Postman Only Dies Once - návod

  12:00aktualizováno  13. dubna 10:24
Pošťák umírá jen jednou – prapodivný název, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o humornou detektivku, těžko překvapí. Pokud si někdo neví rady s touto poměrně kvalitní hrou, snad mu poslouží náš návod.

Postman Only Dies Once Na začátku budete v intru seznámeni s celým případem vraždy pošťáka, který budou Max Griff a novinářka Mika řešit. Až doběhnou dialogy, vyjděte ven ze své kanceláře a zamiřte do Scidova baru. Promluvte si s barmanem Georgem a zeptejte se ho, zda je v pořádku. Dostanete trochu jablečného moštu. Promluvte si s ním o všem možném a z baru zase vyjděte. Dalším cílem bude obchod Yachtzeebrand.

Mika zrovna vyslýchá prodavače, takže ji včas zastavte a vyžeňte (automatické…). Pak si promluvte s prodavačem a zeptejte se ho na jakoukoliv stolní hru. Opustí obchod a vy můžete s klidem vzít balónek a něco málo ukázkových sladkostí ze stolu. Pokračujte do domu hned napravo od tohoto obchodu.

Postman Only Dies Once Opět počkejte, až se Mika neúspěšně pokusí donutit podezřelého k přiznání, pak prozkoumejte stůl. Najdete tam lihovou fixu, kterou vám majitel milostivě dovolí si ponechat. Seberte papíry ze země, naučíte se kouzlo Run Hot. Na závěr si promluvte s Davym a zjistěte od něj všechno, co ví, vyjděte ven a zaplujte do uličky vedle Georgova baru.

Čeká vás další setkání s Mikou a s postarším nepříjemným pánem, kterého trápí záda. Načmárejte fixkou na balónek smajlíka a pošlete ho k oknu. Opět si promluvte o všem i s tímto mužem a vraťte se do obchodu. Použijte na prodavače kouzlo Run Hot a vzápětí mu dejte na zchlazení trochu moštu. Odběhne, což je ta správná příležitost pro krádež láhve čistícího prostředku z police v přední části obchodu.

Postman Only Dies Once S čistícím prostředkem jděte nejprve za Georgem a nabídněte mu ho. Bohužel ale není dost silný. Vezměte ho tedy k Davymu a dejte ho jemu. Vraťte se do baru a projděte do zadní místnosti. Promluvte si se Smrtí a zeptejte se, před kým chrání data o pošťákovi. Řekněte, že vidíte někoho v okně. Až se otočí, budete mít ideální příležitost prohledat krabici na stole a přijít tak zadarmo k dolarové bankovce.

Jděte do obchodu a zeptejte se prodavače na deskové hry a pak na mahjong. S hrací deskou se vraťte do uličky vedle baru a dejte ji muži. Bohužel, jeden dílek chybí, takže ho budete muset najít. Vydejte se do východní části náměstí a pak na hřbitov. Použijte krumpáč na náhrobní kámen a vezměte kámen. Ten se bude přesně hodit Davymu k provedení kouzla s čistícím prostředkem, takže mu ho doneste a s o poznání účinnějším přípravkem se vraťte do baru a předejte ho Georgovi.

Postman Only Dies Once S mahjongovou kostičkou se vraťte k homelessovi do uličky za barem a vyměňte ji s ním za Mc Gowerův jazyk. Pokračujte směrem do nemocnice (ulice mezi Maxovou kanceláří a domkem vedle baru). Promluvte si se strážcem Vicksem. Zeptejte se ho, zda byste nemohli vidět tělo. Potřebujete ale povolení, takže zase nemocnici opusťte a jděte nahoru. Promluvte si se šerifem – nemá z vašeho objevení velkou radost, ale to se spraví, dáte-li mu koláček.

Promluvte si se zombíkem. Zjistíte, že ho někdo zatáhl do vraždy a vyřízl mu jazyk, aby nemohl mluvit. Můžete mu dát jazyk, ale zatím mu nebude nic platný, není ho jak přidělat. Prozkoumejte skříň a vezměte si z ní povolení, pak vyjděte ven. S povolením projděte do nemocnice a do samotné márnice. Prozkoumejte stůl – pod ním najdete jehlu s nití na zašívání řezných ran. Vraťte se s ní k zombíkovi (stačí dát šerifovi další koláček) a odevzdejte mu jazyk a tyto šicí nástroje. Teď si s ním konečně můžete o všem pěkně promluvit.

Postman Only Dies Once Vyjděte ven a jděte k domu šíleného vědce. Bohužel, velmi rychle se ocitnete v nepříjemné pozici na řetězech nad velkou kádí s kyselinou. Podívejte se na Miku a zaměřte se speciálně na její vlasy. Pak se jí zeptejte, zda v nich nemá nějakou sponku. S její pomocí se ona dostane dolů (spadne do kádě, kde ve skutečnosti byla jen soda), ale pro vás bude nutné vymyslet něco jiného. Zakouzlete několikrát Run Hot na kovovou tabulku s osvědčením na zdi, objeví se pod ní tlačítko. Řekněte Mice, aby je zmáčkla, čímž se osvobodíte.

Utečte dveřmi a běžte si promluvit s Davym. Pomůže vám, když si s ním ještě jednou promluvíte na náměstí, bohužel ale bombu jen urychlí. Běžte rychle za Smrtí a promluvte si s ním, pak vyjděte ven a promluvte si s ním u bomby. Ani jeho zásah ale nebude úplně dokonalý. Zkuste tedy Vickse a nakonec i šerifa. Na úplném konci hry vás ale zachrání někdo úplně, ale úplně jiný…

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz