrát zcela bez poplatků. Vzhledem k tomu, že nás samotné hra zaujala, podrobili jsme její jednotlivé aspekty menšímu rozboru, s nímž vás seznámíme na následujících řádcích.

Když se začalo na projektu poprvé pracovat, rozhodli se tvůrci přijít s vlastním enginem. Sami ale brzy zjistili, že tato cesta nikam neImmortal Worldvede a je příliš na dlouho. Lepší variantou se tedy ukázal být engine komerční. Požadavky na cenu, ale i technické specifikace, splňoval engine Abyssal, na němž kdysi vznikala komerční hra, dokončena ale nebyla (snad nepotká stejný osud i Immortal World). Technologie je asi 3-4 roky stará a k tvorbě využívají vše, co bylo dodáno, tedy včetně modelů a textur. Sami si ale také vytvářejí vlastní, i když museli v souvislosti s tím řešit jednu obtížnost spojenou s exporterem, který 4 měsíce přepracovávali.

Příběh není stále ještě ve finální podobě. Základní myšlenka pojednává o invazi orků na ostrov elfů a lidí, čímž se vytvoří dvě znepřátelé frakce. Z toho vychází i hlavní rasy – lidé, elfové, orci a trpaslíci, přičemž později se přidá i rasa speciální. Ani povolání nejsou stále jasná a mění se. Hra bude totiž zaměřená především na vývoj postavy a to dle vzoru Ultima Online. Dále si tvůrci něco málo propůjčili z Dungeon Siege, což znamená že schopnosti se budou měnit dle toho, jak je budete používat a tím pádem i postupně vylepšovat.Immortal World

Bojová složka bude podobná jiným MMORPG, pouze s větším důrazem na možné kombinace a případnou strategii. Další zajímavostí je fakt, že každý hráč může mít svůj vlastní rod, pořídit si potomka a ten bude jeho zájmy dále hájit. Tím bude narůstat moc tohoto rodu, tím ale nezískává žádné výrazné výhody vůči ostatním – tyto bonusy jsou spíše na bázi majetkové.Taktéž je možné zařídit si vlastní sídlo. I když domy nejspíše nepůjdou stavět, bude je možné zakoupit a následně obydlit.

Samozřejmostí jsou questy, hlavní obsahový element každé MMORPG. Ty budou vesměs klasického rázu typu „doruč pytel na věž“, v průběhu hraní ale narazíme i na kousky složitější. Možnost řešit bude i ve skupinách, questy samy o sobě to ale požadovat nebudou – pokud před sebou ale máte velké monstrum, je logické, že na něj nepůjdete sami. Taktéž bude možné vytvářet guildy. Ty budou mít svá vlastní sídla a třeba i získat moc nad městem, tím získávat peníze a bohatnout. Za peníze lze u NPC nakupovat nové vybavení a třeba si i pořídit vlastního koníka pro snadnější pohyb po herním prostředí. Immortal World totiž podle všeho nabízí velkou volnost pohybu a svět by měl být dosti rozsáhlý. Počet hráčů ale bude limitován možnostmi serveru, který již mají vývojáři k dispozici a počítá se s 3000 – 5000 hráči.

Krátký rozhovor na závěr:

Immortal WorldNa MMORPG na vašem projektu pracuje neskutečně málo lidí. Neberete to jako hendikep? Vyhovuje vám tento stav nebo hledáte nové posily?
Jak se řiká " I s malým maňáskem se dá zahrát velké divadlo".Ikdyž je nás hrstka,máme podporu hráčské veřejnosti,určo chci poděkovat všem,za jejich rady,nápady,obrázky atd. snažíme se vytvořit hru s hráči, pro hráče:-)Ale jakmile se objeví šikovný grafik,či programátor,je v našich řadách vítán.

Jak velké cíle si s hrou kladete? Jak velkou hráčskou skupinu byste chtěli zaujmout?
Jako každé vývojařské studio které má velké plány,tak i my budeme mít radost pokud hra bude bavit a bude o ní zájem.. Hra bude spíše zaměřena na hráče kteří chtějí od MMORPG víc,např. řídit útoky a obranu,vybrat si z více možností v řešení questu,tvorba postavy podle jejich gusta a dále a dále.

Neplánujete do budoucna alespoň částečné zpoplatnění? Třeba za různé výhoImmortal Worlddy, jako je dnes zvykem?
No hra zůstane po celou dobu freewarem,ale jak řikáš postupně bude přidán VIP účet,pro hráče kteří chtějí ještě více ze světa IW (nové vzhledy postav,zbraní,brnění a po čase i nové rasy).Samozřejmě zapojíme do hry spoustu soutěží,kde budete tyto účty vyhrát.

Za jak dlouho bude hra v plně hratelné verzi?
Netroufám si odhadovat, ale co nejdřív.

Hraješ nějaké MMORPG? Jestli ano jaké a proč
Momentálně už žadná MMORPG nehraju, ale hrával jsem Lineage2, Ragnarok, Rose online, Knight online a podobně. MMORPG hry jsem hrával kvůli dobré partě a kamarádům.

Homepage hry: http://www.immortal-world.com/

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Najdete na iDNES.cz